Piast – Śląsk 1:1 (koniec) | Legia – Miedź 3:2 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (1:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 16.09.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:55:59)

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 3:6.
    Strzały niecelne: 4:5.
    Rzuty rożne: 0:4.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 11:16.

Nędzne rozpoczęcie kolejki w Gliwicach. Oba gole padły po stałych fragmentach gry i w pierwszej połowie. Przez 90 minut gracze Piasta oraz Śląska Wrocław nie wymęczyli nawet 10 uderzeń celnych. Ostatecznie sprawiedliwe 1:1.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

88
    Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie tego spotkania przed obiema drużynami. W poprzednim ataku uderzenie z okolicy linii pola karnego zostało zablokowane przez Piastunki.

86
    Beznadziejne rozegranie rzutu wolnego przez zawodników z Wrocławia. Stałe fragmenty gry na razie absolutnie nie są atutem podopiecznych Ivana Djurdjevicia.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Michał Kaput.

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Nahuel Leiva, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

83
    Michał Szromnik nie miał problemu z poskromieniem uderzenia zza pola karnego.

82
    Bezradnie rozkładał ręce zawodnik sposobiący się do wykonania wrzutu z autu. Brakowało ruchu i chętnych zawodników do otrzymania futbolówki. Może już odbijają się na zaangażowaniu piłkarzy trudy tego spotkania.

80
    Waldemar Fornalik napomniany żółtą kartką za awanturnicze zachowanie na ławce rezerwowych.

80
    Przerwana w ostatnim momencie kombinacja podań Dennisa Jastrzembskiego z Nahuelem Leivą.

79
    Za długo skradali się goście do oddania strzału. Nie udało się to ostatecznie ani Erikowi Exposito, ani Johnowi Yeboahowi.

77
    z boiska schodzi Karol Borys, na boisku pojawia się Javier Hyjek.

76
    3250 kibiców na trybunach.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania.

Gole: 35. Reiner – 29. Olsen (kar.)

Kartki:   28. J. Czerwiński (PIA), 45+1. Hateley (PIA)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 0:4. Spalone: 3:1. Foule: 11:16.
    Piast Gliwice: Plach – Reiner, Holúbek, J. Czerwiński (C), Mokwa – Kądzior, Tomasiewicz (85. Kaput), Hateley (46. Dziczek), Pyrka (61. Chrapek) – Wilczek (71. Toril), Félix.
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Sappinen, Ameyaw, Łuczak.

Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Szromnik (C) – Konczkowski, Verdasca, Grétarsson, Janasik – Olsen, Borys (77. Hyjek) – Yeboah, Leiva (84. Łyszczarz), V. Garcia (68. Jastrzembski) – Expósito.
    Zmiany: Leszczyński – Bejger, Quintana, Samiec-Talar, Bergier.

Trener: Ivan Djurdjević

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)