Korona – Piast 1:1 (koniec) | Jagiellonia – Legia 2:5 (koniec) | Wisła Pł. – Śląsk 1:2 (koniec)
Wisła Płock
1:2 (0:0)
Śląsk Wrocław
Sobota 29.10.2022, 20:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 15. kolejka

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:06:31)

Śląsk był zespołem lepszym biorąc pod uwagę całe spotkanie i zasłużenie sięgnął po komplet punktów w Płocku. Wisła miała przebłyski tylko w ostatnich 20 minutach jak musiała gonić wynik. Udało jej się wyrównać, ale brak koncentracji sprawił, że choćby punktu jednak nie ma.

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały na bramkę: 3:7. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 1:7. Spalone: 3:1. Faule: 16:11.

90+7

90+6
    Wrocławianie wznawiają grę od wolnego we własnym polu karnym po faulu na Poprawie. Wydaje się być już niemożliwe by Wisła zdołała znów wyrównać.

90+4
    Piłka po centrze wybita z pola karnego, ruszył z kontrą Śląsk, ale finalnie nie udało się nawet oddać strzału.

90+3
    Będą mieli okazję miejscowi ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny na lewej flance przy szesnastce.

90+1
    Sześć minut doliczonych.
    90. Patrick OLSEN - 1:2

90
    Gol dla Śląska!
    Dawno niewidziany wypad gości na połowę rywala zakończył się golem! Wrzutka z prawego skrzydła Konczkowskiego w środek pola karnego, gdzie nabiega na piłkę PATRICK OLSEN i korzystając z bierności obrońców precyzyjnym strzałem odzyskuje prowadzenie dla gości!

88
    Zaczyna robić się nerwowo w szeregach gości. Leszczyński mając piłkę w rękach nie za bardzo wiedział gdzie podać i kopnął mocno do przodu za linię boczną.

87
    Wisła cały czas w ofensywie. Zapowiadają się ciężkie ostatnie minuty dla defensywy Śląska.

85
    Rozochocili się miejscowi. Z dystansu uderzał Sulek, piłka małym rykoszecie nieznacznie minęła słupek!
    84. Damian WARCHOŁ - 1:1

84
    Gol dla Wisły Płock!
    Po dryblingu Wolskiego piłka finalnie dociera na lewej stronie pola karnego do DAMIANA WARCHOŁA a ten uderza mocno i skutecznie po ziemi w stronę dalszego słupka!

82
    Wisła długo utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska a Śląsk czyha na kontry.

80
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi John Yeboah, na boisku pojawia się Piotr Samiec-Talar.

79
    Przerwa w grze spowodowana drobnym urazem Yeboah. To chyba najczęściej faulowany gracz gości.

78
    Doczekaliśmy się celnego strzału Wisły. Warchoła główkował jednak za lekko by zaskoczyć golkipera. Coraz mniej czasu ma Wisła na wyrównanie.

Jarosław Kowalski

Gole: 84. Warchoł – 61. Yeboah, 90. Olsen

Kartki:   49. Furman (PLO), 70. Tomasik (PLO) – 39. V. Garcia (SLA), 40. Verdasca (SLA)

Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 1:7. Spalone: 3:1. Foule: 16:11.
    Wisła Płock: Kr. Kamiński – Kapuadi, Rzeźniczak, Tomasik, Vallo (58. Lesniak) – Davo (66. Kolar), Furman (77. Kvocera), Szwoch (58. Rasak), Šulek, R. Wolski – Sekulski (66. Warchoł).
    Zmiany: Gradecki – Krywociuk, M. Lewandowski, Pawlak.

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Bejger (73. Konczkowski), Verdasca, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia – Yeboah (80. Samiec-Talar), Olsen, Schwarz, Leiva – Quintana (73. Bergier).
    Zmiany: Mielcarz – Jastrzembski, Hyjek, Rzuchowski, Łyszczarz.

Główny: Tomasz Musiał (Kraków)
    Asystenci: Jakub Ślusarski, Michał Sobczak
    Techniczny: Damian Krumplewski
    VAR: Krzysztof Jakubik, Marek Arys