Korona – Lechia 1:0 (koniec) | Raków – Górnik Z. 2:0 (koniec) | Pogoń – Warta 3:1 (koniec)
Raków Częstochowa
2:0 (1:0)
Górnik Zabrze
Sobota 18.02.2023, 17:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Zasłużony triumf Rakowa! Częstochowianie nie rozegrali fenomenalnego meczu w ofensywie, ale z drugiej strony Górnik nie stworzył sobie prawie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Przyjezdni nie oddali w tym meczu celnego strzału. (19:31:54)

90+5
    90+5. Jean Carlos Silva - 2:0

90+5
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki JEAN CARLOS SILVA.

Zabójcza kontra Rakowa! Podanie jeszcze na własnej połowie otrzymał Jean Carlos Silva i popędził na bramkę rywala. Pomocnik częstochowian w sytuacji jeden na jeden pokonał Bielicę!

90+4
    Raków bardzo blisko zdobycia cennego kompletu punktów.

90
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Kanji Okunuki).

90
    Krzysztof Jakubik zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry

89
    Wrzutka Jeana Carlosa, po której piłka trafiła do Kuna, ale strzał wahadłowego Rakowa został zablokowany.