Warta – Cracovia 0:0 (koniec) | Piast – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Stal M. 2:0 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Lech Poznań
Niedziela 12.03.2023, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:57:21)

Podział punktów w Gliwicach. Oba gole padły w drugiej połowie. Lech Poznań dopadł Piasta i doprowadził do wyniku 1:1 w doliczonym czasie.

90+7

90+4
    Jeszcze Kristoffer Velde, jednak blokowali go piłkarze Piasta Gliwice.

90+3
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki NIKA KWEKWESKIRI.

Lech Poznań dopadł przeciwnika. Jeszcze jedno skuteczne uderzenie w doliczonym czasie w trwającej kolejce! To może być uderzenie Niki Kwekweskiriego na miarę punktu dla Kolejorza. Świetnie przymierzył on zza linii pola karnego.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

89
    Arkadiusz Pyrka kolejnym zawodnikiem z żółtym kartonikiem na koncie.

89
    Była krótka przerwa spowodowana urazem w ostatnich minutach.

88
    Joel Pereira kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Jakub Holúbek.

83
    Jorge Felix nie przymierzył do bramki w dogodnych okolicznościach, a ponadto znajdował się na spalonym.

82
    Piast Gliwice rozsądnie pozostaje z piłką w bezpiecznej odległości od bramki Frantiska Placha. Po roszadach personalnych nie klei się gra Kolejorzowi.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu i Piast Gliwice coraz bliżej zwycięstwa przybliżającego do pozostania w PKO Ekstraklasie.

78
    z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Alex Sobczyk.

78
    z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Tom Hateley.

77
    Michał Gurgul napomniany żółtym kartonikiem w debiucie w ekstraklasie.

75
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Adriel D´Avila Ba Loua, na boisku pojawia się Artur Sobiech.

75
    z boiska schodzi Alan Czerwiński, na boisku pojawia się Joel Pereira.

71
    Lech Poznań musi zaproponować coś interesującego w ofensywie, jeżeli zamierza odwrócić bardzo niekorzystny wynik.

Gole: 64. Chrapek – 90+3. Kwekweskiri

Kartki:   89. Pyrka (PIA) – 45+1. Skóraś (LPO), 77. Gurgul (LPO), 88. Pereira (LPO)

Spudłowany karny!: 64. Dziczek (PIA), bramkarz Bednarek obronił

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Tomasiewicz (85. Holúbek) – Kądzior (78. Sobczyk), Chrapek (78. Hateley), Ameyaw (69. Félix) – Wilczek.
    Zmiany: K. Szymański – Munoz, Mucha, Kirejczyk, Kaput.

Trener: Aleksandar Vuković

Lech Poznań: Bednarek – A. Czerwiński (75. Pereira), Salamon, Šatka (60. Gurgul), Douglas – Kwekweskiri, Murawski – Ba Loua (75. Sobiech), Marchwiński (61. Amaral), Skóraś (60. Velde) – Ishak (C).
    Zmiany: Holec – Karlström, Sousa, Citaiszwili.