Wisła Pł. – Zagłębie L. 2:0 (koniec) | Widzew – Stal M. 0:2 (koniec) | Pogoń – Cracovia 3:2 (koniec)
Lech P. – Warta 2:0 (koniec)
Wisła Płock
2:0 (0:0)
Zagłębie Lubin
Sobota 08.04.2023, 12:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:30:43)

Porażka Miedziowych

Wisła Płock po przerwie zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Pierwsze uderzenie do bramki Miedziowych oddał Łukasz Sekulski, a druga bramka była dziełem wprowadzonego z ławki rezerwowych Damiana Warchoła.

90+5

90+3
    Ostatnie dośrodkowania w meczu szybują w kierunku bramki strzeżonej przez Bartłomieja Gradeckiego.

90+1
    Bartłomiej Gradecki napomniany żółtą kartką za przedłużanie gry.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.
    89. Awaria butów Dominika Furmana

89
    Dominik Furman dokończy mecz w butach z różnych par. Mateusz Szwoch szeroko uśmiechnięty, kiedy zobaczył kompana z jednym białym i jednym czarnym.

87
    Rozegranie Miedziowych, a Wisła Płock spokojnie przyjmuje przeciwnika na własnej połowie boiska.

86
    Zmiana w drużynie Wisła Płock:
    z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się Martin Hašek.

86
    z boiska schodzi Aleksander Pawlak, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

83
    Toporne rozegranie zawodników w pomarańczowych strojach z czarnymi elementami. Tymczasem Pavol Stano przygotowuje zawodnika rezerwowego do wbiegnięcia na boisko.

82
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

80
    Przekombinowane rozegranie zaproponowane przez Jakuba Żubrowskiego. Gospodarze nie mieli problemu z powstrzymaniem kolejnego ataku zespołu z województwa dolnośląskiego.

78
    z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Dominik Furman.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin:
    z boiska schodzi Tomasz Pieńko, na boisku pojawia się Filip Starzyński.

Gole: 54. Sekulski, 71. Warchoł

Kartki:   20. Kapuadi (PLO), 64. Tomasik (PLO), 90+1. Gradecki (PLO) – 52. Poletanović (ZAG)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 12:15. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 0:0. Foule: 14:10.
    Wisła Płock: Gradecki – J. Szymański, Rzeźniczak (C), Kapuadi – Pawlak (86. Kocyła), Szwoch, R. Wolski (78. Furman), Lesniak, Tomasik – Śpiączka (86. Hašek), Sekulski (68. Warchoł).
    Zmiany: K. Kamiński – Chrzanowski, M. Lewandowski, Šulek, Kolar.

Trener: Pavol Stano

Zagłębie Lubin: Dioudis – Grzybek, Kopacz (C), Jach, Mata (73. Kłudka) – Poletanović, Łakomy (73. Żubrowski) – Chodyna, Pieńko (77. Starzyński), Bohar (58. Gaprindaszwili) – Świerczok (58. Adamski).
    Zmiany: Burić – Ławniczak, Makowski, Żivec.

Trener: Waldemar Fornalik

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)