GKS T. – GKS K. 0:3 (koniec) | Chojniczanka – Zagłębie S. 0:0 (koniec) | Górnik Ł. – Termalica 2:1 (koniec)
GKS Tychy
0:3 (0:1)
GKS Katowice
Niedziela 23.04.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

To już koniec piłkarskich emocji w Tychach na dzień dzisiejszy. Czekamy na kolejne spotkania dziękując Państwu za poświęcony czas i wspólne przeżywanie boiskowych wrażeń. Zachęcamy do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzymy Wam udanej niedzieli. Do następnego. (14:44:37)
    "Trójka do zera" w Derbach Górnego Śląska dla GKS Katowice!

Pierwsza połowa znacznie lepsza w wykonaniu GKS Tychy, który mimo to przegrywał 0:1, ale w drugiej części dwa zabójcze kontrataki po błędach rywali zabrały marzenia tyszanom na korzystny rezultat w Derbach Górnego Śląska. Goście wygrali 3:0, bo byli konkretniejsi, skuteczniejsi i pewniejsi w swoich boiskowych poczynaniach. Niewiele również wynikało dla gospodarzy z tego, że częściej władali futbolówką. Na sześć punktów w ligowej tabeli odskakują katowiczanie rywalowi "zza miedzy" i to powoduje, że goście mogą złapać oddech po drugiej wygranej pod rząd, a gospodarze coraz to bardziej angażują się w rywalizację o utrzymanie na poziomie piłkarskiej Fortuna 1. Ligi w sezonie 2022/2023!

90+5
    Świetnie Kudła w interwencji "oko w oko" z Ruminem, który z bliska również nie trafia, co dowodzi, że dziś skuteczność w szeregach gospodarzy szwankowała, a golkiper przyjezdnej ekipy notuje bardzo dobre spotkanie!

90+4
    Marcin Wasielewski jeszcze z żółtą kartką na koncie za przewinienie na Patryku Mikicie. Rzut wolny dla gospodarzy.

90+3
    Z pierwszej piłki i półwoleja lewą nogą strzela z okolic 18. metra Wołkowicz, ale szybuje nad bramką to zagranie. Od linii 5. metra wznawia Kudła.

90+2
    Gramy ciągle teraz na połowie katowiczan, którzy cofnięcie walczą o utrzymanie tego wyniku do końca, a tyszanie walczą o honorowe trafienie.

90+1
    Daniel Rumin do końca w walce o piłkę i napastnik tyskiego GKS wywalczył korner dla swojej drużyny.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu rywalizacji przez arbitra Sebastiana Jarzębaka.

89
    Strzela na bramkę gospodarzy Alan Bród, ale pewnie chwyta futbolówkę Konrad Jałocha między słupkami.

88
    Dzisiejsze spotkanie GKS Tychy – GKS Katowice na Stadionie Miejskim ogląda 4977 widzów.

87
    Długa piłka na pole karne do ofensywych graczy GKS Tychy, ale dobrze ponownie interweniuje Dawid Kudła, który jest bliski zachowania czystego konta w derbowej potyczce na terenie rywala.

86
    Zmiana w drużynie GKS Katowice:
    z boiska schodzi Daniel Dudziński, na boisku pojawia się Antoni Kozubal.

86
    z boiska schodzi Adrian Błąd, na boisku pojawia się Mateusz Marzec.

84
    Niebezpieczne kolejne już starcie w tym spotkaniu i leży na murawie jeden z piłkarzy GKS Katowice. Będzie znów wymuszona przerwa w tej rywalizacji.

82
    Z rzutu wolnego centra na dalszy słupek, gdzie piłka zgrana głową na drugi słupek do Bartosza Jaroszka i stoper katowiczan nieznacznie obok bramki.

81
    Dużo walki mamy w tym derbowym meczu. Teraz ucierpiał Nedić, który dostał ręką w twarz od Roginicia, ale to kapitan tyskiego GKS faulował w tej sytuacji.

Adam Ka

Gole: 38. Błąd, 50. Bergier, 53. Kościelniak

Kartki:   45+4. Rumin (GKT), 65. Mańka (GKT), 68. Wołkowicz (GKT), 80. Radecki (GKT) – 34. Jaroszek (KAT), 90+4. Wasielewski (KAT)

Strzały celne: 16:7. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 0:2. Foule: 15:10.
    GKS Tychy: Jałocha – Połap (59. Domínguez) Nedić (C), Tecław, Wołkowicz – Biegański (59. Dzięgielewski), Żytek – Skibicki (59. Mańka), Radecki, Mikita – Rumin.
    Zmiany: Odyjewski – Buchta, Szymura, Kozina, Tuleja.

Trener: Dariusz Banasik

GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Jędrych (C), Janiszewski – Wasielewski, Dudziński (86. Kozubal), Repka, Kościelniak (79. Bród), Rogala – Błąd (86. Marzec), Bergier (79. Roginić).
    Zmiany: Szczuka – Kołodziejski, Tanżyna, Wojciechowski, Brzozowski.

Trener: Rafał Górak

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).
    Sędzia asystent 1: Sławomir Kowalewski.
    Sędzia asystent 2: Katarzyna Wójs.