Piast – Korona 2:1 (koniec) | Legia – Jagiellonia 5:1 (koniec)
Legia Warszawa
5:1 (1:1)
Jagiellonia Białystok
Piątek 12.05.2023, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka

Legia demoluje Jagę w drugiej połowie i po raz drugi w tym sezonie pakuje żółto-czerwonym pięć bramek. Żenująco słaba postawa gości po przerwie i całkowicie zasłużone zwycięstwo legionistów. (22:24:42)

90+2

90+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
    z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Tomasz Kupisz.

89
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Patryk Sokołowski.

89
    z boiska schodzi Maik Nawrocki, na boisku pojawia się Lindsay Rose.
    88. Blaž KRAMER - 5:1

88
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki BLAŽ KRAMER.

Nokaut! Legia zdobywa w końcówce piątego gola. Z prawej strony centrował Wszołek, a w polu karnym przytomnie zachował się Kramer, który sprytnym trąceniem zmieścił futbolówkę obok Alomerovicia.

87
    Imaz nie dał rady pokonać Tobiasza w sytuacji sam na sam. Mimo wszystko Hiszpan w momencie prostopadłego podania od kolegi znajdował się na pozycji spalonej.

87
    Katastrofalne zachowanie Matysika. Nieudolna próba wyprowadzenia piłki sprzed własnej szesnastki.

85
    Strzały: 23 – 7
    Strzały celne: 8 – 3

84
    Ostatnie minuty tego spotkania. Obie ekipy wyraźnie pogodzone z rezultatem i nie próbują specjalnie forsować się, aby jeszcze na niego wpłynąć.

82
    Okazja Jagi. Gual zbiegał z lewej strony do środka i na koniec oddał strzał z pola karnego w kierunku bliższego słupka. Futbolówka przeleciała tuż obok!

81
    z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Paweł Olszewski.

81
    z boiska schodzi Ernest Muci, na boisku pojawia się Blaž Kramer.

81
    z boiska schodzi Josue, na boisku pojawia się Igor Strzałek.

80
    Niezła wrzutka Lewickiego z narożnika boiska, ale jego kolegom nie udało się stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia.

78
    Mena naciskał Augustyniaka i dzięki temu Jagiellonia wywalczyła rzut rożny.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 22137 widzów.

Krzysztof

Gole: 22. Josue, 48. Muci, 64. Rosołek, 75. Nawrocki, 88. Kramer – 15. Gual

Kartki:   62. Puerto (JAG)

Legia Warszawa: Tobiasz – Nawrocki (89. Rose), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz (89. Sokołowski), Josue (C) (81. Strzałek), Çelhaka, Baku – Rosołek (71. Pekhart), Muci (81. Kramer).
    Zmiany: Hładun – Pich, Charatin, Kapustka.

Trener: Kosta Runjaić

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Přikryl (81. Olszewski), Skrzypczak (71. Stojinović), Puerto, Matysik, Wdowik (71. Lewicki) – Romanczuk (C), Sáček, Nguiamba (71. Mena) – Jesús Imaz, Gual (89. Kupisz).
    Zmiany: S. Abramowicz – Camára, Wojciechowski, Bortniczuk.

Trener: Adrian Siemieniec

Główny: Damian Kos

Widownia: 22137