Warta – Puszcza 0:2 (koniec) | Piast – ŁKS 0:0 (18:00) | Cracovia – Śląsk 0:1 (koniec)
Śląsk – Cracovia 0:0 (20:30)
Cracovia
0:1 (0:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 10.11.2023, 20:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 15. kolejka

Ma nad czym myśleć i pracować w przerwie reprezentacyjnej ekipa Cracovii Kraków. Na dziś to już koniec piłkarskich wrażeń. Dziękujemy za wspólne przeżywanie emocji w ten piątkowy wieczór, których z pewnością nie brakowało na obiekcie "Pasów". Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę Wam spokojnej nocy i do usłyszenia! (22:34:32)
    WKS Śląsk Wrocław dzięki temu zwycięstwu dalej zasiada w fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024 po 15. kolejkach niezależnie od dalszych rezultatów. Przewaga nad drugą Jagiellonią, która ma jeszcze do rozegrania mecz wynosi 4 oczka!

Faule: 12:15.

Druga połowa tego starcia była już całkowią deklasacją gospodarzy pod względem przeprowadzonych ataków, oddanych strzałów na bramkę przeciwnika i przewagi jaką miała Cracovia Kraków nad Śląskiem Wrocław grającym w końcówce o dwóch zawodników mniej na placu. Mimo to gospodarze nie wykorzystali swoich szans i to goście z Wrocławia triumfują 1:0 po trafieniu w 15. minucie spotkania Hiszpana Nahuela Leivy!

90+6

90+6
    Myszor centruje piłkę z prawej strony w pole karne Śląska, a tam Jugas przedłuża zagranie głową i futbolówka opuszcza murawę. To już pewne. Wrocławianie zwyciężą w Krakowie!

90+5
    Goście mają jeszcze rzut wolny, bo na połowie Cracovii przytrzymywany był Erik Expósito przez Arttu Hoskonena. Kapitan ekipy gości daje dziś dużo drużynie w takich sytuacjach.

90+4
    Najpierw w "11" przeciwnika Arttu Hoskonen, a po chwili Michał Rakoczy nie zdołali znaleźć drogi do bramki wrocławian. Ponownie wznowi to spotkanie z linii 5. metra golkiper WKS Rafał Leszczyński.

90+3
    Teraz już cofnięta całkowicie do defensywy ekipa z Wrocławia, a akcję rozgrywa cały czas Cracovia, która nie może znaleźć recepty na chociażby jednego gola w tym meczu.
    90+2. Tak na zbliżonej kamerze wyglądało całkowicie bezmyślne zachowanie Nahuela Leivy. Hiszpan głową uderzył rywala - Czecha Jakuba Jugasa!

90+1
    Wydawało się, że piłka po strzale Makucha szybuje w okienko bramki Śląska, ale futbolówka mija nieznacznie bramkę przyjezdnych!

90
    Sędzia główny tego spotkania Marcin Szczerbowicz z Olsztyna przedłuża mecz i emocje w Krakowie o pięć minut.

89
    Przestrzelił teraz Michał Rakoczy prawą nogą z około 14. metrów. Piłka ląduje na bocznej siatce bramki Śląska. Znów wznawiać grę będzie Leszczyński.

88
    Po tym kornerze znów nie udało się "Pasom" zagrozić bramce przeciwnika. Nieudanie podawał teraz Virgil Ghiță i po piłce posłanej przez Rumuna odprowadzają futbolówkę wzrokiem przyjezdni poza plac gry.

87
    Jeszcze jeden rzut rożny wywalczony przez coraz bardziej bezradnych krakowian mimo tego, że mają oni na placu gry przewagę dwóch zawodników.

86
    Oshima bliski oddania celnego strzału na bramkę rywala z niewielkiej odległości. Zagranie to przerwał Aleksander Paluszek, ale po chwili już obok bramki uderza z kilkunastu metrów Rakoczy.

85
    Rusza po stracie piłki przez gospodarzy z piłką w środku pola Peter Schwarz. Najpierw zaczepiał go Takuto Oshima, a po chwili powalił na murawę Kacper Śmiglewski. To drugie przewinienie zasługiwało już na żółty kartonik dla piłkarza Cracovii Kraków.

84
    Przedłużają już jak mogą ten mecz goście z Wrocławia. Długo nie podnosi się z placu gry Erik Expósito, który ponownie faulowany przytrzymując piłkę zdobywa cenne sekundy dla swojego zespołu.

83
    Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego przez Petera Schwarza na pole karne Cracovii, ale dobrze wybiega i chwyta piłkę, a następnie szybko wprowadza ją do gry bramkarz Sebastian Madejski.

Adam Ka

Gole: 15. Leiva

Kartki:   25. Skovgaard (CRA), 85. Śmiglewski (CRA) – 27. Leiva (SLA), 73. Macenko (SLA)   77. Macenko (SLA)   52. Leiva (SLA)

Strzały celne: 23:5. Strzały niecelne: 16:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 0:2. Foule: 12:15.
    Cracovia: Madejski – Kakabadze (73. Bochnak), Ghiță, Hoskonen, Skovgaard (46. Jugas) – Atanasov (46. Myszor), Knap, Oshima – Rakoczy (C) – Makuch, Källman (70. Śmiglewski).
    Zmiany: Hrosso – Rapa, Jodłowski, Kolec, Zaucha.

Trener: Jacek Zieliński.

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkov, Macenko – Pokorny – Samiec-Talar (76. Szwedzik), Olsen (79. Paluszek), Schwarz, Leiva – Expósito (C).
    Zmiany: Trelowski – M. Wróblewski, Borthwick-Jackson, Ince, Łukasik, Rzuchowski, Zohore.

Trener: Jacek Magiera.

Sędzia główny: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
    Sędzia liniowy 1: Marcin Boniek.