Cracovia – Warta 0:1 (koniec) | Ruch – Piast 3:0 (koniec)
Ruch Chorzów
3:0 (1:0)
Piast Gliwice
Piątek 01.03.2024, 20:30 • Stadion Śląski, Chorzów • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka
    Derby dla Niebieskich:

Ruch Chorzów doczekał się zwycięstwa po długim okresie oczekiwania! Piast wypunktowany po trafieniach Dadoka, Szczepana i Sikory. (22:22:13)

90+2

90+1
    Dwie minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Piast długo utrzymuje się przy piłce w ostatnich minutach, ale głównie na własnej połowie. Wszyscy sprawiają wrażenie wyczekujących na ostatni gwizdek.

86
    Nieudany strzał Konstadinowa. Nieczysto trafił w piłkę i posłał ją w bezpiecznej odległości obok bramki.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Michael Ameyaw, na boisku pojawia się Piotr Liszewski.

84
    Dadok faulował Ameyawa na połowie Ruchu. To czwarta żółta kartka tego gracza w sezonie, więc będzie pauzował w następnej kolejce.

84
    Żółta kartka dla zespołu Ruch Chorzów (Robert Dadok).

83
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
    z boiska schodzi Adam Vlkanova, na boisku pojawia się Tomasz Foszmańczyk.

82
    Będzie jeszcze jedna zmiana w ekipie gospodarzy. Na ostatnie minuty wejdzie Foszmańczyk.

80
    Końcowy fragment meczu. Trzy punkty na pewno zostaną w Chorzowie i pozwolą nabrać Niebieskim wiary w to, że utrzymanie jest w ich zasięgu.

78
    Raczkowski potwierdza decyzję. Nie ma gola.

77
    Najpierw w poprzeczkę trafił Starzyński, a zaraz później z woleja uderza skutecznie Dadok. Asystent sędziego uznał jednak, że wcześniej spalił Novothny.
    77. Robert Dadok (RUC)

77
    Niebiescy trafiają do siatki po raz czwarty, ale arbiter odgwizduje spalonego!

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 15 169 widzów.

75
    Okazja Piasta! Felix wykłada piłkę Ameyawowi, a ten w doskonałej sytuacji trafia tylko w boczną siatkę.