Korona – Cracovia 1:1 (koniec) | Puszcza – Raków 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Lech P. 0:0 (koniec)
Górnik Zabrze
0:0 (0:0)
Lech Poznań
Sobota 09.03.2024, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:11:09)

Posiadanie piłki: 48% : 52%.
    Strzały na bramkę: 3:5.
    Strzały niecelne: 11:2.
    Rzuty rożne: 8:6.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 12:13.

Hitowa konfrontacja zakończona bezbramkowym remisem. Podział punktów nie krzywdzi żadnej ze stron, chociaż publiczność liczyła na wypełnioną golami potyczkę. Stało się zupełnie inaczej.

90+4

90+2
    Daniel Bielica już chyba interweniował po raz ostatni w spotkaniu.

90+2
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Lukas Podolski, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

90
    Doliczone minimum trzy minuty.
    90. Filip Szymczak strzelił w słupek!

90
    Podanie w pole karne Górnika Zabrze za plecy Kryspina Szcześniaka. Był tam Filip Szymczak i miał ogromną szansę na zdobycie bramki. Jego uderzenie zostało sparowane na słupek przez Daniela Bielicę!

89
    Ile minut doliczy sędzia?

89
    Bartosz Salamon nie mógł pozwolić sobie na błąd po podaniu w kierunku Piotra Krawczyka.

88
    Zabrzanie konsekwentni w obronie i nie pozwolili zawodnikom Lecha Poznań na sprawdzenie strzałem Bartosza Mrozka.

88
    Podopieczni Mariusza Rumaka szukali miejsca do rozegrania decydującego ataku na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

87
    Otworzyła się gra po przerwie, jednak niezmiennie opłakana skuteczność z obu stron boiska.

86
    Indywidualnie Bartosz Salamon, jednak ostatecznie nie znalazł miejsca ani do wykonania dośrodkowania, ani oddania strzału.

85
    Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu i coraz bardziej wątpliwe, że przy Roosevelta padnie minimum jedna bramka.

84
    Korner dla Lecha Poznań.

82
    Kolejorz poradził sobie z powstrzymaniem ataku indywidualnego Lawrence'a Ennaliego.

81
    Interweniowali w obronie gospodarze. Konkretnie Dominik Szala, który jako ostatni mógł nie pozwolić gościom na otwarcie wyniku.

Gole:

Kartki:   68. Ennali (GOR)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 11:2. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 0:1. Foule: 12:13.
    Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janicki, Janża (C) – Pacheco, Rasak (80. Czyż) – Kapralik (80. Olkowski), Podolski (90+2. Musiolik), Ennali – Kozuki (63. Krawczyk).
    Zmiany: Szromnik – Sekulić, Kostas, Lukoszek, Nascimento.

Trener: Jan Urban

Lech Poznań: Mrozek – A. Czerwiński (72. Pereira), Salamon (C), Blažič, Douglas – Karlström, Murawski, Kwekweskiri (46. Hotić) – Gholizadeh, Velde – Szymczak.
    Zmiany: Bednarek – Andersson, Gurgul, Milić, Dziuba, Ba Loua.

Trener: Mariusz Rumak

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)