Dobiegło końca niezwykle zacięte widowisko w Toruniu! Po pięciosetowym boju zwyciężają pilanki, które tym samym inkasują dwa punkty. Dziękuję za uwagę!
29:27
20:25
21:25
15:13
Po wymęczonym zwycięstwie Impel Wrocław w piątej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet wygrał swój pojedynek z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 3:2 (25:22, 29:27, 20:25, 21:25, 15:13).
Pierwszy set był dość wyrównany, lecz to drużyna z Wrocławia okazała się lepsza we fragmentach ofensywnych od swoich rywalek z Ostrowca, co poskutkowało wynikiem 25:22 dla Impelu. W drugiej części spotkania, to ostrowianki przejęły inicjatywę i prowadziły nawet 24:19, lecz poczuły się zbyt pewne siebie co bezwzględnie wykorzystane zostało przez Impel i ostatecznie przegrały po raz kolejny, tym razem 29:27. Zawodniczki z Wrocławia weszły w trzeci set niemalże perfekcyjnie (4:1), mimo to KSZO nie powiedziało ostatniego słowa, co poskutkowało odrobieniem straty oraz zmianą wyniku spotkania na 2:1. Zawodniczki z Ostrowa utrzymały się na fali wznoszącej również w czwartym secie co poskutkowało zwycięstwem 21:25. W tie-breaku obydwie ekipy szły łeb w łeb do samego końca, punkt za punktem aż do wyniku 15:13 dla wrocławianek, co dało im zwycięstwo w tym spotkaniu.
Warto wspomnieć, ze nagroda MVP trafiła w ręce Marii Stenzel która popisała się prawie 70-procentowym przyjęciem.