Anży – Hannover 3:1 (koniec) | Zenit – Liverpool 2:0 (koniec) | Ajax – FCSB 2:0 (koniec)
BATE – Fenerbahce 0:0 (koniec) | Bayer – Benfica 0:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Bordeaux 1:1 (koniec)
Levante – Olympiakos 3:0 (koniec) | Sparta – Chelsea 0:1 (koniec) | Napoli – Vik. Pilzno 0:3 (koniec)
Atletico – Rubin 0:2 (koniec) | Basel – Dnipro 2:0 (koniec) | Inter – Cluj 2:0 (koniec)
Newcastle – Charków 0:0 (koniec) | Tottenham – Lyon 2:1 (koniec) | Stuttgart – Genk 1:1 (koniec)
Levante UD
3:0 (2:0)
Olympiakos Pireus
Czwartek 14.02.2013, 19:00 • Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) • Liga Europy UEFA

Levante odnosi niezwykle zasłużone zwycięstwo nad Olympiakosem. Drużyna z Valencii była przez 90 minut lepszym zespołem i nie pozostawił żadnych złudzeń drużynie z Pireusu. W drugiej połowie gospodarze wykorzystali grę z przewagę jednego zawodnika i dołożyli jedną bramkę do dwóch strzelonych w pierwszych 45 minutach. Jeden gol po przerwie to najniższy wymiar kary jaki spotkał Olympiakos, gdyż gracze Levante zmarnowali parę innych świetnych okazji. Grecy przy odrobinie więcej szczęścia mogli zdobyć gola, który dałby im nadzieje w rewanżu, jednak gospodarzy uratowały poprzeczka i słupek.
    Zaliczka z dzisiejszego meczu powinna Levante wystarczyć do awansu do kolejnej rundy.
    To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (21:01:58)

90+4
    Dośrodkowanie z kornera piłką zgrywa Navarro i umieszcza ją w siatce Iborra, ale sędzia odgwizduje spalonego

90+4
    Kontra gospodarzy. Na 25 metrze całkowicie niepilnowany Barkero uderza, Megyeri z najwyższym trudem odbija piłkę przed siebie, dopada do niej Michel i kapitalna interwencja Megyeriego!

90+3
    Złe dośrodkowanie z kornera i piłkę wybija Navarro.

90+3
    Maniatis zdecydował się na strzał rozpaczy. Uderzenie z ponad 25 metrów z trudem na róg wybija Navas.

90+2
    Złe dośrodkowanie i piłkę wybijają obrońcy gości

90+2
    Na lewej stronie boiska tuż przed polem karnym faulowany Ruben. Rzut wolny dla gospodarzy z groźnej pozycji.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

88
    Długa piłka w pole karne Levante. Głową na 16-nastkę piłkę zgrywa Mitroglou, tam przejmuję ją Djebbour, mija dwóch obrońców uderza po ziemi i piłka trafia w słupek! Szansa na gola który dałby życie w rewanżu Olympiakosowi zmarnowana!

87
    Zagranie po ziemi w pole karne Juanfrana z lewego skrzydła wybija Manolas.

86
    Acquafresca na spalonym.

84
    Fatalne uderzenie Mitroglou z 30 metrów. Piłka leci daleko obok prawego słupka bramki Levante.

82
    Oba zespoły wykorzystały już limit zmian.

82
    Z boiska wśród burzy braw schodzi Obafemi Martins, a na placu gry w jego miejsce pojawia się mający polskie korzenie Robert Acquafresca.

81
    Michel uderza ponad murem, ale w środek bramki i z łatwością piłkę łapie Megyeri.

80
    Świetny rajd środkiem boiska Valdo. Obrońcy gości przerywają go faulem. Rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów.