Ruch – Widzew 3:0 (koniec) | Piast – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Legia – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Zagłębie Lubin
Sobota 02.03.2013, 15:45 • Stadion Miejski w Gliwicach • PKO Ekstraklasa

Zakończyło się już spotkanie 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym piłkarze Piasta Gliwice zremisowali przed własną publicznością 1:1 z Zagłębiem Lubin. Gospodarze wyszli nieoczekiwanie na prowadzenie w 57. minucie, kiedy to Tomas Docekal wpakował piłkę do pustej bramki. Od tego czasu to gospodarze dyktowali warunki gry, ale to goście doprowadzili do wyrównania - w doliczonym czasie gry Adam Banaś pokonał Dariusza Trelę i oba zespoły podzieliły się punktami. (17:41:20)

90+4

90+3
    Uderzenie Jeża nad poprzeczką!

90+2
    Gospodarze byli tak blisko zgarnięcia pełnej puli! Poczekajmy, jeszcze dwie minuty.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty.

90
    Gol dla Zagłębia L.
    Mamy wyrównanie w Gliwcach! ADAM BANAŚ najwyżej wyskoczył w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał Trelę.

89
    Tak zwany "zapalnik" Liry, który źle odgrywał piłkę do partnera.

88
    Źle wybita piłka przez Dariusza Trelę.

88
    Mądra gra defensorów Piasta, którzy nie pozwalają rozpędzić się gościom z Dolnego Śląska.

87
    Banaś podobnie jak Wilczek był wcześniej związany z Piastem Gliwice, dla niego to również wyjątkowy mecz.

86
    Nieudana próba Adama Banasia. Niecelny strzał obrońcy Zagłębia.

85
    Prostopadła piłka zagrana przez Jeża, ale niezrozumienie z partnerami z ataku.

84
    Matras zablokował dośrodkowanie Costy.

84
    Osyra zmienił Murawskiego.

82
    Gliwiczanie nadal w ataku. Piłkarze Zagłębia bez pomysłu na grę.

81
    Czyżby pierwsze wiosenne punkty dla Piasta?

80
    Tymczasem to gracze Piasta przeważają na boisku. Ta bramka zadziałała na nich mobilizująco.

80
    Lubinianie stawiają powoli wszystko na jedną kartę.

79
    Damian Zbozień ukarany żółtą kartką przez sędziego Tomasza Musiała.

78
    Trener Hapal dokonał jeszcze jednej zmiany. Z boiska zszedł Pawłowski, a w jego miejscu zagra Błąd.