Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń 2:1 (koniec) | Polonia W. – Piast 1:1 (koniec)
Ruch – Legia 0:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 0:3 (koniec)
Korona – Widzew 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Polonia Warszawa
1:1 (0:0)
Piast Gliwice
Czwartek 30.05.2013, 18:00 • Stadion Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego • PKO Ekstraklasa

Przed nami niewątpliwie jeden z hitów 29 kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Polonii Warszawy – Piasta Gliwice, mecz zaplanowany jest na godzinę 18:00 i odbędzie się na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego.

W poprzedniej serii spotkań obie drużyny remisowały, Polonia na wyjeździe podzieliła się punktami z Zagłębiem Lublin, natomiast Piast przed własną publicznością zremisował 1:1 z Koroną Kielce.

W tabeli gospodarze zajmują 5 pozycję z dorobkiem 41 punktów, a ich jutrzejsi rywale wyprzedzają ich o jedno oczko i posiadają 45 punktów.

Mecz ten jest ważny przede wszystkim dla Polonii, która ma tylko jeden punkt przewagi nad szóstym Górnikiem Zabrze. Tak więc w przypadku jutrzejszej porażki lub remisu, a wygranej Górnika spadną oni o jedno miejsce.

Serdecznie zapraszamy do naszego serwisu na godzinę 18:00, szykują nam się duże emocje!

Polonia Warszawa: Przyrowski – Todorovski, Morozov, Baran, Pazio, Kopciński, Hołota, Piątek, Kiełb, Gołębiewski, Grzelczak

Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy, Matras, Lazdins, Docekal, Podgórski, Cicman, Robak

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź).

1

2
    Piłkarze Polonii rozpoczęli to spotkanie.

5
    Głośny doping kibiców, którzy skaczą odwróceni tyłem do boiska, tak żegnają się ze swoim zespołem.

7
    Gospodarze wyruszyli z kontrą jednak w okolicach połowy strata piłki.

11
    Od rzutu wolnego z okolic linii środkowej rozpoczęli piłkarze czarnych koszul.

13
    Dobry strzał z dystansu, broni Trela.

15
    Ależ blisko byli teraz Poloniści, aby objąć prowadzenie w dzisiejszym meczu dwa strzały na bramkę, jednak żaden nie daje gola.

18
    Chwila przerwy w meczu, jeden z zawodników gospodarzy ucierpiał w starciu.

20
    Dzisiejsze spotkanie może być bardzo ciężkie dla Piasta, bowiem piłkarze Polonii nie grają już o nic konkretnego, ponieważ po sezonie będą zdegradowani do niższej ligi, a więc jest to mecz o honor dlatego zawodnicy czarnych koszul dają z siebie wszystko.

24
    Po nieudanym podaniu od bramki rozpocznie Trela.

26
    Złe podanie przejmują piłkarze Polonii.

28
    Wspaniałą oprawę stworzyli kibice gospodarzy, głośny doping niesie ich zawodników.

33
    Za nami nieco ponad 30 minut gry, Polonia Warszawa remisuje bezbramkowo z Piastem Gliwice, jednak do tej pory to drużyna gospodarzy przeważa w meczu.

34
    Rzut wolny dla czarnych koszul z okolic 35 metra.

35
    Nieudane dośrodkowanie wychodzi poza pole gry.

38
    Górnik Zabrze, który bezpośrednio zagraża Polonii przegrywa z Wisłą Kraków 0:1.

39
    Baran otrzymuje żółtą kartkę za faul na rywalu.

44
    Mieliśmy przed momentem krótką przerwę w grze, ucierpiał jeden z piłkarzy Piasta.

Sędzia Pskit kończy pierwszą część spotkania równo z czasem, po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, zapraszamy już za kwadrans z nadzieją na duże emocje i przede wszystkim bramki!

46

47
    Obydwie drużyny rozpoczęły drugą połowę w takich samych składach.

48
    Słupek ratuje drużynę gospodarzy przed utratą bramki!

50
    Przed momentem dobra odpowiedź Polonii, jednak Trela nie daje się zaskoczyć.

52
    Morozov zostaje ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie rywala.

56
    Lazdins otrzymuje żółtą kartkę za faul na rywalu.

58
    Przy piłce Piast, powoli organizuje atak pozycyjny.

59
    W 53 minucie miała zmiana w zespole gości, boisko opuścił Docekal, a zastąpił go Jurado.

61
    Mamy przerwę w grze, konieczna jest wizyta medyków, w starciu ucierpiał zawodnik Piasta.

64
    Na chwilę obecną zespół z Gliwic jest trzeci w tabeli.

66
    Od rzutu rożnego rozpoczną goście.

67
    Gol dla Piasta!
    Po stałym fragmencie gry z narożnika boiska piłka ponownie wraca w pole karne Polonii, spada pod nogi ROBAKA, a ten świetnie ją przyjmuje i oddaje piękny strzał pod poprzeczkę!

69
    Nareszcie doczekaliśmy się bramki w dzisiejszym meczu, liczymy na kolejne gole.

70
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Kopciński, na boisko wchodzi Tarnowski.

71
    Polonii na odrabianie strat pozostaje niecałe 20 minut.

73
    Baran otrzymuje drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę za ostry wślizg.

74
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Cicman, na boisko wchodzi Izvolt.

77
    Trela po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą bramki.

80
    Rzut karny dla Polonii! Oleksy dotyka piłkę ręką w polu karnym!

80
    Oczywiście żółta kartka dla niego za to zagranie.

81
    Gol dla Polonii W.!
    TODOROVSKI uderzył w zupełnie inny róg niż ten, w który rzucił się Trela, mamy wyrównanie!

83
    W 75 minucie żółtą kartkę obejrzał Jurado.

84
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Gołębiewski, na boisko wchodzi Olczak.

85
    Świetna interwencja Treli, który broni bardzo dobry strzał.

86
    Mamy teraz akcję za akcję, przypominam, że Polonia gra w osłabieniu.

88
    Uderzenie z dystansu w wykonaniu zawodnika Piasta wędruje obok słupka.

90
    Zamieszanie w polu karnym po groźnym starciu zawodników.

90
    Robak otrzymuje czerwoną kartkę za przepychanki.

90+1
    Przyrowski również otrzymał czerwoną kartkę za przepychanki.

90+1
    Arbiter dolicza 4 minuty.

90+3
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Kiełb, na boisko wchodzi Pawełek.

90+3
    W 83 minucie miała miejsce zmiana w drużynie Piasta, boisko opuścił Lazdins, a jego miejsce wbiegł Urban.

90+7
    Hołota otrzymał żółtą kartkę za faul na rywalu.

90+7
    Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Piasta, od bramki rozpocznie Pawełek.

Koniec dzisiejszego bardzo emocjonującego meczu który kończy się remisem 1:1 po bramkach Robaka w 67 minucie i Todorovskiego w 81.

To już pewne Piast zagra w Europejskich Pucharach, a Polonia grała dzisiaj swój ostatni mecz przed własną publicznością.

Moim zdaniem MVP spotkania zostaje Robak, strzelec jedynej bramki dla Piasta.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na inne nasze relacje live! (20:01:44)

Gole: 81. Todorovski (kar.) – 67. Robak

Kartki:   39. Baran (PLW), 52. Morozov (PLW), 90+7. Hołota (PLW) – 56. Lazdins (PIA), 80. Oleksy (PIA), 83. Jurado (PIA)   73. Baran (PLW)   90+1. Przyrowski (PLW) – 90. Robak (PIA)

Polonia Warszawa: Przyrowski – Todorovski, Morozov, Baran, Pazio, Kopciński (70' Tarnowski), Hołota, Piątek, Kiełb (90+3 Pawełek), Gołębiewski (84' Olczak), Grzelczak
    Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy, Matras, Lazdins (83' Urban), Docekal (53' Jurado), Podgórski, Cicman (74' Izvolt), Robak

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź)