Lechia Gdańsk
2:2 (1:1)
FC Barcelona
Wtorek 30.07.2013, 20:45 • PGE Arena, Gdańsk • Spotkania towarzyskie

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję Państwu za wspólne przeżywanie tego meczu! Zapraszam na kolejne relacje na żywo na naszym portalu!
    Bądźcie z nami!
    Dobranoc! (22:45:16)

Zawodnikiem meczu wg portalu lajfy.com wybrany MATSUI! Japończyk był najjaśniejszą postacią swojej drużyny, zagrywał kapitalnie, świetnie bił stałe fragmenty gry i zanotował asystę przy bramce Bieniuka!

Remis po bardzo wyrównanej grze! Kto by się tego spodziewał? Barca parę dni po rozgromieniu Valerengi przyjeżdża do Gdańska i napotyka równego rywala! Lechia nie dała się stłamsić, piłkarze dali z siebie wszystko i uzyskali wynik, który będą mogli wspominać przez wiele lat! Lechia była równorzędnych przeciwnikiem dla Barcelony!
    Oglądaliśmy naprawdę dobry mecz!

90+3
    Lechia o mały włos nie wygrała tego meczu! Qualembo precyzyjnie dośrodkował z prawej strony, ale ani Tuszyński, ani Kacprzycki nie byli w stanie wepchnąć piłki do siatki!

90+2
    Neymar cudownie uruchomił Patrica, ten bez zastanowienia zgrywał w pole bramkowe, ale tam pewnie interweniuje Małkowski.

90+1
    Neymar próbował minąć Qualembo, ale nie dał się obrońca Lechii!

90
    3 minuty doliczone do drugiej odsłony meczu.

89
    Łazaj został mocno poturbowany i opuszcza boisko na noszach. Przebywał na nim mniej niż 2 minuty...

88
    Bardzo zaostrzyła nam się atmosfera w ostatnich minutach. Piłkarzom Barcelony nie mogą się podobać agresywne faule na Neymarze.

87
    Schodzi strzelec pięknej bramki na 2:1 – Piotr Grzelczak! W jego miejsce Kacper Łazaj.

86
    Barca spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala. Futbolówka wędruje do Neymara, a ten natychmiast faulowany....

84
    Neymar w pierwszym kontakcie z piłką. Od razu faulowany przez Kacprzyckiego. Tak został przywitany Brazylijczyk w europejskim futbolu!

83
    Jeszcze jedna zmiana. Kacprzycki za Smuczyńskiego.

82
    Grzelczak w niebezpieczny sposób zaatakował Bagnacka. Paweł Gil odgwizdał faul w pobliżu pola karnego Barcy.

80
    Mamy również zmianę w zespole Lechii. Adam Duda zmienia Przemysława Frankowskiego.

79
    Powitajmy gorąco Neymara! Gwiazda reprezentacji Brazylii zmienia Alexisa Sancheza!

77
    Messi opuszcza boisko. Nie zobaczymy go więc dzisiaj w grze z Neymarem. W jego miejsce Kameruńczyk Dongou.

Gole: 15. Bieniuk, 50. Grzelczak – 26. Sergi Roberto, 57. Messi

Kartki:   53. Frankowski (LCH), 54. Tuszyński (LCH)

Lechia Gdańsk: Bąk (46' Małkowski) – Deleu (46' Qualembo), Bieniuk (46' Bąk), Madera (46' Janicki), Pazio – Frankowski (80' Duda), Dawidowicz (26' Smuczyński (83' Kacprzycki)), Pietrowski (9' Zyska), Grzelczak (87' Łazaj), Matsui (46' Kostrzewa) – Buzała (32' Tuszyński)
    FC Barcelona: Pinto (46' Oier) – Montoya (62' Ilie), Sergi Gómez (64' Femenia), Bartra (63' Bagnack), Adriano (63' Samper) – Song (63' Patric), Dos Santos (62' Planas), Sergi Roberto (62' Espinoza) – Alexis (79' Neymar), Messi (77" Dongou), Tello (22' Joan)

Sędziowie: Paweł Gil