AS Trencin – Astra 1:3 (koniec) | Ventspils – Maccabi H. 0:0 (koniec) | Dinamo M. – Trabzonspor 0:1 (koniec)
Petrolul – Arnhem 1:1 (koniec) | Aktobe – Breidablik 1:0 (koniec) | Jablonec – Strømsgodset 2:1 (koniec)
Karabach – Gefle 1:0 (koniec) | FK Mińsk – St. Johnstone 0:1 (koniec) | Czernomorec – Crvena Zvezda 3:1 (koniec)
Randers – Rubin 1:2 (koniec) | Żalgiris – Lech P. 1:0 (koniec) | Tromsø – Differdange 1:0 (koniec)
Rijeka – MSK Żilina 2:1 (koniec) | Hacken – Thun 1:2 (koniec) | Kukësi – Metałurh Donieck 2:0 (koniec)
Botew – Stuttgart 1:1 (koniec) | Vojvodina – Bursaspor 2:2 (koniec) | Pandurii – Hapoel TA 1:1 (koniec)
Slovan – Zurich 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Milsami 3:0 (koniec) | Asteras – Rapid 1:1 (koniec)
Xánthi – Standard 1:2 (koniec) | Śląsk – Club Brugge 1:0 (koniec) | Swansea – Malmo 4:0 (koniec)
Motherwell – Kubań 0:2 (koniec) | Široki – Udinese 1:3 (koniec) | Hajduk – Dila 0:1 (koniec)
Estoril – Hapoel R.Gan 0:0 (koniec) | Sevilla – Mladost 3:0 (koniec)
FK Jablonec
2:1 (1:1)
Strømsgodset IF
Czwartek 01.08.2013, 18:00 • Chance Aréna (Jablonec nad Nisou) • Liga Europy UEFA

Druga połowa być może nie obfitowała w tak wiele sytuacji bramkowych, ale była ciekawym widowiskiem. Do 65 minuty spotkanie było wyrównane, ale później zaczęła zaznaczać się przewaga gospodarzy, którzy wyraźniej pod koniec meczu parli do zwycięstwa. Goście chcieli zadowolić się remisem i w doliczonym czasie gry zostali skarceni przez zdeterminowanych piłkarzy Jablonca którzy dopięli swego i zdobyli drugiego gola, uzyskując nie wielką zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem. Graczem meczu zostaje wybrany Voshalik, który prócz zdobycia "złotej" bramki, po pojawieniu się na boisku w 60 minucie, wyraźnie rozruszał akcje ofensywne Jablonca.
    To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (20:06:37)

90+2
    Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry, także goście mają jeszcze kilkadziesiąt sekund na zdobycie wyrównującego gola.

90+1
    Gol dla Jablonca!
    Bramkę zdobył VOSHALIK.

Gracze Jablonca dopięli swego! Kolejny szybki atak, piłka trafia na prawym skrzydle do Kopica, który popisuje się precyzyjnym dośrodkowaniem na długi słupek, tam piłka spada na głowę VOSHALIKA, który świetnym uderzeniem z głowy pakuje piłkę do siatki, zdobywając upragnionego gola!

90
    Gospodarze nadal pchają do przodu, chcą zdobyć upragnionego gola, ale jak na razie obrona gości spisuje się bez zarzutu.

88
    Po zagraniu Kubisty na bramkę uderzał Kopic, ale niecelnie.

86
    Spotkanie zbliża się ku końcowi. Ewidentnie bardziej na strzeleniu drugiego gola zależy gospodarzom, którzy szybko starają się przenosić grę pod pole karne gości. Ci natomiast cofnęli się, zadowoleni z wyniku i czyhają na szybkie kontry.

83
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Vanka na boisku pojawia się Kubista.

83
    Ładnym uderzeniem nad murem popisuje się Johansen, ale równie piękna interwencja Spita, który łapie piłkę.

82
    Vanek fauluje na 20 metrze Kamare. Rzut wolny dla gości z dobrej pozycji.

80
    Kovacs brzydko fauluje Kysele i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką.

77
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Storflor, a w jego miejsc na placu gry pojawia się Wikheim.

75
    Ostatnie minuty zdecydowanie należą do gospodarzy. Najpierw ładnie dośrodkował z prawego skrzydła Voshalik, ale w polu karnym centymetrów zabrakło na 5 metrze Hubnikowi by siegnąć piłki. Po chwili ładna wymiana piłki przed polem karnym graczy Jablonca, która ostatecznie trafia do wbiegającego w szesnastke Zoubele, ten oddaje uderzenie, ale w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem blokuje je jeden z obrońców Stomsgodsetu.

72
    Druga zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Boateng, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Brenne.

70
    Na prawym skrzydle świetnie przedarł się Voshalik. Skrzydłowy gospodarzy minał dwóch obrońców gości i zagrał po ziemi na 5 metr, tam niepilnowany był Hubnik, któremu wystarczyło dołożyć jedynie nogę by skierować futbolówkę do siatki, ale napastnik Jablonca nie trafia w piłkę! Niewiarygodne!

67
    Kolejna niezła okazja Jablonca. Ładna dwójkowa akcja prawym skrzydłem Voshalika z Kopicem, ten ostatni zagrywa po ziemi na 5 metr, tam nogę dokłada Hubnik, ale uderza obok prawego słupka.

64
    Tym razem kapitalna okazja gospodarzy. Po uderzeniu Jablonsky'ego, poprzeczka ratuje Stromsgodset przed utratą gola!

63
    Rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Novaka, głową uderzał Voshalik, ale ponad bramką.

62
    Goście marnują kapitalną okazję na drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Storflora sprzed pola karnego, zza pleców obrońców w polu karnym wybiegł Kamara, i znalazł się sam na 5 metrze i oddał uderzenie z głowy, ale genialna interwencją popisuje się Spit intuicyjnie broniąc nogą.