Fiorentina – Parma 2:2 (koniec)
ACF Fiorentina
2:2 (0:1)
Parma Calcio 1913
Poniedziałek 30.09.2013, 20:45 • Stadio Artemio Franchi (Florencja) • Włoska Serie A

I mamy niespodziankę na stadionie we Florencji! Gospodarze w drugiej połowie pokazali klasę, zepchnęli gości do defensywy, osiągnęli sporą przewagę, odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że nic w tym spotkaniu już się nie zmieni, goście jednak pokazali determinację i w ostatnich sekundach spotkania wyrównali. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:2, który można uznać za zasłużony. W pierwszej połowie lepsza była Parma, w drugiej Fiorentina. Graczem meczu wybieram Juana Vargasa, który swoim wejściem odmienił obraz gry. Napędzał ataki gospodarzy, a także zdobył drugiego gola. Szkoleniowiec gospodarzy miał jednak nosa wprowadzając Chilijczyka na boisko już w przerwie. To wszytko na dziś. Dziękuje za uwagę. (23:07:32)

90+2
    Gol dla Parmy!
    Bramkę zdobył MASSIMO GOBBI.

A jednak gościom udaje się w ostatnich sekundach spotkania doprowadzić do wyrównania! Kolejna dobra akcja rezerwowego Okaki, który zagrał do wbiegającego z prawego strony pola karnego Biabiany'ego ten spod linii końcowej zacentrował na długi słupek, gdzie do piłki dopadł MASSIMO GOBBI i z najbliższej odległości skierował ją głową do siatki!

90+1
    Ładna indywidualna akcja środkiem pola Okaki. Gracz gości mija trzech zawodników wpada w pole karne i uderza, ale ponad bramką.

90
    Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry. Goście z determinacją starają się przerzucić ciężar gry pod pole karne Fiorenitny...Czy uda im się coś jeszcze wykreować w doliczonym czasie gry?

89
    Konta gospodarzy, Valero zagrywa na lewego skrzydło do Vargasa, ten centruje w pole karne, tu jednak Lucarelli wygrywa powietrzny pojedynek z Rebiciem i wybija piłkę głową.

87
    Goście w posiadaniu piłki w środku pola, starają się znaleźć jakiś sposób na stworzenie klarownej okazji...

85
    Szkoleniowiec gości stawia wszystko na jedną kartę wzmaniajac ofensywę. W miejsce Cassaniego, na boisku pojawia się Okaka.

84
    Ładna akcja gospodarzy lewym skrzydłem. Alonso zagrywa do Vargasa, który centruje w pole karne, tu jednak górą są obrońcy Parmy.

83
    Gospodarze jednak odpierają natarcie gości i od paru minut pokazują klasę. Utrzymują się długo przy piłce w środku pola, czym zyskują cenny czas, a także nie dają okazji gościom na przeprowadzenie żadnego groźnego ataku.

80
    Goście próbują odmienić losy spotkania i rzucają się do ataku...

78
    Gol dla Fiorentiny!
    Bramkę zdobył JUAN VARGAS.

Gospodarze dopinają swego i wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym piłkę otrzymał Pizzaro wpadł w pole karne i zacentrował na 5 metr, tutaj piłkę trafia do JUANA VARGASA, który świetnie ją przyjmuje, a następnie oddaje natychmiastowy strzał, po którym piłka ląduje w bramce obok bezradnego Mirante!

77
    Niezła centra Cuadrado z prawego skrzydła, w polu karnym dobrze ustawiony jest jednak Lucarelli, który wybija piłkę głową.

76
    W niezłej sytuacji przed polem karnym znalazł się Joaquin, jednak w ostatniej chwili ofiarną interwencją jego uderzenie blokuje Parolo.

75
    Do końca spotkania pozostał kwadrans. W drugiej połowie zdecydowana przewaga po stronie Fiorentiny. Gospodarze ograniczyli zapędy ofensywne gości, zepchnęli ich do defensywy i co rusz znajdują się pod ich polem karnym. Zdołali już wyrównać i szukają drugiego trafienia...

74
    Zmiana również w Fiorentine. Montella postanawia wzmocnić atak i w miejsce Roncagli wprowadza na boisko Cuadrado.

73
    Druga zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Cassano, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Aleandro Rosi.