Szachtior K. – PAOK 0:2 (koniec) | Rubin – Maribor 1:1 (koniec) | Kubań – St. Gallen 4:0 (koniec)
Anży – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – Maccabi H. 2:0 (koniec) | Genk – Dynamo Kij. 3:1 (koniec)
Legia – Lazio 0:2 (koniec) | Slovan – Freiburg 1:2 (koniec) | Lyon – Real Betis 1:0 (koniec)
Rapid – Thun 2:1 (koniec) | Rijeka – Vitoria 0:0 (koniec) | Sevilla – Estoril 1:1 (koniec)
Trabzonspor – Apollon 4:2 (koniec) | Tromsø – Tottenham 0:2 (koniec) | APOEL – Maccabi T.A. 0:0 (koniec)
Bordeaux – Eintracht 0:1 (koniec) | Czernomorec – Dinamo Z. 2:1 (koniec) | Dnipro – Pandurii 4:1 (koniec)
IF Elfsborg – FC Salzburg 0:1 (koniec) | Esbjerg – Standard 2:1 (koniec) | Paços – Fiorentina 0:0 (koniec)
Łudogorec – PSV 2:0 (koniec) | Swansea – Valencia 0:1 (koniec) | Wigan – Waregem 1:2 (koniec)
Trabzonspor
4:2 (2:0)
Apollon Limassol
Czwartek 28.11.2013, 19:00 • Hüseyin Avni Aker Stadyumu, Trabzon • Liga Europy UEFA

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk piłkarskiej Ligi Europy! (21:03:58)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com zostaje wybrany Olcan Adin. Zawodnik Trabzonsporu zdobył w dzisiejszym spotkaniu trzy bramki i w znaczącym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu!

Trabzonspor, dzięki dzisiejszemu zwycięstwu utrzymał fotel lidera grupy J piłkarskiej Ligi Europy. W drugim spotkaniu Lazio Rzym pokonało w Warszawie Legię (0-2) i tym sposobem piłkarze z Trabzonu zagrają z ekipą z Wiecznego Miasta o awans z pierwszej pozycji w bezpośrednim pojedynku! Apollon przegrywając dzisiejsze zawody, kompletnie stracił szanse na awans do dalszej fazy gier i żegna się dzisiejszego wieczoru z europejskimi pucharami.

Za nami bardzo emocjonujące spotkanie na Hüseyin Avni Aker Stadyumu w Tabzonie. Pierwsza połowa spotkania tego nie zapowiadała, ale drugie 45 minut w zupełności odmieniło oblicze meczu. Po przerwie trzecią bramkę zdobyli gospodarze i wydawało się, że bardzo pewnie zdobędą trzy punkty. Pieć minut później odpowiedział jednak Guie Gneki, który pojawił się kilka chwil wcześniej na boisku. Bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Sangoy, co zapowiadało nam niezwykle ciekawe ostatnie 10 minut spotkania. Wtedy do głosu doszedł Adin i 120 sekund później, fenomenalnym uderzeniem ze stałego fragmentu gry pokonał Hidiniego i zdobył tym samym hat-tricka!

90+3
    Zmiana w drużynie Trabzonspor Kulübü: z boiska schodzi Malouda, na boisku pojawia się Özdemir.

90+2
    Za dyskusje z arbitrem ukarany kartonikiem zostaje także Sangoy.

90+2
    Zokora fauluje przeciwnika i za to zachowanie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

90+1
    Adin odgrywa w kierunku Janko. Austriak decyduje się na uderzenie z dystansu, ale bardzo pewnie interweniuje Hidini.

90
    Arbiter decyduje się na doliczenie 3 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

89
    Długie dośrodkowanie w pole karne Trabzonsporu, ale tym razem na posterunku Kivrak.

88
    Alanzinho wykałda piłkę Maloudzie piłkę na 16 metr! Francuz stara się uderzać, ale strzał po ziemi wpada wprost w ręce dobrze ustawionego Hidiniego.

87
    Vasiliou stara się dograć piłkę do partnerów znajdujących się w polu karnym, ale piłkę przejmują dobrze ustawieni stoperzy Trabzonsporu.

86
    Próba dośrodkowania w wykonaniu Adina, ale ta próba okazała się być bardzo niedokładna.

85
    Gospodarze ciągle przy piłce. Gospodarze nie kwapią się do przeprowadzenia kolejnej akcji ofensywnej.

84
    Trabzonspor przejmuje piłkę i bardzo spokojnie rozgrywa futbolówkę w środkowej strefie boiska.

82
    Gol dla Trabzonsporu!
    OLCAN ADIN decyduje się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry i po bardzo precyzyjnym strzale umieszcza piłkę w siatce, tuż obok słupka! Fenomenalna bramka!

81
    Malouda faulowany na 17 metrze. Sędzia decyduje się na przyznanie rzutu wolnego dla Trabzonsporu i gospodarze, będą mieli kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia!

80
    Gol dla Apollonu!
    GASTON SANGOY decyduje się na wykonanie rzutu karnego i pewnym strzałem z 11 metrów umieszcza piłkę w siatce. Kivrak wyczuł intencje strzelającego, ale uderzenie było zbyt mocne, aby bramkarz mógł obronić ten strzał.

Patryk Oko

Gole: 23. Adın, 25. Aydoğdu, 62. Adın, 82. Adın – 67. Guie Gneki, 80. Sangoy (kar.)

Kartki:   79. Keleş (TRA), 90+2. Zokora (TRA) – 40. Konstantinou (APL), 63. Grigorie (APL), 90+2. Sangoy (APL)

Trabzonspor: Kivrak – José Bosingwa, Yumlu, Bamba, Keleş – Adın, Colman, Zokora, Aydoğdu (74' Alanzinho), Malouda (90+3' Özdemir) – Paulo Henrique (64' Janko)
    Zmiany: Ayvaz – Demir, Mierzejewski, Özdemir, Alanzinho, Yavru, Janko

Apollon Limassol: Hidi – Dănănae, Merkis, Charalambous, Vasiliou – Konstantinou, Kyriakou (61' Sangoy), Grigorie (66' Meriem), Marcos Gullón, Robert – Roberto (61' Guie Gneki)
    Zmiany: Fani – Mena, Catalá, Karipidis, Meriem, Sangoy, Guie Gneki

Sędziowie: M. Gräfe – T. Schiffner, G. Kleve