Liverpool – Cardiff 3:1 (koniec) | Crystal Palace – Newcastle 0:3 (koniec) | Fulham – Man City 2:4 (koniec)
Man Utd – West Ham 3:1 (koniec) | Stoke – Aston Villa 2:1 (koniec) | Sunderland – Norwich 0:0 (koniec)
West Bromwich – Hull 1:1 (koniec)
Fulham F.C.
2:4 (0:2)
Manchester City
Sobota 21.12.2013, 16:00 • Craven Cottage, Londyn • Angielska Premier League

Dziękuję za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania i zapraszam na kolejne transmisje z boisk Premier League! Do przeczytania! (18:00:54)

MVP spotkania

Najlepszym zawodnikiem spotkania według redakcji lajfy.com, zostaje wybrany Yaya Toure. Zawodnik Manchesteru City zdobył w dzisiejszym meczu fenomenalną bramkę ze stałego fragmentu gry, a jego zaangażowanie w decydującym stopniu przyczyniło się do wygranej ekipy gości.

Za nami bardzo interesujące spotkanie na Craven Cottage w Londynie. Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak nie dotrzymali tonu rywalom i po 23 minutach stracili pierwszą bramkę. Tuż przed przerwą na 0-2 podwyższył Kompany i wydawało się, że goście bardzo pewnie zainkasują trzy punkty. Fulham nie zamierzało jednak odpuszczać. Po zmianie stron, bramkę kontaktową zdobył Richardson. Do niecodziennej sytuacji doszło w 69 minucie, kiedy to Kompany, przy próbie wybicia piłki, skierował ją do własnej siatki doprowadzając tym samym do wyrównania. Do sensacji jednak nie doszło, a gości po raz kolejny na prowadzenie wyciągnął Jesus Navas. Wynik spotkania na 2-4 ostatecznie ustalił kolejny rezerwowy – Milner. Ukłony w stronę Pellegriniego, który dokonał właściwych zmian, dzięki którym The Citizens zdobyli trzy punkty.

90+3
    Kasami decyduje się na strzał ze stałego fragmentu gry, ale piłka trafia prosto w mur złożony z defensorów Manchesteru City.

90+2
    Taarabt faulowany na 20 metrze. Gospodarze staną przed dogodną okazją zdobycia bramki ze stałego fragmentu gry.

90+1
    Jedną z nielicznych akcji ofensywnych Fulham, wyjaśnia Demichelis, który bardzo daleko wybija piłkę i tym samym oddala zagrożenie.

90
    Arbiter decyduje się na doliczenie 3 dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry!

89
    Toure w indywidualnej akcji. Zawodnik przebiega około 30 metrów, ale ostatecznie traci piłkę na 6 metrze, a ta opuszcza plac gry.

88
    Ponownie Negredo! Hiszpan przejmuje futbolówkę na 12 metrze, obraca się do bramki, ale słabym strzałem nie może zaskoczyć Stekelenburga.

87
    Jeszcze szczęścia z dystansu próbuje Negredo, ale tym razem piłka trafia prosto w ręce dobrze ustawionego Stekelenburga!

87
    Próba bardzo sprytnego dogrania w kierunku Benta, ale ten nie zdołał opanować piłki na 11 metrze. Gdyby tak się stało, arbiter zmuszony byłby odgwizdać pozycję spaloną.

86
    W pojedynku o górną piłkę ucierpiał Negredo. Hiszpan, po krótkiej przerwie może dalej kontynuować zawody.

84
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Javi García.

83
    Gol dla City!
    Wszystko jasne! Negredo dośrodkowuje w pole karne, a tam na czystą pozycję wbiega JAMES MILNER, który mocnym strzałem z 8 metrów pakuje piłkę do siatki, obok bezradnego Stekelenburga! Fenomenalna asysta w wykonaniu Negredo!

82
    Taarabt w indywidualnej akcji. Marokańczyk stara się dryblować na 16 metrze i minąć dwóch rywali. Ostatecznie zawodnik traci piłkę.

81
    Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Karagounis, na boisku pojawia się Bent.

80
    Kolejna próba Riethera. Tym razem piłka trafia na 5 metr, gdzie Riise, uprzedza bardzo przytomnie interweniuje Hart!

Patryk Oko

Gole: 51. Richardson, 69. Kompany (wł.) – 23. Touré, 42. Kompany, 77. Jesús Navas, 83. Milner

Kartki:   60. Karagounis (FHM) – 45+1. Demichelis (MCI)

Fulham F.C.: Stekelenburg – Riether, Senderos (37' Amorebieta), Hughes, Riise – Karagounis (81' Bent), Parker – Dejagah (64' Kasami), Sidwell, Richardson – Taarabt
    Zmiany: Stockdale – Kasami, Kačaniklić, Duff, Amorebieta, Bent, Ruiz

Manchester City: Hart – Clichy, Kompany, Demichelis, Kolarov – Nasri (75' Milner), Fernandinho, Touré, David Silva (84' Javi García) – Džeko (57' Jesús Navas), Negredo
    Zmiany: Pantilimon – Milner, Javi García, Jesús Navas, Rodwell, Boyata, Guidetti

Sędziowie: K. Friend – D. Cann, R. West – A. Marriner