GKS T. – Dolcan 1:1 (koniec) | Flota – Arka 0:1 (koniec) | Stomil – Stróże 2:1 (koniec)
Olimpia G. – Chojniczanka 1:0 (koniec) | Okocimski – Miedź 0:1 (koniec) | Wisła Pł. – ROW Rybnik 2:1 (koniec)
Wisła Płock
2:1 (1:0)
ROW 1964 Rybnik
Sobota 22.03.2014, 17:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Fortuna 1 Liga

Koniec! Wisła Płock w pełni zasłużenie wygrywa z drużyną Energetyka i do swojej kolekcji dolicza kolejne trzy punkty. Goście coraz bliżej spadku. (18:54:18)

90+5

90+4
    Już cieszą się piłkarze Wisły będący na ławce rezerw, cieszy się także i trener. Nikt im tych trzech punktów nie zabierze.

90+3
    Od faulu podczas kontry gospodarzy nie powstrzymał się Otręba i zostaje także ukarany żółtą kartką.

90+1
    Ależ potężna bomba Burkhardta zza pola karnego i Bucek musi wybić to poza linię końcową boiska! To mogło połamać mu palce!

90
    Arbiter główny postanowił, że ten mecz potrwa jeszcze przez pięć minut. Dla kogo one będą tym razem szczęśliwe?

88
    Jary i Gródek wspólnie biorą w kleszcze Kaczmarka i będzie rzut wolny dla Wisły. Do bramki jest jednak jeszcze kawał drogi.

86
    Grolik i piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Wisły po strzele z 20. metrów. Mógł zdecydowanie lepiej przymierzyć.

84
    Staranowany chwilę wcześniej Kiełpin pokazuje ku ławce rezerw, że może grać dalej, a więc sędzia nie ma już żadnych zastrzeżeń.

83
    Dwóch, trzech rywali mija teraz w pędzie Janus, ale nie potrafi już przejść stojącego na linii pola karnego Otręby. Mamy kontrę gości.

81
    I jeszcze jedna rotacja. Tym razem Płonka zostanie zdjęty na korzyść Kosteckiego, który jest głodny gry.

79
    Szybka decyzja trenera gości, który zdejmuje teraz Sobczaka, a wpuszcza za to Gródka.

77
    Zabawna sytuacja. Kaczmarek przypadkowo zagrał do Sobczaka, ale ten się nie zorientował i oddał piłkę piłkarzowi Wisły.

75
    No i wszystkie zmiany już wykorzystali gospodarze. Tym razem Radić pojawia się, żeby zmienić Sekulskiego.

73
    Arbiter co chwilę spoglądał na zegarek i już chyba dobrze wie, ile czasu będzie chciał doliczyć do regulaminowych 90. minut.

71
    Tak jest, to skutkuje zmianą. Dziedzic już poza boiskiem, a teraz czas na Krzywickiego.

70
    Fatalnie się zaczęło i zarazem już się skończyło to spotkanie dla Dziedzica, który na boisku spędził kilka minut. Z boiska zabierze go karetka?

68
    No i mamy pierwszą zmianę dla gości. Bałuszyński kończy zawody na dziś, a jego miejsce zajmie Vrťo.

66
    Bramka na 2:1 sprawiła, że Wisła niezwykle się teraz otworzyła na akcje ofensywne i defensorzy Rybnika muszą stać we własnym polu bramkowym.

Gole: 42. Janus, 64. Burkhardt – 49. Cisse

Kartki:   52. Stefańczyk (PLO), 60. Wlazło (PLO) – 90+3. Otręba (ROW)

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Hiszpański – Góralski, Wlazło (60' Dziedzic, 71' Krzywicki), Janus, Burkhardt – Kaczmarek, Sekulski (75' Radić)

Rezerwowi: Szczepankiewicz, Dziedzic, Hempel, Grudzień, Kacprzycki, Krzywicki, Radić

ROW 1964 Rybnik: Bucek – Płonka (81' Kostecki), Grolik, Jary, Krotofil – Sobczak (79' Gródek), Otręba, Muszalik, Bałuszyński (68' Vfr'o) – Feruga, Cisse

Rezerwowi: Skrzeszewski, Gródek, Kostecki, Mandrysz, Musiolik, Potirniche, Vrťo

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)