Osasuna – Valencia 1:1 (koniec) | Levante – Getafe 0:0 (koniec) | Sociedad – RCD Espanyol 2:1 (koniec)
Real Sociedad
2:1 (1:1)
RCD Espanyol Barcelona
Sobota 19.04.2014, 20:00 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie i życzymy wszystkim Wesołego Alleluja jak również radosnych świąt! (21:54:02)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Espanyol Barcelona przegrywa na wyjeździe z Realem Sociedad 2:1, tracąc bramkę w ostatnich minutach tego spotkania! Dzięki tej wygranej baskijski zespół wskoczył na szóste miejsce gwarantujące grę w kwalifikacjach do Ligi Europy.

90+4
    W najważniejszym momencie Claudio Bravo wyszedł odważnie z bramki i wyłapał dośrodkowanie we własne pole karne. Przy interwencji został kopnięty przypadkowo przez Stuaniego.

90+3
    Ostatnie minuty to wybijanie piłki zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Ekipa z Barcelony nie jest w stanie zawiązać już żadnej akcji w ofensywie.

90+2
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej części tego spotkania.

90+1
    Gol dla Sociedad!
    Niewykorzystana sytuacja dla Espanyolu zemściła się natychmiastowo!!! CARLOS VELA przyjął piłkę na klatkę piersiową po zagraniu od partnera, minął jednego rywala i uderzył nie do obrony w dolny róg bramki Kiko Casilli!!!!

90
    W ostatnich minutach będziemy mieli rzut wolny dla Espanyolu – wykonawcą oczywiście Simao. Po jego fantastycznej wrzutce z siedmiu metrów uderzał nieobstawiony Colotto, ale świetnie broni Bravo!!!

89
    Haris Seferović otrzymał futbolówkę na dwudziestym szóstym metrze i uderzył mocno po ziemi w lewy róg bramki Casilli. Ten jednak pewnie interweniuje i chwyta tą piłkę!

88
    Hervias zauważył, że golkiper gości wyszedł daleko przed swoją bramkę, jednak jego próba lobowania przelatuje obok słupka bramki przyjezdnego zespołu.

87
    Pierwszy błąd Kiko Casilla w tym meczu, nie złapał futbolówki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale potem nie dał się przelobować przez rywala po strzale sprzed pola karnego!

86
    Komplet zmian wykorzystany w obu zespołach. Po interwencji Victora Sancheza będziemy mieli kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

85
    W miejsce Javi Lopeza na boisko wchodzi Raul Rodriguez.

85
    Będzie kolejna okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry dla gospodarzy. Mają rzut wolny z okolic czterdziestego metra od bramki rywala.

84
    W miejsce zmęczonego Sergio Canalesa, na placu gry pojawia się David Zurutuza.

82
    Pizzi faulowany na wysokości trzydziestego czwartego metra od bramki Claudio Bravo.

81
    Gracze Espanyolu starają się nie dopuścić do podbramkowej sytuacji dla zespołu ich dzisiejszych rywali i wysoko atakują rozgrywających piłkę graczy gospodarzy.

80
    Simão upada w polu karnym gospodarzy po starciu z Zaldúa, jednak arbiter nie decyduje się wskazać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki miejscowego zespołu.

Dawid Czempisz

Gole: 32. Canales, 90+1. Vela – 23. Córdoba

Kartki:   39. Sánchez (ESP)

Real Sociedad: Bravo – Martinez, Ansotegui, De la Bella, Zaldúa – Bergara, Pardo – Castro(75' Hervias), Canales(84' Zurutuza), Vela – Agirretxe(75' Seferović)
    Zmiany: Zubikarai, Diez, Elustondo, Zurutuza, Granero, Hervias, Seferović

RCD Espanyol Barcelona: Casilla – Javi López(85' Rodríguez), Sidnei, Colotto, Fuentes – Stuani, Sánchez, David López, Lanzarote(46' Simão) – Córdoba(78' Pizzi), Garcia
    Zmiany: Germán, Rodríguez, Álvarez, Simão, Fernández, Torje, Pizzi

Sędziowie: Carlos Velasco Carballo, Roberto Alonso Fernández, Juan Carlos Yuste Jiménez