Holandia – Rumunia 9:1 (koniec) | Wlk. Brytania – Polska 4:2 (koniec) | Litwa – Chorwacja 2:3 (koniec)
Holandia
9:1 (3:0, 2:0, 4:1)
Rumunia
Sobota 26.04.2014, 12:00 • Siemens Arena, Wilno • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Oba te spotkania jak i inne możecie śledzić na lajfy.com! (14:11:48)

Do końca mistrzostw świata pozostały jeszcze dwa spotkania. O 15:30 reprezentacja Polski(która zapewniła sobie awans na zaplecze elity światowej) rozegra ostatni mecz z Wielką Brytanią. Na zakończenie mistrzostw gospodarze, czyli reprezentacja Litwy podejmie reprezentację Chorwacji. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.

Koniec meczu! Holandia pokonuje Rumunię 9:1 i tym zwycięstwem ratuje swoją skórę. Zawodnicy Jeroena Zwaanswijka zapewnili sobie udział w następnym mistrzostwach na tym poziomie. Reprezentacja Rumunii wypada z dywizji 1B na rzecz Estonii.

60:00

59:55
    Gol dla Holandii!
    Bramkę zdobywa IVY van den HEUVEL!

I jeszcze na koniec mamy dziewiątą bramkę dla Holendrów! HEUVEL strzela bramkę na 9:1 i tym samym dokonują dzieła zniszczenia Rumunów zawodnicy Jeroena Zwaanswijka.

57:02
    Ostatnie minuty Rumunii w tej dywizji.

53:02
    Gol dla Rumunii!
    Bramkę zdobywa MIHAIL GEORGESCU!

Wykorzystują jednak grę w przewadze Rumuni i zdobywają swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. GEORGESCU wykorzystuje podanie Borsa i pokonuje Oosterwijka.

52:11
    Bramkę zdobywa TONY DEMELINNE!

W przewadze grają Rumuni, ale bramkę zdobywają Holendrzy! DEMELINNE wykorzystuje podanie Kevina Bruijstena i mamy 8:0! Nokaut!

51:21
    Erik Tummers za opóźnianie gry otrzymuje karę dwóch minut. W przewadze grać będą zawodnicy Kjella Lindqvista.

47:48
    Bramkę zdobywa NARDO NAGTZAAM!

Nie minęła nawet minuta, a już mamy kolejną bramkę! NARDO NAGTZAAM posyła krążek do bramki Ruczuja. Pożegnamy się z reprezentacją Rumunii!

47:00
    Bramkę zdobywa MAARTEN BREKELMANS!

Kolejna bramka. BREKELMANS pokonuje Ruczuja i mamy już 6:0. Rumunia nie jest w stanie w ogóle odpowiedzieć. Asystowali: Oosterveld oraz Postma.

40:01
    Rozpoczynamy trzecią tercję!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec drugiej tercji. Holandia prowadzi już 5:0 z reprezentacją Rumuni. Tylko jakaś wielka katastrofa przeszkodziłaby zawodnikom Jeroena Zaawaswijka w wygraniu tego spotkania. Ostatnie 20 minut Rumunów w dywizji 1B? Przekonamy się już niedługo. Zostańcie z nami!

40:00
    Druga tercja skończona.

38:44
    Statystka strzałów na korzyść Holendrów – 22:14.

36:13
    Wytrwali tym razem Rumuni i nie stracili bramki grając w osłabieniu.

34:13
    Kolejna kara dla Ervina Moldovana. I znów za uderzanie kijem.

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 7. Mason (Hagemeijer, Heuvel), 16. Heuvel (Hagemeijer), 19. Postma (Velden, Oosterveld), 26. Bruijsten (Bruijsten), 32. Hagemeijer (Tummers, Mason), 47. Brekelmans (Oosterveld, Postma), 48. Nagtzaam, 53. Demelinne (Bruijsten), 60. Heuvel (Hagemeijer) – 54. Georgescu (Bors)

Holandia: Oosterwijk (Mollen) – de Jong, van Oorschot, Smid, van Iersel, Tummers, van de Velden, Turpijn, van Gestel – Nagtzaam, Wurm, Houkes, van den Heuvel, Mason, Hagemeijer, K. Bruijsten, M. Bruijsten, Demelinne, Oosterveld, Brekelmans, Postma.
    Trener: Jeroen Zwaanswijk

Rumunia: Catrinoi Cornea (od 25:13 Ruczuj) – Bors, Nagy, Hodos, Pysarenko, Mastaleriu, Sallo, Lusneac – Virag, Zsok, Mihaly – Fodor, Imecs, Moldovan – O. Biro, M. Biro, G. Biro – Georgescu, Pascaru, Timaru – Munteanu.
    Trener: Kjell Lindqvist

Sędziowie: Per Gustav Solem – Raivis Jucers, Balasz Kovacs