Saint-Étienne – Montpellier 2:0 (koniec) | Lorient – Ajaccio 1:0 (koniec) | Reims – Évian TG 1:0 (koniec)
Sochaux – Nice 2:0 (koniec) | Toulouse – Nantes 1:1 (koniec) | Valenciennes – Bordeaux 0:1 (koniec)
Olympique – Lyon 4:2 (koniec)
AS Saint-Étienne
2:0 (0:0)
Montpellier HSC
Niedziela 04.05.2014, 14:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po świetnej drugiej połowie AS Saint-Étienne uskutecznili swoją przewagę i triumfowali 2:0 nad Montpellier HSC. Już w 47. minucie prowadzenie dał im Hamouma, a niespełna dziesięć minut później podwyższył Erdinç. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w serwisie lajfy.com. (15:51:15)

90+2
    W odpowiedzi świetnie uciekł obrońcy Tabanou i stanął oko w oko z bramkarzem, lepszy w tym pojedynku okazał się Jourdren, który sparował piłkę na rzut rożny.

90+1
    Niang stał tyłem do bramki Ruffiera, odwrócił się i oddał natychmiastowy strzał. Piłka przeleciała tuż obok bramki!

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89
    Szanują piłkę gospodarze, nie chcą narazić się na niepotrzebną kontrę ze strony Montpellier.

88
    Hamouma znów starał się rozegrać akcje Saint-Etienne, ale znów został czysto powstrzymany przez rywala.

87
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Erding, na boisku pojawia się Zouma.

85
    Głęboka centra w pole karne Montpellier, piąstkuje futbolówkę Jourdren.

84
    Hamouma odważnie wdarł się w pole karne rywali, ale skończyło się na rzucie rożnym.

83
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Corgnet, na boisku pojawia się Tabanou.

81
    Długą piłką w ostatnich akcjach starają się operować goście, ale nie zawodzi w żadnym wypadku defensywa Saint-Étienne.

80
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Lemoine, na boisku pojawia się Diomande.

80
    Przyjezdni wykorzystali już wszystkie trzy zmiany.

79
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Martin, na boisku pojawia się Deza.

78
    Aït-Fana sprintem pędził do piłki posłanej do niego na skrzydło, ta wcześniej opuściła plac gry.

77
    Niespełna kwadrans do końca rywalizacji Piłkarze Saint-Etienne starają się kontrolować wydarzenia na boisku. Już chyba nic nie zagrozi ich zwycięstwu w tym meczu.

75
    Bocaly ostrym wślizgiem potraktował Hamouma i trafił do notesu arbitra.

73
    Nic nie wynikło ze stałego fragmentu gry, choć przy piłce utrzymali się gospodarze, a konkretnie Perrin.

Gole: 47. Hamouma, 56. Erdinç

Kartki:   48. Brison (SET) – 5. Martin (MON), 27. Deplagne (MON), 75. Bocaly (MON)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Bayal Sall, Perrin (C), Trémoulinas – Hamouma, Lemoine (80. Diomande), Corgnet (83. Tabanou), Clément, Gradel – Erdinç (87. Zouma)
    Zmiany: Moulin – K. Zouma, Pogba, Baysse, Tabanou, Diomande, Mollo

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Congré, El Kaoutari, Bocaly – Niang, Marveaux (57. Aït-Fana), Stambouli, Martin (79. Deza), Cabella – Camara (66. Sanson)
    Zmiany: Pionnier – Jebbour, Saint Ruf, Sanson, Assoumin, Aït-Fana, Deza

Sędziowie: Delerue – Harchay, Saint-Cricq Lompre