3 0
Jekatierina Makarowa
2
6 6
Poniedziałek 30.06.2014, 17:15 • No.3 Court • Wimbledon - Kobiety - Wimbledon (kort trawiasty halowy)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Trzecia runda wielkoszlemowego Wimbledonu, spotkanie pomiędzy Agnieszką Radwańską, a Jekatieriną Makarową.

Agnieszka po wolnym weekendzie powraca na londyńskie korty. W czwartej rundzie Polka zmierzy się z Rosjanką Makarową. Stawką tego spotkania będzie awans do ćwierćfinału turnieju.

Jak na razie Polka radzi sobie na Wimbledonie wyśmienicie. Swoja poprzednie trzy spotkania wygrała w dwóch setach. Były to starcia rozegrane kolejno z Mitu, Dellacquą oraz de Brito.

Dzisiaj jednak Isia zagra już ze znacznie wyżej notowaną rywalką. Będzie to Jekatierina Makarowa zajmująca w światowym rankingu WTA pozycję numer 22. Rosjanka walczy o swój najlepszy rezultat w Wimbledonie. Jak na razie najlepszym wynikiem Jekatieriny jest trzecia runda sprzed roku.

Makarowa także nie miała zbyt trudnej drogi do czwartej rundy. Po wymęczonym zwycięstwie w pierwszej rundzie z Date Krumm potem wszystko poszło już o wiele łatwiej – dwa zwycięstwa w dwóch setach kolejno z Doi i Garcią.

Agnieszka w swojej karierze już czterokrotnie grała z Makarową. Wszystkie spotkania odbyły się na nawierzchni twardej – Polka wygrała trzy, a Makarowa jedno. Ostatnio obie tenisistki spotkały się w 2013 roku na US Open i tam wygrała właśnie Jekatierina.

Nie zmienia to faktu, że zdecydowaną faworytką tego pojedynku jest Agnieszka Radwańska, która na trawie spisuje się wyśmienicie. Po odpadnięciu z turnieju takich rywalek jak Na Li czy Serena Williams szanse Polki na zwycięstwo w całym turnieju, podobnie jak przed rokiem, rosną.

Aga na kort wyjdzie po spotkaniu Lopeza z Isnerem. Powinno nastąpić to najwcześniej około godziny 14:30. Miejmy nadzieję, że jutro pogoda dopisze i wszystkie spotkania odbędą się planowo.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

W Londynie spotkania na kortach przerwał deszcz. Tym samym mecz Radwańskiej automatycznie się opóźni.

Spotkanie Lopeza z Isnerem już się zakończyło. Zaraz na kort wyjdzie Agnieszka Radwańska.

Zawodniczki już na korcie!

Rozpoczyna się rozgrzewka.

Rozgrzewka zakończona. Zaraz zaczynamy!

0:0

15-0
    Pierwsza piłka w spotkaniu wygrana przez polską tenisistkę.

30-0
    Dobre zagranie Polki z forehandu. Kolejne punkty dla Agi.

30-15
    Są pierwsze punkty w tym spotkaniu dla Makarowej.

40-15
    Błyskawiczna odpowiedź Polki na dobrą akcję Rosjanki. Piłki gemowe.

40-30
    Nie poradziła sobie teraz z returnem Jekatieriny Agnieszka. Gramy dalej w tym gemie.

1:0
    Fantastyczne zagranie Radwańskiej wzdłuż linii. Gem otwarcia spotkania dla Isii.

0-15
    Dobre wyjście Makarowej pod siatkę. Nie zdołała Aga skutecznie minąć Rosjanki.

0-30
    Mocny wolej Rosjanki z głębi kortu.

0-40
    Dłuższa wymiana piłki wygrana przez Jekatierine. Ładnie krosowo zagrała teraz Rosjanka.

1:1
    Świetnie minęła teraz Makarowa Radwańską. Jekatierina wygrywa swoje pierwsze podanie na sucho.

15-0
    Piękny kros Agnieszki! Bez szans Makarowa.

30-0
    Autowy backhand Makarowej i kolejne punkty dla Radwańskiej.

40-0
    Ponownie wyrzuciła piłkę Jekatierina. Jak na razie gem bez walki.

2:1
    Isia także wygrywa swój serwis na sucho. Jak na razie szybkie trzy gemy bez przełamań.

0-15
    Nie zdołała teraz zreturnować serwisu Makarowej Radwańska.

0-30
    Idealny stop-wolej Jekatieriny przy siatce.

0-40
    Autowy return polskiej tenisistki.

2:2
    Kolejny gem na sucho wygrany przez Rosjankę.

15-0
    Return Makarowej z drugiego serwisu Polki ląduje na aucie.

15-15
    Przestrzeliła teraz forehandem Isia. Szkoda tej piłki.

30-15
    Szybka wymiana piłki zakończona autowym uderzeniem ze strony Jekatieriny.

40-15
    Świetnie broniła kolejne ataki Polki Rosjanka. Aga zdołała w końcu skończyć. Piłki gemowe.

3:2
    Fantastyczne zagranie Polki z backhandu! Trzeci gem w tym secie na konto Agnieszki.

15-0
    Prosty błąd Jekatieriny z forehandu, która nadziała się na siatkę.

15-15
    Nieudany return polskiej tenisistki i mamy już po 15.

15-30
    Bardzo dobre uderzenie Makarowej do narożnika. Są punkty.

30-30
    Tym razem udał się return Agnieszce.

30-40
    Bezbłędnie rozegrała tą akcję Jekatierina. Jest piłka gemowa.

40-40
    Ależ fantastycznie odegrała teraz uderzenie Rosjanki Polka! Równowaga!

40-A
    Ah, świetną okazję miała teraz Isia, ale przestrzeliła z backhandu. Mógł być breakpoint jest przewaga Rosjanki.

3:3
    Kolejne autowe zagranie polskiej tenisistki i gem wędruje na konto Makarowej.

0-15
    Wyraźnie przestrzeliła teraz Isia odgrywając forehand Makarowej.

15-15
    Próbowała zagrać wzdłuż linii Rosjanka, piłka wylądowała jednak w korytarzu deblowym.

15-30
    Uderza ciągle do narożnika Jekatierina, nie radzi sobie z tym Agnieszka.

30-30
    Mocny serwis i pewne wyjście do przodu w wykonaniu Polki.

30-40
    Świetna gra Jekatieriny przy siatce. Niestety będziemy mieli pierwszego breakpointa dla Rosjanki.

3:4
    Nie tak miało to wyglądać. Agnieszka posyła piłkę na siatkę i mamy pierwsze przełamanie dla Makarowej.

0-15
    Ponownie Isia nadziała się na siatkę.

0-30
    Fatalny return Agnieszki. Kolejne punkty dla Jekatieriny.

0-40
    Próbowała zaskoczyć Agnieszka Rosjankę skrótem, ale nic z tego. Coraz lepiej gra Jekatierina.

3:5
    Trzeci w tym secie gem na sucho dla Jekatieriny Makarowej.

15-0
    Pierwszy w dzisiejszym spotkaniu as serwisowy Polki.

15-15
    Próbowała zmienić tor loty piłki Polka, ale po raz kolejny trafia w siatkę.

15-30
    Piekielnie mocne zagranie Makarowej do narożnika.

15-40
    Jeszcze jedno dobre zagranie Makarowej – tym razem z backhandu i mamy piłki setowe.

30-40
    Pierwsza piłka setowa obroniona serwisem.

40-40
    Druga także! Równowaga!

40-A
    Kończący return Makarowej. Będzie trzecia piłka setowa.

40-40
    I ponownie Aga broni piłkę setową dobrym serwisem.

40-A
    Przestrzeliła Isia wzdłuż linii. Piłka setowa numer cztery.

3:6
    Podwójny błąd serwisowy Agnieszki. Fatalne zakończenie seta dla Polki. Makarowa wygrywa pierwszą partię z dwoma przełamaniami.

0-15
    Prosty błąd Agnieszki na początek seta, która raz jeszcze trafia w siatkę.

15-15
    Świetne zagrani Isii z backhandu! Są punkty.

15-30
    Ponownie celuje do narożników Makarowa z czym nie radzi sobie Radwańska.

15-40
    Przepiękne krosowe zagranie z backhandu w wykonaniu Jekatieriny. Piłki gemowe.

0:1
    Kończący serwis Makarowej na zakończenie gema otwarcia drugiej partii.

15-0
    Autowy return rosyjskiej tenisistki.

15-15
    Ponownie nie trafiła w kort Polka zagraniem z forehandu.

15-30
    Jeszcze jedno autowe zagranie Isii. Powoli widać, że Polka się denerwuje.

15-40
    Backhandem do narożnika trafia Rosjanka. Mamy niestety dwie piłki na przełamanie.

0:2
    Fatalnie rozpoczyna się ten set. Mamy przełamanie dla Makarowej.

15-0
    Teraz dobrze zagrała Aga z forehandu. Bez szans na odbiór Makarowa.

30-0
    Nieudane zagranie wzdłuż linii w wykonaniu Rosjanki.

30-15
    Idealnie skróciła teraz Jekatierina.

40-15
    Nadziała się na siatkę teraz Rosjanka. Dwie okazje na przełamanie powrotne.

40-30
    Pierwszy breakpoint obroniony przez Jekatierinę.

40-40
    Świetne zagranie Makarowej z backhandu. Mamy już równowagę.

40-A
    Były dwie okazje na przełamanie, teraz jest już przewaga rosyjskiej tenisistki.

40-40
    Zaryzykowała teraz Agnieszka i wyszła do siatki – to była dobra decyzja. Równowaga.

40-A
    Czekała Makarowa na błąd Radwańskiej i w końcu się doczekała. Kolejna przewaga.

0:3
    Kończący serwis rosyjskiej tenisistki. Trzeci gem w tym secie na konto Makarowej.

0-15
    Poślizgnęła się Agnieszka, tracąc tym samym kolejne punkty.

0-30
    Nie może znaleźć Polka sposobu na Makarową. Kolejne punkty dla Jekatieriny.

0-40
    Po raz enty nadziała się Agnieszka na siatkę. Trzy breakpointy dla Makarowej.

0:4
    Przełamanie na sucho dla Jekatieriny. Niezwykle ciężko będzie odwrócić losy tego spotkania Agnieszce.

0-15
    Kolejny niewymuszony błąd Agnieszki.

0-30
    Agnieszka gra już wyraźnie bez wiary. Kolejne punkty dla Rosjanki.

0-40
    As serwisowy Makarowej. Piłki gemowe.

15-40
    Ładne minięcie w wykonaniu Radwańskiej. Pierwsze punkty w tym gemie dla Isii.

0:5
    Mocne zagranie Makarowej do narożnika. Jekatierina już tylko gem od zwycięstwa.

0:5
    W Londynie zaczyna padać deszcz. Czy sędziowie przerwą spotkanie?

0:5
    Wciąż nie ma decyzji w sprawie dalszej gry...

0:5
    Niestety gra zostaje zawieszona.

Zawodniczki za parę chwil powrócą na kort.

Wznawiamy grę.

0-15
    Skuteczne uderzenie Makarowej z backhandu.

0-30
    Ależ szczęśliwe zagranie Makarowej pod końcową linię.

15-30
    Ładne zagranie Isii do narożnika. Są pierwsze punkty.

30-30
    Makarowa wyrzuca piłkę na aut i mamy po 30.

40-30
    Ramą w piłkę trafiła Jekatierina. Piłka gemowa.

40-40
    Makarowa nie oddaje jeszcze tego gema. Równowaga.

40-A
    Fatalna decyzja Agi, która przerwała grę i poprosiła o sprawdzenie. Piłka była w korcie i jest piłka meczowa.

0:6
    Gem, set i mecz! Agnieszka Radwańska w fatalnym stylu żegna się z Wimbledonem!

Koniec meczu

Mamy kolejną niespodziankę w kobiecej drabince na tegorocznym Wimbledonie. Z turnieju niespodziewanie odpada Agnieszka Radwańska, która w ostatnich dwóch latach notowała występy przynajmniej w półfinale. Nie był to dobry mecz Agi. Szkoda, że tak szybko żegnamy się z Isią w Londynie.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:12:49)