Bastia – Olympique 3:3 (koniec) | Évian TG – Caen 0:3 (koniec) | Guingamp – Saint-Étienne 0:2 (koniec)
Lille – Metz 0:0 (koniec) | Montpellier – Bordeaux 0:1 (koniec) | Nantes – Lens 1:0 (koniec)
Nice – Toulouse 3:2 (koniec)
Lille OSC
0:0 (0:0)
FC Metz
Sobota 09.08.2014, 21:00 • Grand Stade Lille Métropole, Lille • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dzięki bardzo dobrej grze bramkarza, jak i całej formacji defensywnej, FC Metz może dopisać do swojego dorobku jeden punkt wywalczony na trudnym terenie. Lille grało nieźle, ale pole karne rywali było dla nich dzisiaj nie do sforsowania. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze pozostałe relacje! (22:54:54)

90+5

90+5
    Było nieco zamieszania, ale obrońcy gości szybko wybili piłkę w głąb boiska.

90+4
    Po tym, jak sfaulowany został Roux będziemy miel rzut wolny ze znacznej odległości. Prawie wszyscy gracze Lille są w polu karnym rywali!

90+4
    Ostatnia minuta spotkania rozpoczęta. Czy gospodarzy stać na jeszcze jeden zryw?

90+3
    Zawodnicy Metz są dobrze ustawieni; nie cofają się zbyt głęboko i dobrze pilnują skrzydłowych.

90+1
    4 minuty dłużej potrwa to spotkanie. Trudno spodziewać się, aby miały inny przebieg, niż reszta meczu, gdyż zespół Metz jest skupiony już tylko na defensywie.

90
    Piłka dość przypadkowo trafiła do Roux, a ten zachował się bardzo przytomnie i od razu ją uderzył- zabrakło niewiele, aby futbolówka wreszcie znalazła drogę do bramki!

89
    Bramkarz gości zostaje wygwizdany za przedłużanie momentu wznowienia gry, ale sędzia na razie nie reaguje na to zachowanie.

87
    Miejscowi w natarciu. Souare próbował czarować rywali, ale ci nie poszli "na raz" i wkrótce przejęli futbolówkę.

86
    Gospodarze mają jeszcze 5 minut na przekucie swojej przewagi na bramkę. Cały czas jednak biją głową w mur.

85
    Basa ucierpiał w starciu o górną piłkę, ale wygląda na to, że będzie mógł kontynuować grę.

85
    Tym razem Lille nie stworzyło zagrożenia po stałym fragmencie gry, jakim był rzut rożny.

84
    Rodelin dobrze przyjął odbitą piłkę i błyskawicznie zdecydował się na strzał z pół-woleja, ale to uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez wracającego defensora gości!

82
    Beria zgrał piłkę do partnera i wbiegł w pole karne, ale ten nie zdążył obrócić się z futbolówką, a już ją stracił. Niemniej gospodarze kontynuują swój atak.

80
    Souare włączył się do akcji ofensywnej, ale niepotrzebnie przebiegł całe boisko, gdyż skierowane do niego podanie było o wiele za mocne.

78
    Kjaer za chwilę wykona rzut wolny dla swojego zespołu. Gracze Lille chcieli wykonać ten stały fragment kombinacyjnie, ale piłka zatrzymała się na murze.

77
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Origi, na boisku pojawia się Roux.
    Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Falcon, na boisku pojawia się Gueye.

75
    Obraz gry jest przez cały mecz taki sam- gospodarze przeważają, mają dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale brakuje im dokładnego ostatniego podania. Mają jeszcze 15 minut, aby to zmienić i zainkasować trzy punkty na inaugurację.