Wrocław – Toruń 84:80 (koniec)
Śląsk Wrocław
84:80 (21:21, 42:42, 56:59)
Polski Cukier Toruń
Poniedziałek 17.11.2014, 19:00 • Hala Orbita ul. Wejherowska 2 • Tauron Basket Liga

Puki co Twierdza Wrocław jest niepokonana. (22:51:08)

Pod koniec spotkania po akcji Trice 2+1 Śląsk dostał wiatru w żagle, a zespół w końcu zaczął grać mądrze dzięki czemu wygrał czwartą kwartę jak i całe spotkanie.

W czwartej kwarcie przewaga Torunia wzrosłą do 9 oczek, wrocławianie przegrywali pojedynki jeden na jeden, słabo wychodziła im także obrona. Po paru minutach trojkę trafił Dłoniak a po chwili Ikonev. Pięć minut do końca spotkania wszystko zaczęło się od początku.

Po zmianie stron Toruń wziął się do pracy i zaczął wypracowywać sobie przewagę po sześciu punktach z rzędu Sulimy byłego gracza WKS-u wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Goście poszli za ciosem i na koniec trzeciej kwarty prowadzili trzema punktami.

Pierwsze dwie kwarty minimalne prowadzenie utrzymywała drużyna gości. Prym wiódł w tym czasie Corbett i nie pozwolił Gospodarzom na wiele. Tak więc pierwsza jak i druga kwarta zakończyła się remisem 21:21 oraz 21:21.

Śląsk Wrocław pokonał Polski Cukier Toruń – to już siódme zwycięstwo WKS-u w tym sezonie! Śląsk pozostaje jedną z dwóch niepokonanych ekip w lidze i wraz z Turowem Zgorzelec przewodzą tabeli. Polski Cukier niespodziewanie nie poddał się jak to zakładano na początku ale wystawił ciężkie działa w postaci Corbetta 21pkt, Denisona 14 pkt oraz niezawodnego Jankowskiego 12 pkt i przez większość spotkania się nie poddawał.

Więcej z tego spotkania późnym wieczorem. Zapraszamy na kolejne relacje z Lajfy.com