AZS Lublin – Siedlce 90:70 (koniec) | Bydgoszcz – Łodź 95:64 (koniec) | Gorzów Wlkp. – Rybnik 84:70 (koniec)
Ślęza Wrocław – Basket Konin 88:62 (koniec)
1 KS Ślęza Wrocław
88:62 (25:15, 44:31, 68:42)
Basket Konin
Sobota 29.11.2014, 18:00 • Hala UP ul. Chełmońskiego 43 • Tauron Basket Liga Kobiet

Trzecia odsłona praktycznie zadecydowała już o losach tego meczu. Wrocławianki zdobywały punkt za punktem. W końcowej odsłonie przewaga wzrosła już nawet do 30 pkt (76-46) i było już wiadomo że Gospodynie nie oddadzą tego meczu pod każdym względem. (22:00:58)

Na początku drugiej kwarty przewaga Ślęzy wzrosła do 14 pkt. Mecz toczył się pod pełną kontrolą gospodyń. W 13 min. na parkiecie pojawiła się debiutująca w TBLK, 16-letnia Patrycja Jaworska, która choć nie zdobyła dziś punktów to i tak pozostawiła swoim występem bardzo dobre wrażenie.

Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych akcji Player oraz Czarneckiej. Drużyna z Konina tylko na poczatku pierwszej kwarty prowadziła wyrównaną walkę. Działo się tak do 6 min. kiedy to ostatni raz na tablicy wyświetlił się wynik remisowy 12-12. Od tego momentu do końca kwarty Ślęza wypracowała sobie 10-punktową przewagę.

Zanim kilka słów o spotkaniu chciałbym dodać że w całej Europie trwa Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych – największe wydarzenie, które promuje koszykówkę wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. I to właśnie Ci zawodnicy Olimpiad Specjalnych byli gośćmi dzisiejszego spotkania.

W dzisiejszym spotkaniu nikt nie zakładał, że drużyna z Wrocławia mogłaby przegrać. Zespół Radosława Czerniaka w każdym elemencie gry był lepszy od swoich rywalek, co skutkowało wysokim zwycięstwem w dzisiejszym meczu.

Ślęza wygrywa z Koninem 88-62. Więcej z tego spotkania już wkrótce. Zapraszamy na kolejne relacje z Lajfy.com.

40:00
    Koniec meczu. (88:62)

39:50
    Strata drużyny z Konina. (88:62)

39:42
    Stachnik trafia tylko jeden rzut osobisty. (88:62)

39:42
    Faul po stronie Gości – Pamela Stachnik na linii rzutów osobistych. (87:62)

39:25
    Strata Konina – Zuchora sam na sam zdobywa dwa punkty. (87:62)

39:01
    Pamela Stachnik zdobywa dwa punkty. (85:62)

38:22
    Jhasmin Player po podaniu Pauliny Pawlak z pod kosza za dwa punkty. (83:62)

38:02
    Przewinienie osobiste Anna Dąbek – czwarte. (81:62)

38:00
    Anna Dąbek tylko raz celnie. (81:62)

38:00
    Anna Dąbek na linii rzutów osobistych. (81:61)

38:00
    Przewinienie osobiste popełniła Gloria brown – drugie. (81:61)

37:30
    Punkty zdobywa Małgorzata Zuchora po podaniu Brown. (81:61)

25. Marta Urbaniak

Sędziowie: Robert Mordal, Karina Pęłka, Tomasz Trojanowski. Komisarz TBLK – Roman Kuczyński