Bordeaux – Lille 1:0 (koniec) | Évian TG – Guingamp 2:0 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 3:0 (koniec)
Évian Thonon Gaillard
2:0 (0:0)
EA Guingamp
Niedziela 30.11.2014, 17:00 • Parc des Sports, Annecy • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję za uwagę i zapraszam na następne relacje na żywo z lajfy.com! (18:56:01)
    Evian odnosi arcyważne zwycięstwo, które przybliża tę drużynę do środka tabeli i pozwala budować serię wygranych. Na razie licznik wskazuje dwie. Pierwsza połowa – do zapomnienia, brakowało składnych akcji i sytuacji podbramkowych, a zawodników przygniatał ciężar gatunkowy meczu. W końcu sprawę w swoje ręce, a właściwie nogi wziął Daniel Wass i przepięknym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie Evian. Guingamp miało jeszcze szanse, by odrobić stratę, ale pudłowało, a w 81. minucie Nielsen potwierdził, że w niedzielę więcej piłkarskich argumentów było po stronie gospodarzy. Evian cieszy się z trzech punktów niezależnie od zaprezentowanego stylu, ich rywale mają nad czym myśleć na dnie Ligue 1.

90+3

90+2
    Ostatnie ataki Guingamp, ale już jakby bez wiary w powodzenie...

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    Beznadziejnie rozegrali kontratak piłkarze Evian. Do pewnego momentu wszystko wyglądało perfekcyjnie, ale Daniel Wass połakomił się na drugiego gola zamiast podać partnerowi i swoim strzałem jedynie poprawił statystyki zespołu. Lossl złapał bez problemu.

88
    I od razu zakotłowało się w polu karnym Evian za sprawą Moustaphy Diallo. Hansen zdołał jednak odnaleźć piłkę w gąszczu nóg i zapobiegł niebezpieczeństwu.

87
    Moustapha Diallo na ostatnie minuty spotkania. Czy zdoła przywrócić nadzieję przyjezdnym?

85
    Fabien Camus zmienił asystującego przy drugim golu Thomassona.

84
    To już chyba nokaut dla zespołu Guingamp i po tej kolejce czeka go dłuższy pobyt na miejscu czerwonej latarni Ligue 1.

81
    Gol dla Évian!
    Bramkę zdobył NICKI BILLE NIELSEN. Adrien Thomasson urwał się na lewym skrzydle i wstrzelił piłkę płasko w pole bramkowe Jonasa Lossla. Bramkarz Guingamp i jego koledzy z bloku obronnego spali smacznie, gdy niepilnowany Nielsen wpakował im piłkę do siatki! 2:0!

79
    Yatabare opuścił już boisko, a zastąpił go Jeremy Pied.

77
    Sambou Yatabare zbiegł z lewego skrzydła do środka i oddał strzał. Jego jakość jak całego występu Malijczyka – marna.

75
    Ożywiło się spotkanie w ostatniej fazie. Piłkarze Guimgamp nie wracają już tłumnie na własną połowę, formacje rozciągnęły się i tym samym zrobiło się więcej miejsca na boisku.

73
    Odpowiedź Guingamp! Wreszcie zatrudniony Jasper Hansen, który musiał sparować do boku uderzenie Bouveue z narożnika pola karnego po doskonałej szarży i rozegraniu Sakkhare.
    Daniel Wass zdobył naprawdę efektownego gola:

70
    Youssouf Sabaly przedarł się między trzema przeciwnikami, ale źle ułożył ciało przy strzale i wyszedł z tego kiks.