Nantes – Bordeaux 2:1 (koniec) | Bastia – Rennes 2:0 (koniec) | Lorient – Metz 3:1 (koniec)
Montpellier – Lens 3:3 (koniec) | Reims – Évian TG 3:2 (koniec)
Montpellier HSC
3:3 (2:2)
RC Lens
Sobota 13.12.2014, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Za nami niesłychanie wyrównane spotkanie. Być może nie był to zbyt emocjonujący mecz, ale za to bramki naprawdę mogły się podobać. Liga francuska potrafi być jednak zaskakująca, cóż tu wiele mówić. Na dziś to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że będą Państwo częściej odwiedzali nasz portal. Życzymy spokojnego wieczoru, a także udanej niedzieli. Nie żegnamy się jednak, a mówimy do usłyszenia! (22:00:33)

90+4

90+3
    Tymczasem całkiem niezłą okazję na zdobycie bramki zaprzepaścił Lalaïna Nomenjanahary. Za kilka chwil powinniśmy usłyszeć gwizdek kończący dzisiejszy spektakl.

90+1
    Tym razem przepisy przekroczył Lasne. Sędzia błyskawicznie przerwał grę i upomniał gracza. Wydaje się, że śmiało mógł pokazać żółtą kartkę, jednakże tego nie zrobił.

90
    Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone aż 4 minuty. Faktycznie przerw w meczu było sporo, ale czy aż tak? Trudno stwierdzić. Zapewne w tej sytuacji arbiter ma stuprocentową rację.

89
    Żadna z drużyn nie próbuje zbyt zdecydowanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Brakuje szybkich akcji, czegoś co mogłoby zaskoczyć rywali. Generalnie spotkanie jest aktualnie bardzo monotonne.

87
    Tempo pojedynku znów diametralnie siadło. Czy ponownie jest to przysłowiowa cisza przed burzą? Nie mielibyśmy nic przeciwko. Obecnie gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

85
    Do ostatniego gwizdka sędziego Ennjimi'ego pozostało zaledwie pięć minut. Trudno stwierdzić, czy przez ten okres jeszcze się coś wydarzy. Niczego zbyt szybko nie przekreślamy. Wszystko jest jak najbardziej możliwe! Szczególnie w tym spotkaniu.

83
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Baptiste Guillaume, na boisku pojawia się Cyprien.

82
    Gospodarze próbowali kontrować, ale jeden z napastników znalazł się na pozycji spalonej. Doskonała decyzja sędziego liniowego. Offside może i był minimalny, ale jednak był. Akcja słusznie przerwana.

81
    Dzisiejszy pojedynek jest niesłychanie zaskakujący. Bramki padają z pojedynczych błyskawicznych akcji. Bardzo często są one kompletnie niespodziewane. Cóż, to jest futbol!
    Yoann TOUZGHAR - 3:3

80
    Gol dla Lens!
    Ależ zaskoczenie! Tego nie spodziewał się chyba nikt. Przez moment tempo spotkania diametralnie siadło. Była to chyba przysłowiowa cisza przed burzą. Baptiste Guillaume uderzał zza pola karnego. Piłkę piąstkował Pionnier. Następnie futbolówka znalazła się pod nogami YOANNA TOUZGHARA, który bez najmniejszego problemu skierował ją do bramki.

78
    Jean-Philippe Gbamin bez najmniejszego zawahania wjechał wślizgiem prosto w nogi rywala. Wydaje się, że sędzia powinien pokazać żółtą, a może nawet czerwoną kartkę. Jednak tego nie zrobił. Niezrozumiała decyzja.

77
    Goście zdołali wywalczyć rzut wolny. Jego wykonawcą był Bakar. Zrobił to dość nieudolnie. Piłkę bez najmniejszego problemu sparować zdołał goalkeeper. Naprawdę zrobił to z dziecinną prostotą.

75
    Do końca dzisiejszego pojedynku pozostał zaledwie kwadrans. Obecnie nic nie wskazuje na ewentualną zmianę rezultatu. Spotkanie robi się mało interesujące, z boiska powiewa wręcz nudą.

Mateusz

Gole: 2. Sanson, 16. Barrios, 63. Mounier – 18. Valdivia, 34. Guillaume, 80. Touzghar

Kartki:   50. Saih (MON), 64. Mounier (MON) – 32. Sylla (LNS), 56. Benjamin Bourigeaud (LNS)

Montpellier HSC: Pionnier – Dabo, Hilton (C), El Kaoutari, Congré – Marveaux, Saihi (54. Bakar), Martin (37. Camara) – Mounier, Barrios (66. Lasne), Sanson.

Zmiany: Ligali – Deplagne, Lasne, Bakar, Bérigaud, Camara, Ribelin.

RC Lens: Riou – Cavare, Ba, Sylla (48. Jean-Philippe Gbamin), Baal – Valdivia, Le Moigne (C), Bourigeaud (70. Yoann Touzghar) – Coulibaly, Nomenjanahary, Guillaume (83. Cyprien).

Zmiany: Belon – Lecoeuche, El Jadeyaoui, Gbamin, Cyprien, Touzghar, Madiani.

Sędziowie: S. Ennjimi – C. Schurra, C. Mouysset – F. Aubin