Man City – Crystal Palace 3:0 (koniec) | Aston Villa – Man Utd 1:1 (koniec) | Hull – Swansea 0:1 (koniec)
Queens Park – West Bromwich 3:2 (koniec) | Southampton – Everton 3:0 (koniec) | Tottenham – Burnley 2:1 (koniec)
West Ham – Leicester 2:0 (koniec)
Manchester City
3:0 (0:0)
Crystal Palace F.C.
Sobota 20.12.2014, 13:45 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (15:39:28)

MVP spotkania zostaje zdecydowanie David Silva, który pokazał dzisiaj, że już wrócił do pełni swojej dyspozycji po kontuzji. Hiszpan w 70 minut gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Manchester City pewnie, bo aż 3:0 pokonał dzisiaj Crystal Palace. Pierwsza połowa tego meczu była całkiem wyrównana, ale druga odsłona tego pojedynku to już zdecydowana przewaga aktualnego mistrza Anglii. Warto też odnotować sytuację z 70. minuty, kiedy do siatki prawidłowo trafił McArthur, jednak według sędziego był spalony. Gdyby gol został uznany, wtedy na tablicy wyników widniałoby 2:1 dla gospodarzy i nie wiadomo jak dalej potoczyłby się pojedynek. Ostatecznie trzy punkty zostają w Manchesterze po w miarę pewnym zwycięstwie gospodarzy.

90+3

90+3
    Oj, było blisko. Zaha zaatakował prawym skrzydłem, udało mu się dośrodkować piłkę w pole karne rywala, ale tam interwencję... powiedziałbym szczęśliwą zaliczył Demichelis, bo nie wierzę, że miał tutaj wszystko pod kontrolą. Piłka przeleciała niewiele obok słupka.

90+2
    Wynik tego meczu rozstrzygnięty, jednak Bolasie dalej wykorzystuje czas pojedynku z mistrzem Anglii i pokazuje swoje naprawdę ponadprzeciętne umiejętności.

90+1
    Sędzia dołożył nam trzy dodatkowe minuty do tego meczu.

90
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Ledley, na boisku pojawia się Bannan.

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Nasri, na boisku pojawia się Sinclair.

88
    Scott Sinclair przygotowany jest do wejścia, ale coś nie może pojawić się na boisku, gdyż ciągle przy piłce utrzymuje się Manchester i tym samym nie dopuszcza do żadnych przerw w meczu.

87
    Jedinak w środku pola nadział się teraz na łokieć Fernandinho. W powtórce widać, że Brazylijczyk nieco tutaj dołożył od siebie, nie był to czysty przypadek.

86
    Wiele na murawie już się nie dzieje. Gra raczej toczy się w środku pola.

85
    Przy futbolówce ciągle utrzymują się gospodarze. Crystal Palace całą drużyną na swojej połowie. Goście dobrze wiedzą, że dzisiaj już nic nie zdziałają.

84
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Puncheon, na boisku pojawia się Thomas.

83
    Wydaje się, że w Manchesterze mamy już wszystko rozstrzygnięte. Gospodarze wzorowo rozegrali drugą połowę i zapewnili sobie zwycięstwo jeszcze przed końcem meczu.

82
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Milner, na boisku pojawia się Fernando.
    TOURE - 3:0

81
    Gol dla City!
    Wzorowy kontratak gospodarzy! Szybką akcję środkiem pola wyprowadził Navas, oddał piłkę w dalszej fazie Milnerowi. Anglik chwilę poprowadził futbolówkę i zagrał idealnie do wbiegającego w pole karne YAYA TOURE! Iworyjczyk huknął niczym z armaty i piłka jeszcze po słupku wpadła do siatki!