koniec spotkania
Kulm HS225

Severin Freund (GER)

(Kraft, Tepes)

sobota 10.01.2015, 14:15 • Kulm, Tauplitz/Bad Mitterndorf • Skoki narciarskie
   
  Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzoną część soboty. Mamy nadzieję, że nasza relacja przypadła Państwu do gustu. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy udanego weekendu. Nie żegnamy się jednak, a mówimy do usłyszenia! (16:43:11)
   
  Pora na kilka słów o Polakach. Nasi reprezentanci spisali się całkiem nieźle. Bardzo dobre ósme miejsce zdołał wywalczyć Piotr Żyła. Na pewno jest to znakomity prognostyk na dalszą część sezonu. Na 27. lokacie sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, jednak warto podkreślić, iż warunki w jakich on skakał były wyjątkowo niekorzystne.
   
  Za nami dość mało interesujące zawody. W większości wypadków o odległościach decydował wiatr. Fenomenalną formę potwierdził Severin Freund, który pewnie zwyciężył. Druga lokata przypadła Stefanowi Kraftowi, a trzeci dość niespodziewanie był Jurij Tepes. Po sporym błędzie w drugiej serii Peter Prevc wypadł poza czołową trójkę i znalazł się tuż poza podium.
   
  Konkurs zakończony!
   
  1
  Severin Freund pieczętuje swoje zwycięstwo podczas dzisiejszego konkursu. Bardzo wysokie noty, a do tego odległość 210 metrów. Znakomity konkurs w wykonaniu niemieckiego skoczka. On jest niesamowity. To jest jego 11 triumf pucharowy w karierze! Wszystko jest jasne.
   
  2
  Stefanowi Kraftowi do granicy dwustu metrów zabrakło zaledwie 2,5 punkta. Ależ on jest w fantastycznej dyspozycji. Aktualnie Austriak na pierwszej lokacie. O wszystkim zadecyduje ostatni skok Severina Freunda, który skacze jak natchniony!
   
  3
  Słaba odległość Prevca. Tylko 193 metry. Czyżby przegrał miejsce na podium? Wiele na to wskazuje. Na pierwszym miejscu wciąż mamy Jurija Tepesa, który już na pewno znajdzie się na "pudle".
   
  4
  Eisenbichler się nie popisał. Reprezentant Niemiec wylądował już na 177. metrze. Sporo punktów dodanych, warunki były naprawdę niekorzystne. Markus jest dopiero szósty. Piotr Żyła pozostaje na miejscu piątym!
   
  Aktualna czołowa piątka serii finałowej:
  1. Jurij Tepes
  2. Noriaki Kasai
  3. Rune Velta
  4. Jernej Damjan
  5. Piotr Żyła
  ---
  23. Aleksander Zniszczoł
   
  5
  Ładny skok Rune Velty – 195,5 metra. Nieco dalej aniżeli Piotr Żyła. Norweg wyprzedził naszego reprezentanta, obecnie jest na miejscu trzecim. Do zakończenia zawodów pozostała nam już tylko czwórka zawodników!
   
  6
  Ależ fantastyczny skok Jurija Tepesa! 231 metrów! Genialna odległość, jest to najdłuższa próba w dniu dzisiejszym. Pojawiła się nikła szansa na podium, jednakże jest ona naprawdę mała. Póki co Słoweniec jest pierwszy!
   
  7
  Poszybował dość dobrze! Niezły skok reprezentanta Polski. Mogło być ciut dalej, ale jest i tak zacnie – 195 metrów w wykonaniu Piotrka Żyły! Warunki były niekorzystne, ale on sobie z nimi poradził. Nasz "Orzełek" jest trzeci, będzie w pierwszej dziesiątce!
   
  7
  Bardzo słaby skok Jana Matury. Zaledwie 165,5 metra w wykonaniu Czecha. Niezbyt dobre noty zawodnika dają mu dopiero ósme miejsce. Teraz wielka zagadka. Jakie warunki wylosuje nasz Piotr Żyła?

  Mateusz

  Skład sędziowski:
  Wolfgang Reissner (Austria)
  Pekka Tervahartiala (Finlandia)
  Joachim Lesser (Niemcy)
  Ryuichi Inoue (Japonia)
  Jarle Solbu (Norwegia)