Saint-Étienne – Nantes 1:0 (koniec) | Évian TG – Lille 0:1 (koniec) | Lens – Lorient 0:0 (koniec)
Reims – Nice 0:1 (koniec) | Rennes – Guingamp 1:0 (koniec) | Toulouse – Montpellier 1:0 (koniec)
Bordeaux – Olympique 1:0 (koniec)
Toulouse FC
1:0 (1:0)
Montpellier HSC
Niedziela 12.04.2015, 17:00 • Stadium Municipal, Tuluza • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (19:00:30)

Trafienie w doliczonym czasie pierwszej połowy zdecydowało o wyniku niedzielnego spotkania w Tuluzie. Do samego końca grali gospodarze i dzięki akcji Ben Yeddera oraz Trejo wywalczyli komplet punktów przybliżający ich do utrzymania. Nie było to wielkie widowisko. Pierwsza połowa była z lekkim wskazaniem na Toulouse, druga na Montpellier. Generalnie było to wyrównane 90 minut, w którym skuteczniejsza okazała się jedna z drużyn. Przyjezdni nie pozbierali się po meczu w środku tygodnia. Mieli momenty, gdy spychali rywala głęboko, ale mieli też takie, w których byli bezradni. Pretensje o porażkę mogą mieć do siebie. W niedzielę cieszy się Tuluza.
    Radość gospodarzy po ostatnim gwizdku.

90+5
    Pudło Doumbii

90+2
    Doumbia powinien zamknąć imprezę w Tuluzie! Wyszedł w powietrze do mierzonego dośrodkowania i musiał po prostu trafić między słupki. Nie potrafił dokonać tej sztuki. Uderzona przez Doumbię głową piłką przeleciała zdecydowanie za wysoko!

90+1
    Klasowe interwencje w defensywie Toulouse. Najpierw jeden z obrońców przeciął podanie zmierzające w kierunku Dabo, a następnie Ahamada poszybował w powietrze i złapał dośrodkowanie.

90
    Doliczone 5 minut.

89
    Za moment sędziowie ogłoszą, o ile minut przedłużą regulaminowy czas meczu.

88
    Sporadycznie atakujący w drugiej połowie zawodnicy Toulouse starają się przenosić grę na połowę Montpellier. Przed momentem bili dwa rzuty rożne z rzędu.

86
    Zszedł asystujący przy golu Ben Yedder, zszedł jego zdobywca – Trejo. Na boisku zameldował się Regattin.

85
    Piłka w środku pola. Karnie przesuwają się gospodarze, walczą o piłkę, zacieśniają formację, by utrzymać korzystny wynik do końca.

82
    Piłkarze w biało-czerwonych strojach strzelają za mocno, dośrodkowują zbyt głęboko. To woda na młyn, jaki stanowi dziś Ahamada. Poza początkowymi, niepewnymi interwencjami, broni Francuz poprawnie.

81
    Deplange to czwarty zawodnik upomniany kartonikiem w trwającym spotkaniu.

80
    Z trudem przychodzi przyjezdnym budowanie coraz to nowych ataków. Mają prawo być już nieco zniechęceni liczbą zmarnowanych sytuacji podbramkowych.

79
    Bardzo ciekawa szarża Barriosa w środku pola zakończona bardzo mizernym dośrodkowaniem w kierunku Mouniera.

78
    Aguilar zastąpił na boisku Ben Yeddera, który asystował przy dotychczas jedynym golu dnia.

77
    Kapitan Montpellier, Hilton upomniany żółtą kartką za faul w okolicach pola karnego.
    Udała się gospodarzom frekwencja, choć trzeba pamiętać, że część stadionu jest obecnie wyłączona z użytkowania.

Gole: 45+2. Trejo

Kartki:   27. Ninkov (TOU), 55. Doumbia (TOU) – 77. Hilton (MON), 81. Deplange (MON)

Toulouse FC: Ahamada – Ninkov, Kana-Biyik, Yago, Moubandje – Doumbia, Bodiger, Akpa Akpro – Ben Yedder (78' Aguilar), Trejo (86' Regattin), Pesić (29' Braithwaite).

Zmiany: Boucher – Hassani, William Matheus, Regattin, Aguilar, Sirieix, Braithwaite.

Montpellier HSC: Jourdren – Congre, Hilton, El Kaoutari, Deplagne – Marveaux (46' Martin), Sanson (51' Camara), Lasne (46' Berigaud), Dabo, Mounier – Barrios.

Zmiany: Ligali – Tiene, Martin, Berigaud, Camara, Bakar.

Sędziowie: Wilfried Bien