Legia – Lech P. | 1:2 (Koniec) | | | Pogoń – Lechia | 1:3 (Koniec) | | | Wisła K. – Górnik Z. | 4:1 (Koniec) |
GKS T. – Pogoń Sdl. | 4:1 (Koniec) | | | Dolcan – Chrobry | 0:2 (Koniec) | | | Flota – Stomil | 0:0 (Prz.) |
Widzew – Wigry | 2:2 (Koniec) | | | Arka – Bytovia | 0:1 (Koniec) | | | Miedź – Wisła Pł. | 0:2 (Koniec) |
Sandecja – Zagłębie L. | 0:1 (Koniec) |
Błękitni – Raków | 2:2 (Koniec) | | | Okocimski – Rozwój | 3:1 (Koniec) | | | Limanovia – Znicz | 1:0 (Koniec) |
Legionovia – Nadwiślan | 1:1 (Koniec) | | | Puszcza – ROW Rybnik | 0:0 (Koniec) | | | MKS Kluczbork – Wisła Pu. | 2:0 (Koniec) |
Zagłębie S. – Górnik W. | 2:2 (Koniec) | | | Kotwica – Stal S. W. | 1:0 (Koniec) |
Everton – Sunderland | 0:2 (Koniec) | | | Aston Villa – West Ham | 1:0 (Koniec) | | | Hull – Burnley | 0:1 (Koniec) |
Leicester – Southampton | 2:0 (Koniec) | | | Newcastle – West Bromwich | 1:1 (Koniec) | | | Stoke – Spurs | 3:0 (Koniec) |
Crystal Palace – Man Utd | 1:2 (Koniec) |
Juventus – Cagliari | 1:1 (Koniec) | | | AC Milan – AS Roma | 2:1 (Koniec) |
Granada – Córdoba | 2:0 (Koniec) | | | FC Barcelona – Sociedad | 2:0 (Koniec) | | | Real Madryt – Valencia | 2:2 (Koniec) |
Bilbao – Deportivo | 1:1 (Koniec) |
Bayern – Augsburg | 0:1 (Koniec) | | | Borussia D. – Hertha | 2:0 (Koniec) | | | Borussia M. – Bayer | 3:0 (Koniec) |
Hannover – Werder | 1:1 (Koniec) | | | Eintracht – Hoffenheim | 3:1 (Koniec) | | | Stuttgart – Mainz | 2:0 (Koniec) |
Caen – Lyon | 3:0 (Koniec) | | | Bordeaux – Nantes | 2:1 (Koniec) | | | Évian TG – Reims | 2:3 (Koniec) |
Metz – Lorient | 0:4 (Koniec) | | | Rennes – Bastia | 0:1 (Koniec) | | | Toulouse – Lille | 3:2 (Koniec) |
Hradec Kralove – Banik | 1:0 (Koniec) | | | Dynamo C.B. – Dukla | 1:0 (Koniec) | | | Příbram – Slavia | 2:1 (Koniec) |
Jihlava – Teplice | 0:1 (Koniec) | | | Sparta – Vik. Pilzno | 0:2 (Koniec) |
Grunwald R.Ś. – Szombierki | 2:2 (Koniec) | | | Bałtyk G. – Leśnik | 0:0 (Koniec) | | | Polonia W. – Wieluń | 0:0 (Prz.) |
Włocłavia – Jarota | 0:2 (Koniec) | | | Sokół – Start O. | 2:0 (Koniec) | | | Łowicz – Ursus | 2:0 (Koniec) |
Górnik Wes. – Polonia Ł. | 2:0 (Koniec) | | | Swornica – Ruch Z. | 0:3 (Koniec) | | | Stal Rz. – Hetman Ż. | 5:0 (Koniec) |
Radomiak – Białobrzegi | 2:1 (Koniec) | | | Bielawa – Oława | 0:1 (Koniec) |
Ipswich – Norwich | 1:1 (Koniec) |
Kaiserslautern – Sankt Pauli | 0:2 (Koniec) |
koniec
Borussia Dortmund
2:0
(1:0)
Hertha Berlin
Jarek Jurkiewicz
Gole:
10. Subotić, 47. Durm
Sędziowie:
Główny: T. Stieler
Asystenci: P. Ittrich, S. Thielert
Techniczny: B. Dankert
Widownia:
Kartki: 35. Kehl (DOR), 54. Subotić (DOR) – 26. Haraguči (HER), 52. Skjelbred (HER), 76. Lustenberger (HER)
Zmarnowane karne:
Borussia Dortmund:
Langerak – Durm, Subotić, Hummels, Schmelzer (71. Piszczek) – Gündoğan, Kehl – Kampl, Kagawa (84. Bender), Mchitarjan – Aubameyang (66. Immobile).
Zmiany: Weidenfeller – Bender, Immobile, Jojic, Papastathópoulos, Piszczek, Ginter.
Trener:
Hertha Berlin: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks (55. Heitinga), Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – Haraguči (84. Ronny), Stocker, Schulz – Kalou (46. Wagner).
Zmiany: Burchert – Heitinga, N'Djeng, Ronny, Hegeler, Niemeyer, Wagner.
Trener:
Zmiany: Weidenfeller – Bender, Immobile, Jojic, Papastathópoulos, Piszczek, Ginter.
Trener:
Hertha Berlin: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks (55. Heitinga), Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – Haraguči (84. Ronny), Stocker, Schulz – Kalou (46. Wagner).
Zmiany: Burchert – Heitinga, N'Djeng, Ronny, Hegeler, Niemeyer, Wagner.
Trener:
Sędziowie:
Główny: T. Stieler
Asystenci: P. Ittrich, S. Thielert
Techniczny: B. Dankert
Widownia:
Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Genki Haraguči, na boisku pojawia się Ronny.
Świetnie rozegrana akcja wykonaniu gospodarzy i piłka ostatecznie zagrana na prawą flankę do ERICKA DURMA, który strzałem z około dziesięciu metrów w dalszy róg bramki nie dał szans Kraftowi!
Wrzutka z rzutu rożnego Mkhitaryana i nie przypilnowali kolejny raz zawodnicy Herthy przy stałym fragmencie gry co skrzętnie wykorzystał NEVEN SUBOTIĆ, który zbiegł na krótszy słupek i głową umieścił futbolówkę w bramce!
Borussia Dortmund: Langerak – Durm, Subotic, Hummels, Schmelzer – Kehl, Gündogan – Mkhitaryan, Kagawa, Kampl – Aubameyang
Rezerwowi: Weidenfeller, Bender, Immobile, Jojić, Papastathopoulos, Piszczek, Ginter
Hertha Berlin: Kraft – Pekarik, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – Haraguchi, Stocker, Schulz – Kalou
Rezerwowi: Heitinga, N'Djeng, Ronny, Niemeyer, Burchert, Wagner
Sędziowie:
Główny: T. Stieler
Asystenci: P. Ittrich, S. Thielert
Techniczny: B. Dankert.
Na Signal Iduna Park ujrzymy na pewno komplet publiczności i miejmy nadzieje, że kibice nie będą żałowali wydanych pieniędzy na mecz i obejrzą spektakl wykonaniu dwudziestu dwóch aktorów, którzy staną na wyżynie swoich możliwości. W Dortmundzie bardzo możliwe że ujrzymy wracającego po kontuzji Łukasza Piszczka, który wystąpił już w poprzednim meczu.
Węgierski trener gości pytany o najbliższy mecz stwierdził, że ostatnie spotkanie przegrali ze silniejszymi drużynami (Borussia M'gladbach, Bayern Monachium) nieznacznie, a mecz w Dortmundzie wygra ta drużyna, która będzie silniejsza psychicznie i uważa, że jego zespół właśnie taki jest.
Berlińczycy nadal walczą o utrzymanie w lidze i ich sytuacja wydaje się pod kontrolę, jednak do pełni szczęścia brakuje im w tej chwili dziewięciu punktów. Gracze"Starej Damy", bo taki przydomek noszą zawodnicy z Berlina nie wygrali czterech ostatnich spotkań, a ostatnie zwycięstwo na wyjeździe odnieśli 20 marca pokonując walczącego także o utrzymanie Hamburger SV.
Borussie w tym sezonie nie opuszcza pech i można śmiało powiedzieć, że ekipa Jurgena Kloppa, to jest szpital na żółto-czarnych kołkach. W najbliższym spotkaniu na pewno nie zagra Marco Reus, Jakub Błaszczykowski, Kevin Großkreutz, Adrian Ramos i Nuri Sahin.
Jeszcze jakiś czas temu dortmundczycy mogli jedynie pomarzyć o grze w Europie w następnym sezonie. Rundę jesienną zakończyli na miejscu spadkowym, jednak bardzo udana wiosna pozwoliła im realnie myśleć o europejskich pucharach w następnym sezonie. Obecnie Borussia znajduje się na dziewiątej lokacie z dorobkiem 40 punktów i stratą trzech oczek do miejsca premiowanego awansem, na którym obecnie znajduje się FC Augsburg.
Między oboma klubami w ubiegłorocznym okienku transferowym doszło do małej wymiany. Do Dortmundu został sprowadzony Adrian Ramos za około 10 milionów euro, natomiast do klubu z Berlina przybył po nieudanej przygodzie z Borussią Julian Schieber, który został zakupiony za około 3 miliony euro. Należy także wspomnieć, że ze Stadionu Olimpijskiego występował także Łukasz Piszczek w latach 2004-2010, gdzie został przemianowany z napastnika na obrońcę. Do żółto-czarnych przeszedł wówczas na zasadzie wolnego transferu.
Wkraczamy w decydującą fazę Bundesligi. Zgubienie punktów w tej fazie może przekreślić szanse którekolwiek zespoły na europejskie puchary bądź może oznaczać spadek z ligi. W sobotnie popołudnie na Signal Iduna Park w Dortmundzie gospodarze podejmą zespół ze stolicy Niemiec – Herha Berlin.