Dila – Partizan 0:2 (koniec) | Piunik – Molde 1:0 (koniec) | Milsami – Łudogorec 2:1 (koniec)
HJK – Ventspils 1:0 (koniec) | Maccabi T.A. – Hibernians 5:1 (koniec) | Vardar – APOEL 1:1 (koniec)
Red Imps – Midtjylland 0:2 (koniec) | Żalgiris – Malmo 0:1 (koniec) | Crusaders – Korcza 3:2 (koniec)
Żalgiris Wilno
0:1 (0:0)
Malmo FF
Wtorek 21.07.2015, 20:10 • LFF Stadion, Wilno (Litwa) • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas, w którym przeżywaliśmy te fantastyczne emocje. Pragniemy życzyć spokojnej nocy, a także udanej dalszej części tygodnia. Nie żegnamy się jednak, ale mówimy do usłyszenia! (22:07:48)

Ekipa Malmö FF pokonała Žalgiris Wilno 1:0 i dzięki temu zapewniła sobie awans do kolejnej rundy kwalifikacyjnej. Cóż tu więcej dodawać. Faworyt nie zawiódł, choć Litwini postawili poprzeczkę naprawdę wysoko. Miejscowi stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak żadnej z nich nie zdołali zamienić na bramkę. Jedyne trafienie w tym spotkaniu wywalczył Anton Tinnerholm. Jedno można spokojnie stwierdzić – wynik doskonale odzwierciedla przebieg tegoż pojedynku.

90+6

90+5
    Minuta – tyle dzieli ekipę Malmo FF od przypieczętowania awansu do 3. rundy kwalifikacyjnej LM. Litwini jeszcze próbują wykonać jakiś desperacki atak, który mógłby okazać się zbawieniem, jednak ich starania kończą się fiaskiem.

90+4
    Powoli mecz dobiega końca. Ku naszemu zdziwieniu, doliczony czas gry przebiega dosyć spokojnie. Przyjezdni kontrolują poszczególne wydarzenia boiskowe i nie popełniają nawet najmniejszych błędów. Ich gra wygląda bardzo solidnie.

90+3
    Zmiana w drużynie Malmö FF: z boiska schodzi Eikrem, na boisku pojawia się Vindheim.

90+1
    Zgodnie z przewidywaniami – pogramy o sześć minut dłużej. Arbiter podjął jak najbardziej właściwą decyzję. W związku z tym, że zostało doliczone aż tyle, możemy być pewni, że do samego końca będziemy świadkami świetnych emocji. Jeszcze wszystko jest możliwe!

90
    Niebawem dowiemy się ile sędzia główny dorzuci do regulaminowego okresu rywalizacji. Wydaje się, że może tych minut kilka być, bowiem zanotowaliśmy dość sporo przerw w grze. Tutaj jakaś kontuzja, tutaj kartki i w rezultacie się nazbierało...
    88. Rakip (MLM)

88
    Coś nieprawdopodobnego! Rakip znalazł się w sytuacji sam na sam z Vitkauskasem, jednak uderzył tuż obok jego bramki. Jak on mógł nie wykorzystać tak świetnej okazji na zdobycie trafienia?! Niesamowite, niewyobrażalne! Chyba zaczyna już dawać się we znaki zmęczenie, innego wytłumaczenia nie widzimy!

86
    Wyśmienite podanie na lewą flankę otrzymał Berget! Zawodnik ten miał sporo miejsca i czasu na oddanie właściwego uderzenia, jednak kompletnie tego nie wykorzystał, posyłając piłkę wysoko ponad bramką przeciwnika.

85
    Niebawem już wszystko będzie jasne. Przed nami ostatnie pięć minut rywalizacji w ramach dzisiejszego starcia toczonego w Wilnie. W dalszym ciągu bliżej odnotowania triumfu jest ekipa ze Szwecji. Czy tak się stanie? Wszystko na to wskazuje!

84
    Następnie Malmö FF wznowiło grę od rzutu rożnego, jednak to nie przyniosło tejże ekipie żadnej korzyści. Inicjatywa w mgnieniu oka trafiła w posiadanie przeciwników, którzy zaczynają toczyć bój z czasem. Do zakończenia spotkania już bardzo niewiele!

83
    Momentalny kontratak gości ze Skandynawii! Berget pokusił się na samodzielny rajd środkiem boiska, wbiegł w litewską szesnastkę, następnie troszeczkę pokręcił, wycofał się i huknął jak z armaty. Finalnie piłka odbiła się od jednego defensora i poszybowała w trybuny.

82
    Tymczasem Žalgiris Wilno wywalczył rzut wolny. Około pięćdziesiąt metrów od bramki gości. To mogło być tylko dośrodkowanie. Na taki zamiar zdecydował się Janušauskas. Skończyło się tylko na próbie dobrej centry, bowiem piłka wylądowała w murze.

80
    Mecz wkracza w decydującą fazę. Niebawem już wszystko będzie jasne. Czy osłabieni Litwini zdołają jeszcze powalczyć o wyrównanie? A może przyjezdni zdołają powiększyć swoje prowadzenie? Każdy scenariusz jest możliwy. Jak mawiał klasyk – dopóki piłka w grze, wszystko zdarzyć się może!

Mateusz

Gole: 56. Tinnerholm

Kartki:   14. Vaitkūnas (ŽAV), 18. Nyuiadzi (ŽAV), 59. Kerla (ŽAV), 67. Kendysh (ŽAV), 71. Šernas (ŽAV) – 29. Yotún (MLM), 73. Rosenberg (MLM)   79. Kerla (ŽAV)

Żalgiris Wilno: Vitkauskas – Svrljuga, Semberas, Kerla, Vaitkunas – Nyuiadzi, Pilibaitis, Kendyš, Kuklys (34. Janušauskas), Luksa (64. Lucas Gaúcho) – Sernas (77. Jorge Chula).

Zmiany: Freidgeimas, Jankauskas, Chula, Gaúcho, Janušauskas, Klevinskas, Slijngard.

Malmo FF: Azinovic (50. Johansson) – Tinnerholm, Bengtsson, Brorsson, Yotun – Eikrem (90+3. Vindheim), Lewicki, Rakip, Sana – Rosenberg, Berget.

Zmiany: Konate, Kroon, Mehmeti, Cibicki, Vindheim, Johansson, Adu.

Sędziowie: Benoit Bastien (FRA) – Hicham Zakrani (FRA), Frédéric Haquette (FRA) – Stephane Jochem (FRA)