GFC Ajaccio – Monaco 0:1 (koniec) | Nantes – Rennes 0:2 (koniec) | Olympique – Bastia 4:1 (koniec)
GFC Ajaccio
0:1 (0:1)
AS Monaco
Niedziela 13.09.2015, 14:00 • Stade Ange Casanova, Ajaccio • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com! (15:56:24)

Koniec spotkania! AS Monaco wygrywa na wyjeździe 1:0 z GFC Ajaccio. Jedyną bramkę zdobył Fabinho i to z rzutu karnego. Trzeba przyznać, że chociaż punkt należał się gospodarzom. Beniaminek postawił twarde warunki, lecz nie potrafił tego wykorzystać.

90+6

90+6
    Chyba już nic nie zabierze gościom tego zwycięstwa. Ustawienie defensywne sprawdziło się. I już jest gwizdek sędziego!

90+4
    Bahlouli był na wyraźnym spalonym, lecz i tak niepotrzebnie wszczyna dyskusję z arbitrem. Grę wznawia Maury, który posyła kolegów do ataku.

90+3
    Sprytnie rozgrywają akcje zawodnicy gości. Grają na czas. Arbiter doliczył aż sześć minut do drugiej części spotkania, więc jeszcze około 180 sekund czasu zostało gospodarzom.

90+1
    Pomysłowe rozegranie tego stałego fragmentu gry. Coentrao dostrzegł, że ucieka na lewej stronie Lemar, więc własnie do niego posłał futbolówkę. Francuz na minimalnym spalonym!

90
    Pasalić powstrzymany przez Yougę. Pomocnik Ajaccio ukarany żółtym kartonikiem!

89
    Mało czasu mają zawodnicy Ajaccio, by odwrócić losy spotkania. Druga połowa zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu, ale nadal brakuje wykończenia.

88
    Brawa zebrał teraz Maury. Francuz obronił groźny strzał Bernardo Silvy. To mogło być 0:2 dla Monaco, co pewnie by oznaczało koniec marzeń o choćby punkcie.

85
    Na murawie leży Sylla, który ucierpiał po powietrznym starciu z rywalem. Krótka przerwa.

84
    Po drugiej stronie podobna sytuacja, lecz z innego miejsca wrzucał futbolówkę Fabio Coentrao. Ta jednak znalazła się w rękawicach bramkarza.

83
    Miękka wrzutka kapitana gospodarzy w pole karne Monaco. Pewnie łapie piłkę Subasić.

81
    Swoją okazję miał także Mario Pasalić, który dostał podanie od Coentrao. Chorwat zostaje zatrzymany przez Mauriego! To jest dzisiaj mecz bramkarzy.

80
    Ostatnia zmiana gości w tym spotkaniu. Bahlouli wchodzi za Carrillo.

79
    Jest chwila oddechu dla zawodników Leonardo Jardima. Trzeba przyznać, że gospodarze stawiają twarde warunki! Beniaminek walczy.
    77.

77
    Trwa oblężenie bramki Monaco! Najpierw z przewrotki nie udaje się oddać strzału Youdze, a za chwilę mocne uderzenie Zoui zatrzymuje się na nodze Subasića!

Miłosz Knapczyk

Gole: 17. Fabinho (kar.)

Kartki:   19. P. Martinez (GFC), 31. Ducourtioux (GFC), 90. Youga (GFC) – 75. Elderson Echiéjilé (ASM)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 14:2. Rzuty rożne: 14:4. Spalone: 2:4. Foule: 16:15.
    GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Mangane, Bréchet, P. Martinez (56. Coeff) – Ducourtioux (C), Youga, Đoković – Zoua, Pujol, Boutaïb (68. Dia).
    Zmiany: Filippi, Le Moigne, Poggi, Dia, Tshibumbu, Coeff.

AS Monaco: Subašić – Tourè, Raggi, R. Carvalho (C), Elderson Echiéjilé – Pasalić, Traoré (57. Coentrão), Fabinho – B. Silva, Carrillo (80. Bahlouli), Cavaleiro (67. Lemar).
    Zmiany: Nardi – Coentrão, Bahlouli, Wallace, El Shaarawy, Boschilia, Lemar.

Sędziowie: S.Moreira – H.Ocak, F.Plancon – K.Abed