Bayer – BATE 4:1 (koniec) | AS Roma – FC Barcelona 1:1 (koniec) | Dinamo Z. – Arsenal 2:1 (koniec)
Olympiakos – Bayern 0:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Porto 2:2 (koniec) | Chelsea – Maccabi T.A. 4:0 (koniec)
Valencia – Zenit 2:3 (koniec) | Gent – Lyon 1:1 (koniec)
Bayer Leverkusen
4:1 (1:1)
BATE Borysów
Środa 16.09.2015, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga Mistrzów UEFA • Grupa E

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:37:46)

Bayer Leverkusen udanie rozpoczyna kolejny sezon w Lidze Mistrzów. Gospodarze w drugiej połowie udowodnili swoją wyższość nad BATE strzelając aż trzy bramki. Goście zaprezentowali się w pierwszej połowie całkiem przyzwoicie, ale po przerwie zdecydowanie brakowało im pomysłu na grę.
    Tytuł MVP meczu dla Hakan Çalhanoğlu, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

90+2

90+1
    Opatrywany na murawie Polyakov.

90
    Sędzia Makkelie dolicz dwie minuty do drugiej połowy.

89
    Gospodarze kontrolują wydarzenia na boisku. Szukają drugiej bramki goście, ale brakuje im argumentów pod bramką rywali w drugiej połowie.

86
    Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Kießling, ale piłka mija bramkę rywali o dobre kilka metrów.

85
    Ożywiło się w ostatnich minutach BATE. Gospodarze wyraźnie oszczędzają siły i dają pograć rywalom.

83
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego Stasevića, pewnie interweniuje na przedpolu Leno.

82
    Tah wybija piłkę poza linię końcową, tym razem spod chorągiewki goście.

81
    Fauluje przed własnym polem karnym Bellarabi. Rzut wolny dla BATE ok. 25. metrów od bramki bezrobotnego po przerwie Leno.

80
    Niedokładne podanie Brandta do Kießlinga, który mógł stanąć "oko w oko" z Czernikiem.

79
    W dalszym ciągu Bayer. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach linii środkowej boiska.

77
    Zmiana w drużynie BATE Borysów: z boiska schodzi Filip Mladenović, na boisku pojawia się Maksim Wołodko.
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Julian Brandt.
    75. Hakan ÇALHANOĞLU - 4:1

75
    Gol dla Bayeru!
    Pewnym egzekutorem jedenastki HAKAN CALHANOGLU, który tym samym zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu!

75
    Mladenović zagrywa ręką po strzale Çalhanoğlu, będzie karny dla gospodarzy!

Piotr Swieczak

Gole: 4. Mehmedi, 47. Çalhanoğlu, 59. J. Hernández, 75. Çalhanoğlu (kar.) – 13. N. Milunović

Kartki:   41. Papadópoulos (LEV) – 45. Baga (BAT), 75. Mladenović (BAT)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Papadópoulos, Tah, Wendell – Bellarabi, Kampl, Bender (C) (43. Kramer), Mehmedi – Çalhanoğlu (77. Brandt) – J. Hernández (72. Kießling).
    Zmiany: Krešić – Ramalho, Boenisch, Donati, Brandt, Kramer, Kießling.

BATE Borysów: Czernik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović (77. M. Wołodko) – Baga (60. Karnickij), Aleksijewicz – Stasevič (C), Hleb (30. A. Wołodko), Gordejčuk – Signiewicz.
    Zmiany: Soroko – Karnickij, A. Wołodko, Nikolić, Ryas, M. Wołodko, Jevtić.

Sędziowie: Danny Makkelie (HOL)