Górnik Z. – Śląsk 2:0 (koniec) | Zagłębie L. – Cracovia 4:2 (koniec)
4:2 (1:0)
Cracovia
Piątek 18.09.2015, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • Runda 9

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (22:21:33)

Co to był za mecz! Po dosyć niemrawym początku drugiej połowy piłkarze obu zespołów nam się rozstrzelali! Pięć goli w tak krótkim odstępie czasu! Trzeba przyznać, że obie drużyny dały popis. Zagłębie wygrywa zasłużenie. Grali zdecydowanie lepiej i zdołali zdobyć te dwie bramki więcej. Mimo wszystko bardzo ciekawe spotkanie!

90+3

90+2
    Od razu kontra gospodarzy! Jarek Kubicki wpada z prawej strony w pole karne. W końcu decyduje się na podanie do Krzyśka Piątka, jednak piłkę wcześniej wyłapuje Pilarz!

90+2
    Cetnarski dośrodkowuje na około 5 metr. Tam jest Diabong, jednak defensorzy Zagłębia okazują się lepsi w powietrzu i oddalają zagrożenie spod własnej pola karnego.

90+1
    Cracovia jeszcze próbuje. Głęboka centra i wywalczony corner!

90
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Krzysztof Janus, na boisku pojawia się Karol Żmijewski.

89
    Todorovski z prawej strony centruje przed bramkę do Piątka. Ten pomimo krycia ze strony Sretenovicia zdołał oddać niezły strzał, który minimalnie mija bramkę Pilarza!

88
    Zagłębie też nie rezygnuje z golu. Piątek zmierza lewą stroną, ale przegrywa pojedynek z powracającym Sretenoviciem.

86
    Cetnarski decyduje się na strzał z dystansu. To uderzenie sprawiło sporo problemów Forencowi, który dopiero przy drugim podejściu wyłapał piłkę!

85
    Cracovia coraz częściej przy piłce. Pozostało pięć minut do końca. Krakowianie mają cały czas szanse na gola.

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Janoszka, na boisku pojawia się Jarosław Jach.

84
    Tosik wzorem kolegów decyduje się na strzał z dystansu. To jednak bardzo niecelne.

83
    Dośrodkowanie Rymaniaka przed bramkę. Tam problemy z wyłapaniem piłki ma Forenc, ale w ostatniej chwili w jakiś sposób wybronił się przed naporem rywali!

82
    Festiwal bramek trwa! Druga połowa na prawdę kapitalna w wykonaniu obu zespołów. Cracovia poczuła wiatr w żaglach. Może być ciekawie!

81
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Adrian Rakowski, na boisku pojawia się Łukasz Piątek.
    81. Erik JENDRIŠEK - 4:2

81
    Gol dla Cracovii!

Diabang schodzi do boku i dobiega do końcowej linii. Decyduje się na centrę przed bramkę, a tam jest ERIK JENDRISEK, który pewnym uderzeniem pokonuje Forenca!

80
    Cracovia jeszcze próbuje środkiem, ale to już chyba tylko przebłyski. Zagłębie już pewne trzech punktów może odpocząć.

Piotr Grabowski

Gole: 22. Sretenović (sam.), 56. Kubicki, 67. Janus, 74. Dąbrowski – 65. Cetnarski (kar.), 81. Jendrišek

Kartki:   68. Dąbrowski (CRA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 1:0. Foule: 15:9.
    Zagłębie Lubin: Forenc – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Čotra – Tosik, Kubicki, Janus (90. Żmijewski), Rakowski (81. Piątek), Janoszka (85. Jach) – Piątek.
    Zmiany: Poláček – Jach, Woźniak, Piątek, Żmijewski, Sobków, Zbozień.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz – Zjawiński (78. Jendrišek), Dąbrowski, Cetnarski, Covilo, Kapustka (62. Dialiba) – Budziński.
    Zmiany: Sandomierski – Dialiba, Zejdler, Deleu, Szewczyk, Jendrišek, Wdowiak.

Sędziowie: Marcin Borski (Warszawa)