Crystal Palace – West Bromwich 2:0 (koniec) | Norwich – Leicester 1:2 (koniec) | Man City – Newcastle 6:1 (koniec)
Aston Villa – Stoke 0:1 (koniec) | Bournemouth – Watford 1:1 (koniec) | Sunderland – West Ham 2:2 (koniec)
Chelsea – Southampton 1:3 (koniec)
Manchester City
6:1 (1:1)
Newcastle United
Sobota 03.10.2015, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 8

Cóż to był za mecz! Manchester City w świetnym stylu zgarnia trzy punkty. "Obywatele" roznieśli 6:1 Newcastle, pomimo że prowadzenie w tym meczu objęli goście, a do przerwy był jeszcze remis 1:1.

Niekwestionowanym bohaterem dzisiejszego pojedynku jest Sergio Aguero. Argentyńczyk pozazdrościł chyba Robertowi Lewandowskiemu jego pięciu bramek w dziewięć minut. Napastnik Manchesteru City również zdobył pięć goli, jednak potrzebował na to "aż" 21. minut.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Manchester City przesuwa się na pozycję lidera Premier League przynajmniej na jeden dzień. Jutro okazję powrotu na pierwsze miejsce będzie miał lokalny rywal – Manchester United, który będzie musiał jednak wygrać swój mecz.

To już wszystko! Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje na lajfy.com! (17:58:51)

90+4

90+3
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie piłkę złapał Joe Hart, który szybko uruchomił długim podaniem Jesusa Navasa. Hiszpan dośrodkował w pole karne, jednak odrobinę za wysoko. Bony nie zdołał doskoczyć do futbolówki.

90+2
    Jedna z akcji przyjezdnych w drugiej połowie spotkania. Z prawego skrzydła centrował w pole karne Thauvin, jednak jego próba została zablokowana. Korner dla Newcastle.

90
    Kevin Friend doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

88
    Zupełnie niepotrzebne zachowanie Eliaquima Mangali, który w niegroźnej sytuacji taktycznie faulował Aleksandara Mitrovicia. Kevin Friend pokazał żółtą kartkę Francuzowi.

87
    Kolejna szansa na gola! Z lewego skrzydła w pole karne rywali zagrywał Kevin De Bruyne. Piłka trafiła pod nogi Wilfrieda Bony'ego, który uderzył po rykoszecie obok bramki. Korner dla "Obywateli".

85
    Protestowi gospodarze! Dwójkowa akcja Kevina De Bruyne z Aleksandarem Kolarovem. Reprezentant Serbii upadł w polu karnym po starciu z rywalem, jednak Kevin Friend nakazał grać dalej.

83
    Przez chwilę zupełnie nic nie działo się na murawie, ponieważ na boisku leżał Ayoze Perez, który ucierpiał w starciu z Pablo Zabaletą.

82
    Tymczasem przedzierającego się lewym skrzydłem Ayoze Pereza podcinał Pablo Zabaleta. Słuszna decyzja arbitra o ukaraniu Argentyńczyka żółtą kartką.

81
    Około dziesięć minut do końca spotkania. Obraz gry nie zmienia się. Dalej warunki gry dyktują gospodarze, a przyjezdni pragną chyba zejść z murawy.

78
    Świetny przerzut piłki z prawego skrzydła Jesusa Navasa do Wilfrieda Bony'ego. Iworyjczyk kapitalnie opanował futbolówkę i zagrał ją w szesnastkę. Tam było niesamowicie gorąco, ale Iheanacho nie zdołał oddać uderzenia.

76
    Szybko chciał zdobyć gola Iheanacho. Uderzenie Nigeryjczyka z około szesnastego metra, ale udanie zdołał futbolówkę odbić Tim Krul.

75
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Kelechi Iheanacho.

Tomek

Gole: 42. Agüero, 49. Agüero, 50. Agüero, 54. De Bruyne, 60. Agüero, 62. Agüero – 18. A. Mitrović

Kartki:   45+1. Fernandinho (MAC), 82. Zabaleta (MAC), 88. Mangala (MAC) – 36. Anita (NEW)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 10:4. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 1:3. Foule: 11:6.
    Manchester City: Hart (C) – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov – Fernando, Fernandinho – De Bruyne, Silva (75. Iheanacho), Sterling (46. Navas) – Agüero (66. Bony).
    Zmiany: Caballero – Sagna, Bony, Navas, Demichelis, Iheanacho, García.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Mbemba, Coloccini (C), Mbabu (53. Lascelles) – Moussa Sissoko (66. Tioté), Wijnaldum, Anita, Gouffran (66. Thauvin) – A. Mitrović, Ayoze Pérez.
    Zmiany: Elliot – Williamson, P. Cissé, S. de Jong, Lascelles, Thauvin, Tioté.

Sędziowie: Kevin Friend, Peter Kirkup, Constantine Hatzidakis, Kevi Wright.