Ruda Śląska – GAF Gliwice 2:3 (koniec) | Red Dragons – Clearex 5:3 (koniec) | AZS UŚ – FC Toruń 5:3 (koniec)
AZS UŚ Katowice
5:3 (0:3)
FC Toruń
Sobota 24.10.2015, 19:00 • Hala Sportowa, Katowice. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:49:11)

AZS UŚ Katowice zalicza fantastyczną drugą połowę tego spotkania i pokonuje ostatecznie FC Toruń 5:3! Najpierw bramki w pierwszej połowie zdobywali: Marcin Mikołajewicz, Michał Wojciechowski oraz Sylwester Kieper. W drugiej odsłonie do siatki rywali trafiali już jednak tylko Akademicy, a mianowicie: Krzysztof Piskorz (dwa razy), Tomasz Szczurek, Paweł Barański oraz Robert Gładczak.

39:20
    Potężny strzał Roberta Gładczaka z przedłużonego rzutu karnego wybija nad poprzeczką Neagu!

39:20
    Michał Wojciechowski zablokował ręką strzał rywali i za to otrzymuje dzisiaj drugą żółtą kartkę!

39:00
    Rozpoczyna się już ostatnia minuta spotkania AZS UŚ Katowice FC Toruń!

38:35
    Bardzo rozsądnie zachował się teraz Łukasz Kuś. Opanował na klatkę piersiową i utrzymał ją w posiadaniu swojego zespołu.

38:05
    Gładczak ładnym dalszym podaniem uruchomił Piskorza, a ten uprzedził Neagu i o mały włos, a zaskoczyłby go strzałem głową.

37:46
    Robert Gładczak przejął piłkę na własnej połowie boiska i minimalnie chybił uderzając na pustą bramkę rywali.

37:20
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Drużyna gości wycofuje bramkarza i wprowadza kolejnego zawodnika do pola.

37:07
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Co za akcja Akademików!!! Robert Gładczak potężnie huknął z prawego skrzydła i z jednego metra głową piłkę do siatki kieruje KRZYSZTOF PISKORZ!!!

36:45
    Obie drużyny grają również typowo pod faul i starają się złapać swoich rywali na szóstym przewinieniu.

36:11
    Oba zespoły muszą teraz uważać na przewinienia. Mamy chwilową przerwę w grze związaną z urazem Pawła Barańskiego.

35:54
    Neagu zakręcił się nieco we własnym polu karnym i w ostatnim momencie zdołał naprawić swój błąd i wybić piłkę na rzut rożny!

35:10
    Po krótkiej i szybkiej akcji FC Toruń piłka opuszcza boisko przez linię bramkową. W efekcie za moment grę wznowi Krzyśka.

35:01
    Kolejny raz mamy problem z tablicą wyników. Przez to mamy chwilową przerwę w grze.

34:48
    Również AZS UŚ ma na swoim koncie już pięć przewinień. Faulował teraz wyraźnie Robert Gładczak.

34:30
    Co za akcja miejscowego zespołu!!! ROBERT GŁADCZAK wymienił klepkę z Pawełem Barańskim, a później strzałem po dalszym rogu pokonał Neagu!!!

34:00
    Do końca spotkania pozostaje już jedynie sześć minut. Czas pozostał już jedynie trenerowi Błażejowi Korczyńskiemu.

Dawid Czempisz

Gole: 21. Piskorz, 29. Szczurek, 31. Barański (kar.), 35. Gładczak, 38. Piskorz – 3. Mikołajewicz, 8. Wojciechowski, 11. Kieper

Kartki:   19. Wojciechowski (TOR), 26. Neagu (TOR)   40. Wojciechowski (TOR)

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk, Krzyśka – Dura, Jasiński, Gładczak, Krzywka, Minkus, Barański, Kuś, Soviak, Tosik, Pigut, Szczurek, Piskorz.
    FC Toruń: Neagu, Naparło, Romanowski – Wojciechowski, Świtoń, Mikołajewicz, Kieper, Morozow, Wołoszyn, Waszak, Elsner, Szczepaniak, Suchocki, Czyszek.

Sędziowie: Mariusz Krupa (Małopolski ZPN), Andrzej Śliwa (Świętokrzyski ZPN) – Krzysztof Bernaś (Śląski ZPN)