Gdynia – Lublin 83:52 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Włocławek 85:75 (koniec) | Koszalin – Toruń 58:67 (koniec)
Zgorzelec – Radom 78:92 (koniec)
AZS Koszalin
58:67 (24:13, 34:27, 44:50)
Polski Cukier Toruń
Sobota 31.10.2015, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie, ul. Śniadeckich 4 • Tauron Basket Liga • 4. kolejka

Dziękuję za uwagę i życzę spokojnego wieczoru. (19:55:11)

AZS: Walton 12 pkt., Austin 10, Mielczarek 9, Witliński 8, Auda i Łukasiak po 7, Dąbrowski 3, Wadowski 2, Dymała, Walker po 0.
    Polski Cukier: Gibson 15 pkt., Wiśniewski 13, Perka 11, Kornijenko 9, Michalak 8, Cummings 5, Sulima 4, Milosević 2, Michalski i Bochno po 0.

Warte uwagi:
    40% skuteczność za 1 AZS-u Koszalin
    13-9 w zbiórkach w ataku dla Polskiego Cukru
    11 zbiórek Kornijenki

Polski Cukier Toruń mimo tego, że przegrał pierwszą połowę potrafił dziś wyraźnie ograć AZS Koszalin. Przełomowym momentem była trzecia kwarta wygrana przez gości 23-10. Mankamentem gospodarzy była dziś ewidentnie skuteczność z rzutów wolnych, która zaważyła na końcowym rezultacie. Toruń tym samym potwierdza wysokie aspiracje, a w Koszalinie za to przed trenerem Dedkiem jeszcze wiele pracy.

Koniec meczu. (58:67)

39:58
    Dąbrowski jeszcze pod koniec udanie trafia za trzy! (58:67)

39:46
    Podczas kontry Torunia Mielczarek fauluje Kornijenko, który wykorzystał w zamian jeden rzut wolny. (55:67)

39:25
    Jeszcze Walton dokłada trzy punkty do wyniku AZS-u. (55:66)

39:10
    Kornijenko łatwo zdobywa punkty od tablicy. (52:66)

38:46
    Dymała podczas akcji AZS-u podaje wprost w ręce Gibsona. (52:64)

38:18
    Patrik Auda udanie kończy szybki kontratak swojego zespołu. Czas dla swojej drużyny wykorzystuje trener torunian. (52:64)

38:05
    Gibson, Mielczarek i Walker mijają się z celem w swoich próbach. (50:64)

37:26
    Sulima zalicza stratę w ataku. Atak pozycyjny AZS-u wyprowadzany przez Waltona zakończony pudłem Mielczarka. (50:64)

36:47
    Austin przypomina o sobie punktując po długo trwającej swojej nieskuteczności. (50:64)

36:36
    Nokautuje teraz Toruń rywala. Gibson za trzy! (48:64)

36:20
    Auda przełamuje długi moment bez punktów. 1/2 z rzutów wolnych. (48:61)

36:05
    A Toruń powoli i spokojnie powiększa przewagę. Dwa punkty zdobył w tej akcji Perka. (47:61)

35:49
    Dąbrowski fatalnie przerzucił piłkę. Gwizdy w Koszalinie od miejscowych kibiców. (47:59)

Adrian Trawicki

AZS Koszalin: 1. Auda, 5. Austin, 9. Dąbrowski, 10. Wadowski, 12. Witliński, 15. Łukasiak, 22. Walton, 24. Dymała, 32. Walker, 34. Wudarski, 55. Mielczarek.
    Polski Cukier Toruń: 2. Cummings, 7. Sulima, 9. Michalski, 11. Milosević, 12. Wiśniewski, 13. Kornijenko, 15. Lisewski, 19. Bochno, 21. Gibson, 23. Michalak, 43. Perka.
    KWarty: 24:13, 10:14, 10:23, 14:17