Sociedad – Sevilla 2:0 (koniec) | Real Madryt – FC Barcelona 0:4 (koniec) | RCD Espanyol – Malaga 2:0 (koniec)
Valencia – Las Palmas 1:1 (koniec) | Deportivo – Celta Vigo 2:0 (koniec)
Real Sociedad
2:0 (0:0)
Sevilla FC
Sobota 21.11.2015, 16:00 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga • Runda 12

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do relacji Lajfy.com! (17:56:25)
    Real Sociedad pokonuje Sevillę:

Za nami naprawdę dobre spotkanie. Szczególnie w drugiej połowie obie ekipy pozostawiły na murawie sporo zdrowia i stworzyły sobie kilka okazji podbramkowych. Nie popisał się niestety Grzegorz Krychowiak, który popełnił błędy przy obu bramkach dla miejscowego zespołu. Finalnie na listę strzelców wpisali się Imanol Agirretxe oraz Xabi Prieto. Sevilla znowu traci punkty i perspektywa pucharów w przyszłym sezonie również oddala się coraz bardziej.

90+2

90+2
    Tylko dwie minuty doliczył sędzia do tego meczu. Jeszcze będzie okazja dla gości, gdyż wywalczył Konoplyanka na skrzydle rzut rożny.

90+1
    Trwa już czas doliczony do tego spotkania. Za kilka chwil powinniśmy usłyszeć gwizdek kończący zawody.

90
    Kolodziejczak walczył z rywalem pod linią końcową boiska, ale ostatecznie zdołał tylko wybić futbolówkę na rzut rożny.

89
    Na bardzo ciekawe uderzenie zdecydował się teraz Illaramendi, ale jego nożyce z dziesiątego metra nie zdołały zaskoczyć dobrze ustawionego Rico.

88
    Cały czas w posiadaniu piłki udaje się utrzymać miejscowym zawodnikom. W samej końcówce swoją szansę dostaje jeszcze Carlos Martinez.

87
    Sędzia uznał teraz słusznie, że Steven N'Zonzi faulował uciekającego mu na prawym skrzydle Asiera Illaramendiego.

86
    Sędzia nie będzie z pewnością doliczał zbyt wielu minut do tego spotkania. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

85
    Niezwykle szybko z kontrą wyszli teraz miejscowi piłkarze! Strzał Oiarzabala z dziesiątego metra zdołał kapitalną paradą wybronić Rico, a nie znalazł się nikt na dobitkę!

85
    Wracający pod własne pole karne Elustondo fauluje rozpędzonego Vitolo i będzie to dobra okazja na uderzenie dla ukraińskiego skrzydłowego.

84
    Goście po stracie drugiej bramki nie mają już pomysłu na zagrożenie bramce miejscowego zespołu. W posiadaniu piłki są Baskowie.

83
    Czujny był w tej sytuacji Rulli i ruszył on szybko do futbolówki w jego szesnastce. Uprzedził tym samym rozpędzonego Vitolo.
    Sevilla raczej nie zgarnie dzisiaj punktów z Estadio Anoeta:

82
    Od bramki grę wznowi za moment Rulli. Wcześniej źle starał się wrzucać futbolówkę z prawego skrzydła Mariano Ferreira.

81
    Asier Illaramendi sfaulował ostro Krychowiaka i zasłużenie otrzymuje żółtą kartkę.

81
    Przed nami ostatnie dziesięć minut tego meczu. Gospodarze prowadzą już różnicą dwóch bramek i trudno się spodziewać, że goście odrobią te straty.

Dawid Czempisz

Gole: 73. Agirretxe, 77. Prieto

Kartki:   40. Yuri (RSC), 81. Illarramendi (RSC) – 7. Andreolli (SEV)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:2. Foule: 6:14.
    Real Sociedad: Rulli – A. Elustondo (88. Carlos Martínez), González, I. Martínez, Yuri – Prieto, Illarramendi, Pardo – Canales (80. Bergara), Agirretxe, Bruma (63. Oiarzabal).
    Zmiany: Bardají – de la Bella, Granero, Castro, Carlos Martínez, Bergara, Oiarzabal.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Rami, Andreolli (21. Kolodziejczak), Trémoulinas – N'Zonzi, Krychowiak – J. A. Reyes (62. Konopljanka), Iborra, Vitolo – Immobile (74. Gameiro).
    Zmiany: Soria – Coke, Banega, Konopljanka, Kolodziejczak, F. Llorente, Gameiro.

Sędzia główny: Antonio Mateu
    Asystenci: Pau Cebrián, Ignacio Rubio
    Techniczny: David Gálvez