BATE – Bayer 1:1 (koniec) | Zenit – Valencia 2:0 (koniec) | FC Barcelona – AS Roma 6:1 (koniec)
Arsenal – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Bayern – Olympiakos 4:0 (koniec) | Porto – Dynamo Kij. 0:2 (koniec)
Maccabi T.A. – Chelsea 0:4 (koniec) | Lyon – Gent 1:2 (koniec)
FC Zenit Sankt Petersburg
2:0 (1:0)
Valencia CF
Wtorek 24.11.2015, 18:00 • Petrovsky Stadium, Sankt Petersburg • Liga Mistrzów UEFA • Grupa H

Serdecznie zapraszam Państwa na jeden z dwóch pierwszych meczów rozpoczynających zmagania w ramach 5. kolejki Champions League! Na Petrovksy Stadium w Sankt Petersburgu miejscowy Zenit podejmie Valencię.

Gospodarze tego pojedynku w dotychczasowych starciach spisywali się wyśmienicie. Zenit wygrał wszystkie cztery spotkania i już teraz ma zapewniony awans do kolejnej fazy tych elitarnych rozgrywek.

Sytuacja Valencii jest inna, ale nie najgorsza. Hiszpanie uzbierali zaledwie połowę oczek swoich dzisiejszych rywali, ale póki co zajmują drugie miejsce. Valencia musi jednak grać o pełną pulę, ponieważ ma niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z mającym cztery punkty Gentem.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów lepsi okazali się oczywiście Rosjanie. Piłkarze Zenitu po niezwykle ciekawym widowisku zwyciężyli w Walencji 3:2.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:00. Składy obu drużyn podamy około pół godziny wcześniej. Bądźcie z nami, zapowiada się ciekawe widowisko!

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie w Sankt Petersburgu wystartuje za niecałą godzinę. Niebawem poznamy składy obu drużyn. Zapraszam na relację!

Tak prezentują się zestawienia drużyn na dzisiejsze spotkanie:

FC Zenit Sankt Petersburg: Lidigin – Smolnikov, Garay, Lombaerts, Criscito – Shatov, Neto, Witsel, Hulk – Danny – Dzyuba

Rezerwowi: Kerzhakov – Dolgov, Evseev, Trojanov, Ryazantsev, Yusupov, Zuev

Valencia CF: Domenech – Cancelo, Vezo, Abdennour, Gaya – Feghouli, Parejo, Perez, Gomes – Paco, Mir Vicente

Rezerwowi: Ryan – Aderlan, Danilo, De Paul, Fuego, Mina, Orban

Sędzia główny: Svein Odvar Moen
    Asystenci: Kim Haglund, Frank Andas
    Sędzia techniczny: Sven Erik Midthjell.

1

2
    Dużo lepiej spotkanie rozpoczęli miejscowi. Gospodarze walczą w tym spotkaniu o to, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie.

3
    Alcacer otrzymał podanie do środka i zdecydował się na strzał z szesnastego metra, jednak dobrze ustawiony Łodygin bez kłopotów wyłapał futbolówkę.

4
    Zablokowane dośrodkowanie Szatowa z lewego skrzydła, ale miejscowi cały czas w natarciu.

5
    Głębokie dośrodkowanie Hulka z rzutu rożnego, ale gra została przerwana, ponieważ piłka przekroczyła linię końcową.

7
    Hulk znakomicie przedryblował trzech rywali na lewej flance, ale nie zdołał skutecznie dośrodkować w pole karne Valencii.

8
    Przejęli futbolówkę przyjezdni, którzy jednak nie za bardzo mają pomysł na wyprowadzenie jakiejś ciekawej ofensywnej akcji.

9
    Feghouli ładnie dośrodkował w szesnastkę rywali, ale bardzo dobrą interwencją w defensywie popisał się Garay.

11
    Defensorzy hiszpańskiego klubu spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Cały czas nie potrafią oni jednak stworzyć sobie groźniejszej akcji.

12
    Smolnikow ładnie dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale jeden z defensorów Valencii głową wybija futbolówkę.

13
    Groźnie w polu karnym Valencii! Criscito uderzał z ostrego kąta, piłka odbiła się od jednego z obrońców i z linii bramkowej wybić ją musiał zawodnik Valencii!
    13.
    13.
    13.

14
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej złapany został Hulk.

15
    Gol dla Zenitu!

Po kwadransie gry gospodarze zdobywają bramkę! OLEG SZATOW po świetnym podaniu Dziuby znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i technicznym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie!
    15. Oleg Szatow (PET)
    15. Oleg SZATOW - 1:0

17
    Cancelo był przetrzymywany w środkowej strefie boiska przez Criscito, który został za to zagranie ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

18
    Gomes powalił na murawę jednego z defensorów Zenitu i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

19
    Pomyłka arbitra! Hulk otrzymał fenomenalne podanie w pole karne Valencii, ale sędzia liniowy uznał, że Brazylijczyk był na pozycji spalonej.

21
    Feghouli złapany przez defensywę rywali w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze z Sankt Petersburga.

22
    Miejscowi wywalczyli korner, ale po dośrodkowaniu z narożnika boiska futbolówkę przejęli Hiszpanie.

24
    Danny przebiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po uderzeniu gracza Zenitu poszybowała jednak ponad poprzeczką.

25
    Dziuba trafiona w rękę po podaniu od kolegi z zespołu, co nie uszło uwadze arbitra. Valencia rozpocznie od rzutu wolnego na własnej połowie.

27
    Szatow zdecydował się na indywidualny rajd na prawym skrzydle, aż w końcu został nieprzepisowo powstrzymany przez rywala. To będzie dobra okazja dla Zenitu do groźnego dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

28
    Zbyt lekka wrzutka Hulka, a na dodatek gra zostaje przerwana z powodu pozycji spalonej kilku zawodników Zenita.

29
    Mir zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale strzał był zbyt sygnalizowany i Łodygin nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

30
    Po zablokowanej centrze z prawego skrzydła od rzutu rożnego grę wznowią piłkarze z Walencji.

30
    świetnie dogranie Gomesa ze skrzydła, ale piłka po strzale Mira odbija się od jednego z obrońców i wychodzi poza linię końcową. Kolejny korner dla przyjezdnych.

31
    Z błyskawicznym kontratakiem wyruszyli miejscowi, ale Hulk w niezwykle ważnym momencie został skutecznie powstrzymany przez Parejo.

32
    Dziuba ładnie zastawiał się z piłką na połowie Valencii, a następnie dał się sfaulować. Czy tym razem Zenit stworzy zagrożenie pod bramką rywali po rzucie wolnym?

33
    Niesamowite, nie ma gola! Bardzo dobra wrzutka Hulka, do piłki dopadł Danny, który odegrał ją na trzeci metr do Witsela. Doświadczony gracz rosyjskiego klubu w wymarzonej sytuacji nie trafił czysto w piłkę, który bez najmniejszego problemu wyłapał Domenech!

35
    Nieco wolniejsze tempo gry obserwujemy w tym momencie. Obie drużyny aktualnie łatwo tracą futbolówkę.

36
    Danny zagrał w pole karne do Dziuby, ale ten nie zdołał opanować futbolówki, którą przejął w końcu jeden z defensorów Valencii.

37
    Nieudane dośrodkowanie w szesnastkę rosyjskiego zespołu i Łodygin ze spokojem przechwycił piłkę.

37
    Czeka nas krótka przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Szatow.

38
    Strzelec bramki dla Zenitu jest w tym momencie opatrywany poza linią boczną, zaś arbiter nakazuje wznowienie gry!

39
    Ładne dośrodkowanie Cancelo z prawego skrzydła, ale po raz kolejny bardzo pewnie zachował się golkiper drużyny z Sankt Petersburga.

41
    Feghouli przewracany w środku pola przez Criscito i arbiter przerywa grę.

42
    Opatrywany przez pomoc medyczną był jeszcze jeden z zawodników Zenita, na szczęście gra została już wznowiona.

43
    Miękka wrzutka Feghouliego i na strzał głową zdecydował się Alcacer, jednak nie trafił czysto w piłkę. Od bramki rozpocznie Łodygin.

44
    Gorąco zrobiło się w polu karnym Zenita! Parejo dograł piłkę na szósty metr do Alcacera, ale ten skiksował! Chwilę później Smolnikow przytomnie wybił piłkę poza plac gry.

45
    Niepotrzebny faul Rafaela Mira na Szatowie w środkowej strefie boiska i arbiter zdecydował się na ukaranie gracza Valencii żółtym kartonikiem.

45+1
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

45+1
    Z dystansu próbował zaskoczyć golkipera rywali Danny, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

45+2
    Bardzo ciekawie pozycyjny atak przed polem karnym rywali wyprowadzali gospodarze, ale ostatecznie zdołali wywalczyć jedynie wrzut z autu.

45+3

Błyskawicznie minęła nam pierwsza część tego pojedynku! Do przerwy Zenit w pełni zasłużenie prowadzi z Valencią 1:0. W ostatnich minutach nieco śmielej zaczęli grać jednak przyjezdni, co zwiastuje nam emocje w dalszej części gry. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Miejscowi są na najlepszej drodze do kolejnego zwycięstwa w tej edycji Ligi Mistrzów!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Ofensywnie rozpoczęli drugą część spotkania przyjezdni. Przed momentem zablokowane dośrodkowanie w pole karne Zenitu i tylko korner dla gości.

48
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z narożnika boiska, ale piłkarze Valencii cały czas utrzymują się przy futbolówce.

49
    Kolejna centra w szesnastkę gospodarzy, ale piłkę głową pewnie wybija Garay.

50
    Ogromne zamieszanie pod bramką gości mogło dać Zenitowi gola! Najpierw zablokowane płaskie uderzenie Witsela z kilku metrów, a następnie Domenech wybronił uderzenie piętą Criscito! Po chwili jednak arbiter przerwał grę, ponieważ lewy obrońca gospodarzy uderzał z pozycji spalonej.

52
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Feghouliego w kierunku Mira i futbolówkę wyłapał pewnie wychodzący z bramki golkiper gospodarzy.

53
    Tym razem dośrodkowywał Mir, ale on również uczynił to nieprecyzyjne. Piłka spokojnie wylądowała w objęciach Łodygina.

54
    Pofrunął Hulk na lewym skrzydle, ale został powstrzymany przez Abdennoura. Korner dla miejscowych.

55
    Centrostrzał Hulka z narożnika boiska i zmuszony do interwencji był Domenech! Kolejny rzut rożny dla Zenitu.

56
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Rafael Mir, na boisku pojawia się Santiago Mina.

58
    Feghouli powalił Hulka na prawym skrzydle i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie. Kolejny rzut wolny dla rosyjskiego zespołu.

59
    Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry na strzał głową zdecydował się Garay, który jednak minimalnie chybił!
    59. Ezequiel Garay (PET)

61
    Płaskie dośrodkowanie Santa Miny w szesnastkę Zenitu, ale futbolówkę pewnie przejmują defensorzy mistrza Rosji.

62
    Gospodarze spokojnie prowadzą grę. Piłkarze z Rosji wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska.

63
    Ostre, spóźnione wejście Szatowa w nogi rywala w środku pola i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla Valencii.

64
    Mina ciągnięty za koszulkę przez Neto i przyjezdni wznowią grę od rzutu wolnego niedaleko pola karnego swoich rywali.

65
    Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Igor Smolnikow, na boisku pojawia się Artur Jusupov.

66
    Andre Gomes ładnie urwał się na lewym skrzydle, ale ostatecznie został powstrzymany przez Neto. Cały czas goście mają ogromny problem ze stworzeniem sobie jakiejś groźniejszej sytuacji strzeleckiej.

67
    Piłka ląduje w siatce Zenitu, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter podjął słuszną decyzję, gdyż Mina był na pozycji spalonej w trakcie podania od Gomesa.
    67. Santiago Mina (VAL)

68
    Szatow zdecydował się na płaskie uderzenie z ostrego kąta i golkiper drużyny z Walencji nie miał większych kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

70
    Do końca spotkania pozostało jeszcze dwadzieścia minut! Cały czas przeważają miejscowi, ale w ostatnich minutach możemy spodziewać się bardziej zdecydowanych ataków ze strony gości. Liczymy na jeszcze więcej emocji!

71
    Jusupov popełnił taktyczny faul na Gomesie na prawej stronie boiska i arbiter w pełni zasłużenie ukarał go żółtą kartką.

72
    Ładna centra Parejo i strzał głową oddał Feghouli, który jednak nie zdołał skierować piłki do siatki. Od bramki grę wznowi Łodygin.

73
    Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Gomes, ale on również nie zdołał strzelić w światło bramki.

73
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Enzo Pérez, na boisku pojawia się Danilo.

74

Przeważali goście, ale ostatecznie bramkę zdobywają Rosjanie! Znakomita akcja Zenitu, ogromne brawa dla miejscowych! Szatow zagrał w pole karne do Danny'ego, a ten odegrał do niepilnowanego ARTIOMA DZIUBY. Objawienie tego sezonu ze stoickim spokojem wpakowało piłkę do siatki!
    74. Artiom Dziuba (PET)
    74. Artiom DZIUBA - 2:0

76
    Jakiegoś urazu doznał Neto. Gra zostaje wstrzymana, a gracz Zenitu jest opatrywany przez służby medyczne.

78
    Axel Witsel powalił na murawę rywala tuż przed własnym polem karnym i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

78
    Parejo zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale piłkę bardzo pewnie wyłapał dobrze ustawiony Łodygin.

79
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi João Cancelo, na boisku pojawia się Rodrigo de Paul.

80
    To już jest koniec marzeń gości o korzystnym rezultacie! Błyskawiczny kontratak Zenitu i Vezo ratował akcję faulem na Szatowie, który był już bliski wbiegnięcia w pole karne!
    80. Rúben Vezo (VAL)
    80. Czerwona kartka

81
    Na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry zdecydował się Hulk! Piłka po strzale Brazylijczyka wylądowała jedynie na bocznej siatce.

83
    Niemal pewne jest już, kto zwycięży to spotkanie. Gospodarze zdając sobie z tego sprawę nie forsują tempa, zaś rywale są zrezygnowani i wydaje się, że raczej nie będą w stanie powalczyć o honorowe trafienie.

84
    Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Oleg Szatow, na boisku pojawia się Aleksandr Riazancew.

86
    Zmiana w drużynie FC Zenit Sankt Petersburg: z boiska schodzi Luís Neto, na boisku pojawia się Alexej Jevsejev.

87
    W znakomitej sytuacji tuż po wejściu na murawę znalazł się Riazancew! Rezerwowy Zenitu otrzymał piłkę w polu karnym rywali, ale jego mocne uderzenie znakomicie wybronił Domenech!

88
    Pobawił się z obrońcami Valencii przed momentem Hulk, ale ostatecznie utracił futbolówkę.

89
    Potężne uderzenie Axela Witsela z okolic dwudziestego metra, ale bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper drużyny z Walencji.

90
    Danny próbował prostopadle zagrać do Hulka, ale w ostatniej chwili podanie to świetnie przerwał jeden z defensorów Valencii.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+2
    Dziuba fenomenalnie zagrał w pole karne do Witsela, ten zwiódł jednego z obrońców, ale nie zdołał oddać mocnego uderzenia.

90+3

Spotkanie w Sankt Petersburgu właśnie dobiegło końca! Po niezwykle ciekawym widowisku Zenit pewnie zwycięża z Valencią 2:0. Gdy wydawało się, że Hiszpanie są blisko wyrównania, gospodarze wyprowadzili zabójczy cios, po którym zdobyli drugiego gola i wyraźnie dobili rywali. Niemal całkowicie szanse ekipy z Walencji przekreśliła czerwona kartka z 80. minuty dla Vezo. Zenit kontynuuje zwycięską passę w Lidze Mistrzów i po pięciu meczach ma komplet punktów. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:51:46)
    Valencia po pięciu spotkaniach ma na swoim koncie sześć punktów. O tym, czy drużyna gości awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów bądź Ligi Europy zadecyduje ostatnia kolejka!

Gole: 15. Szatow, 74. Dziuba

Kartki:   17. Criscito (PET), 71. Jusupov (PET), 78. Witsel (PET) – 45. Mir (VAL)   80. Vezo (VAL)

FC Zenit Sankt Petersburg: Łodygin – Smolnikow (65. Jusupov), Garay, Lombaerts, Criscito – Neto (86. Jevsejev), Witsel – Szatow (84. Riazancew), Danny (C), Hulk – Dziuba.
    Zmiany: M. Keržakov – Zujev, Riazancew, Jusupov, Jevsejev, Dolgov, Trojanov.

Valencia CF: Doménech – Cancelo (79. de Paul), Vezo, Abdennour, Gayá – Feghouli, Parejo (C), E. Pérez (73. Danilo), A. Gomes – Alcácer, Mir (56. Mina).
    Zmiany: Ryan – Santos, Orbán, Danilo, Fuego, Mina, de Paul.

Sędzia techniczny: Sven Erik Midthjell