Bayer – FC Barcelona 1:1 (koniec) | AS Roma – BATE 0:0 (koniec) | Dinamo Z. – Bayern 0:2 (koniec)
Olympiakos – Arsenal 0:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Maccabi T.A. 1:0 (koniec) | Chelsea – Porto 2:0 (koniec)
Valencia – Lyon 0:2 (koniec) | Gent – Zenit 2:1 (koniec)
Valencia CF
0:2 (0:1)
Olympique Lyon
Środa 09.12.2015, 20:45 • Estadio Mestalla, Walencja • Liga Mistrzów UEFA • Grupa H
    Ostatnie szesnaście drużyn, które powalczą o zwycięstwo w Champions League sezonu 2015/16, jakieś niespodzianki?

Zdecydowanie ozdobą tego spotkania była bramka Corneta, który oddał kapitalny techniczny strzał i pokonał Doménecha.

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały na bramkę: 7:8.
    Strzały niecelne: 6:3.
    Rzuty rożne: 14:3.
    Spalone: 5:1.
    Faule: 16:15. (22:42:44)

Valencia przegrywa po dobrym, ale niewystarczającym dobry spotkaniu z Lyonem, który zdobywa pierwsze trzy punkty na pożegnanie z Champions League, gospodarze będą mieli jeszcze okazję pogrania w Lidze Europy na wiosnę, Nietoperze dołączyli do Sevilli, która ostatnim tchnieniem wywalczyła występy wygrywając z Juventusem. To wszystko na dziś, dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszamy już jutro na kolejne emocje, tym razem będziemy relacjonować dla Państwa Ligę Europy! Lajfy.com

90+3

90+3
    Ostatnia akcja Lyonu, ale jednak szybko wyczyszczona, wrzut z autu dla Nietoperzy na połowie boiska.

90+2
    Ładną klepką pograli jeszcze zawodnicy Lyonu, oba zespoły czekają już na końcowy gwizdek.

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Na spalonym Negredo, świetne podanie z głębi pola od Parejo, ale sędzia liniowy bez błędu.

89
    Valencia ciągle próbuje i można ich pochwalić o walkę do końca, ale drugą połowę widocznie przespali i obudzili się dopiero po bramce Lacazetta.

88
    Cancelo bardzo wysoko wyskoczył i nie znalazł oparcia w postaci pleców Tolisso, ucierpiał mocno obrońca Valencii, przerwa w grze.

87
    Piatti jeszcze próbował, ale zbyt mocne podanie górą od Parejo, wznawiać będzie bramkarz Lyonu.

86
    Parejo! Ależ huknął! Piłka tylko otarła się o słupek bramki Lopesa, ale jak nie wpada, to nie wpada.

85
    Ostatnie pięć minut regulaminowego czasu gry i bez emocji już na Estadio Mestalla.

84
    Bardzo głęboko bronią się goście, którzy już nie forsują tempa i są zadowoleni z wyniku.

83
    Abdennour dobrze zapracował w powietrzu i oddał strzał głową, który mija spojenie słupka z poprzeczką bramki Lopesa.

82
    Piati! Podwójna sytuacja świeżo wprowadzonego zawodnika Valencii, najpierw główkował, a potem uderzył mocno z woleja, rzut rożny.

81
    W Belgii 2:1 dla KAA Gent, który powoli może świętować awans do 1/8 Champions League.

80
    Dobre wyjście z bramki Doménecha, na czysta pozycję wychodzi Ghezzal, ale golkiper gospodarzy uprzedził zmiennika Lyonu.

79
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Rodrigo de Paul, na boisku pojawia się Pablo Piatti.

78
    Plan Lyonu – bronimy wyniku podwójna zmiana w szeregach gości.

77
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Sergi Darder, na boisku pojawia się Bakary Koné.
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Claudio Beauvue.
    76. Alexandre Lacazette (LYO)

76
    Gol dla Olympique!

Ależ kosmiczna kontra Lyonu i to chyba koniec Valencii w Lidze Mistrzów, kapitalne prostopadłe podanie na ALEXANDRA LACAZETTE, który urwał się Abdennourowi i spokojnym strzałem po ziemi pokonuje Doménecha.

75
    Zamieszanie w polu karnym i strzał Parejo przechodzi metr od słupka bramki Lopesa.

75
    Świetna interwencja Lopesa, który paruje strzał Negredo na rzut rożny.

74
    Strzał Parejo wprost w mur ustawiony tuż przed szesnastką pols karnego Lopesa.

73
    Trzecia zmiana już przy linii bocznej, Valencia stawia wszystko na jedną kartę, tym czasem rzut wolny z około 30. metrem do bramki Lopesa.
    72. Alexandre Lacazette (LYO)

72
    Ależ rajd Ghezzala, który zakręcił dwoma obrońcami Valencii , dograł do Lacazetta, ale ten źle opanował piłkę, która padła łupem Mustafiego.

71
    Dużo walki w środku boiska, Valencia traci piłkę i Lyon w kontrze.

70
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Clément Grenier, na boisku pojawia się Rachid Ghezzal.

70
    Ostatnie dwadzieścia minut przed nami, robi się gorąco pod jedną i drugą bramką, Valencia się odkrywa, a Lyon kontruje, zobaczymy, który plan wejdzie w życie efektywniej.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Corentin Tolisso (Olympique Lyon).

68
    Słabo wykonany korner, ale strzał z dystansu był o niebo lepszy, Tolisso ładnie opanował futbolówkę i sprowadził ją do ziemi, huknął z pierwszej piłki, ale na posterunku dalej Doménech.

67
    Cornet otrzymał kapitalną piłkę na dobieg, ale nie zdołał wyjść przed wracającego Abdennour, który ratuje zespół, rzut rożny dla gości.

66
    Ładna i dokładna centra na Negredo, Hiszpan jednak osaczony przez dwóch obrońców Lyonu musiał uznać ich wyższość i stracił możliwość oddania celnego strzału.

65
    Nieporozumienie między Miną, a Negredo, który zbyt wszedł między obrońców i ze spokojem wszystko opanował Cancelo.

64
    Alcacer na spalonym pod podaniu z głębi pola od Fuego.

63
    Cancelo poszedł prawą stroną, zszedł w środek i huknął po długim słupku, na posterunku świetnie interweniuje Lopes.

62
    Negredo opanował piłkę w polu karnym Lyonu, ale w ostatniej chwili uprzedził go Morel i w rezultacie wszystko było pod kontrolą Lopesa.

61
    Centra na dalszy słupek, duże zamieszanie, wybicie przez obronę, dogranie jeszcze z dalszej odległości, ale na raty wyłapuje Lopes.

60
    Cornet wrócił do obrony i zablokował centrę Miny, rzut rożny dla Nietoperzy.

59
    Piękna kontra Valencii, ale jeszcze ładniejsza obrona Lopesa, który ratuje swój zespół po raz kolejny w tym meczu. Strzelał Negredo.

58
    Nic z tego nie wyszło, złe dośrodkowanie i radzi sobie defensywa Lyonu, która oddala zagrożenie.

58
    Dogranie na dalszy słupek, Negredo nie dał rady dosięgnąć piłki głową, ale jeszcze korner, ktoś z obrońców Lyonu dotknął piłkę.

57
    Uderzony w twarz Mina, rzut wolny z prawej stron boiska dla gospodarzy.

56
    Kolejny korner dla gospodarzy, znów wyjaśnia sytuację Bedimo, który był pod presją.

55
    Pomysł na grę według Neville'a? Bardzo prosty, wprowadzenie drugiego napastnika. Szykuje się ciekawa druga połowa. Valencia na pewno będzie szukać swoich szans.

54
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Danilo, na boisku pojawia się Álvaro Negredo.

53
    Na spalonym Mina. Szykuje się druga zmiana w Valencii, a przygotowany do wejścia Negredo.

52
    Na granicy błędu grają teraz goście, którzy zmuszają do podejścia pressingiem ekipę Valencii.

51
    Fuego fauluje Dardera w środkowej części boiska, chwila przerwy w grze, będzie potrzeba pomoc masażystów.

50
    Dobrze całą sytuację wyjaśnia Yanga-Mbiwa, piłka daleko wybita od pola karnego Lyonu.

49
    Korner dla gospodarzy, Bedimo wybija piłkę poza linię końcową.

48
    A jednak nie! Świetna pułapka ofsajdowa Lyonu, Mustafi znalazł się na pozycji spalonej.

47
    Valencia stara się znaleźć lukę w szeregach obronnych Lyonu i chyba dała radę, Danilo faulowany na około 20. metrze i będziemy mieli chyba bezpośredni strzał na bramkę Lopesa.

46
    Bez zmian w połowie, ani w szeregach Valencii i OL. Zapraszamy na trzy kwadranse ostatniego meczu fazy grupowej.

46

Wracamy na Estadio Mestalla gdzie kibice mają smutne miny, złe wieści z Belgii, a druga sprawa do niekorzystny wynik na własnym terenie, mowa oczywiście o sytuacji Valencii, która nie dość, że musi wygrać to jeszcze liczyć na potknięcie KAA Gentu, którzy ostatnio mają świetną passę zwycięstw. Kto będzie cieszył się z awansu za 45. minut? Zobaczymy. Za chwilkę pierwszy gwizdek w drugiej połowie.
    Lyon wygrywa do połowy, czekamy na drugą odsłonę, która przyniesie na pewno wiele emocji!

Do połowy 1:0 dla Lyonu, spotkanie szybkie, ładne dla oka. Przyjemnie ogląda się oba zespoły, które są głodne goli i mają ochotę zgarnąć ostatnie trzy punkty w fazie grupowej, Lyon już nie ma szans nawet na grę w Lidze Europy, ale chcą powalczyć i to trzeba uszanować. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale zadecydowała jedna indywidualna. Czekamy na drugą połowę. Dla Valencii złe wieści z Belgii, bowiem Gent wygrywa po pierwszych 45. minutach z Zenitem.

45+2

45+2
    Nic z tego nie wyszło, Pan Jug patrzy na zegarek i powoli będzie kończył pierwszą odsłonę.

45+2
    Rzut rożny dla Lyonu, prawdopodobnie ostatnia sytuacja bramkowa w tej połowie.

45+1
    Ależ przepięknie wykonana szybka kontra Valencii, piłka trafiła pod nogi Alcacera, ten oddał do środka na wbiegającego Parejo, a ten przedłużył na lewo do de Paula, jednak wszystko kasuje wracający Yanga-Mbiwa.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Santiago Mina (Valencia CF).

44
    Brzydki faul od tyłu Miny i będziemy mieli trzecie żółtko w tym spotkaniu, niepotrzebnie zaostrzyło się na koniec tej połowy.

43
    Gwizdy na trybunach, bowiem w polu karnym leży Alcacer, jednak Pan sędzia Jug nie decyduje się na faul, a tym bardziej rzut karny.

43
    Mało przerw w grze, dużo czystej gry, pomimo dwóch żółtych kartek mało fauli i stykowych sytuacji.

42
    Zbyt mocne podanie w kierunku Alcacera i Morel spokojnie odprowadził piłkę na linię końcową boiska.

41
    Valencia chce coś pokombinować w ostatnich minutach pierwszej połowy, ale mam wrażenie jakby brakowało im pomysłu na pokonanie defensywy OL.

40
    Groźna akcja OL, Cornet kręci na prawym skrzydle i wywalczył na aut na wysokości pola karnego Valencii.

39
    Koniec pierwszej połowy i goście prowadzą! Czy Valencia pokusi się jeszcze o wyrównanie? Ostatnie 5-6 minut przed nami.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Shkodran Mustafi (Valencia CF).
    37. Maxwel Cornet (LYO)

37
    Indywidualnym rajdem popisał się MAXWEL CORNET, który przełożył sobie na swoją lepszą lewą nogę i zakręcił futbolówkę, która wpada w okienko bramki Doménecha, PIĘKNA BRAMKA!

36
    Strzał z dystansu de Paula, ale futbolówka w rękawicach Lopesa. Lacazett leży na murawie, krótka przerwa w grze.

35
    Krótko rozegrany korner, dośrodkowanie Cancelo odchodzące od bramki, dużo chaosu, ale nic z tego.

34
    Mina dopadł na prawym skrzydle do bezpańskiej piłki i chciał dośrodkować z pierwszej piłki, ta odbiła się od nogi Bedimo i będziemy oglądali rzut rożny.

33
    Dobre spotkanie oglądają kibice zgromadzeni dzisiaj na pięknym obiekcie w Walencji, Nietoperze układają swój atak pozycyjny.

32
    Mamy dziś prawdziwy festiwal świetnych parad bramkarzy, tym razem dobrą interwencją popisał się Lopes broniąc strzał głową Alcacera!

31
    Dobra centra z lewej flanki w wykonaniu Miny, ale jeszcze lepiej interweniuje wracający Gaya, który przeczytał lot piłki.

30
    Dwa kwadranse gry już za nami, mecz wyrównany, obie drużyny miały swoje sytuacje, ale jak na razie nie bramek na Estadio Mestalla.

29
    Świetna interwencja Doménecha po strzale Rafaela!

28
    Rzut wolny z prawej strony boiska dla Lyonu, dogodna sytuacja na zdobycie bramki.

27
    Mustafi kapitalnie wyjaśnia dobrą centrę Tolisso, ciągle przy piłce zespół gości, który wyraźnie przycisnął teraz.

26
    W ataku Lyon, aż trzy strzały, pierwszy zablokowany przez Mustafiego, drugi to kiks Greniera, a trzeci to dobra i spokojna interwencja Doménecha.

25
    Żółtą kartkę otrzymuje Aymen Abdennour (Valencia CF).

25
    Tak jak mówiłem wcześniej, wymuszona zmiana Pereza, który nabawił się jakiegoś urazu mięśniowego.

24
    Zmiana w drużynie Valencia CF: z boiska schodzi Enzo Pérez, na boisku pojawia się Javi Fuego.

23
    Perez wykonał wślizg i sam przy tym ucierpiał, pomocnik Valencii musi opuścić boisko, czy to będzie pierwsza zmiana?

22
    Lacazette niedokładnie opanował piłkę i ratował się faulem w ataku,a jego "ofiarą" został Cancelo, który do samego końca kontrolował piłkę.

22
    Słabo wykonany ten stały fragment gry. Piłka w rękach Lopesa.

21
    Mina ładnie pokazał się na lewym skrzydle i został sfaulowany przez Rafaela. Rzut wolny z dogodnej pozycji dla Valencii.

20
    Gonalons ostro potraktował Parejo co znalazło odzwierciedlenie z trybun, okropne gwizdy od fanów Nietoperzy.

19
    Bardzo wysokim pressingiem podchodzą gospodarze, którzy nie zostawiają ani jednego metra swobody swoim rywalom.

18
    Szybka kontra Lyonu, ale bardzo szybko wyczyszczona przez Pereza, które świetnie przeczytał podanie Dardera w kierunku Greniera.

17
    Spokojnie teraz od tyłu rozgrywają gospodarze, którzy przytłoczyli swoją agresywnością gości.

16
    Parejo faulowany w polu karnym OL, ale Pan Jug nie zamierza odgwizdać rzutu karnego. Gramy dalej.

15
    Po piętnastu minutach spotkania Valencia mogła prowadzić co najmniej raz, ale w pierwszej sytuacji słupek ratował gości, a w drugiej sędzia chyba pospieszył się z oceną faulu Mustafiego.

14
    Kombinacyjna akcja Valencii zatrzymana na ostatniej linii obrony Lyonu, przyjemnie ogląda się dzisiaj podopiecznych Neville'a.

13
    Lacazette mocno naciskał obrońców gospodarzy i sędzia Jug odgwizdał przewinienie.

12
    Źle wykonany rzut rożny i od bramki wznawiać będzie golkiper Valencii.

11
    Kapitalna prostopadła piłka na wychodzącego Corneta, ten był do końca naciskany przez Mustafiego, skrzydłowy OL oddał strzał, ale broni Doménech.
    10. Shkodran Mustafi (VAL)

10
    Gol?! Niee! Mustafi faulował w ataku, a mógł w ciągu niespełna dwóch minut mógł zdobyć dwa gole! Ależ od początku rozkręca nam się ten mecz.
    9. Shkodran Mustafi (VAL)

9
    Ależ groźnie się zrobiło! Mustafi świetnie główkuje, a futbolówka trafia w słupek! Pierwsze ostrzeżenie dla OL.

8
    Rzut rożny dla Valencii.

7
    Bedimo centruje w pole karne Valencii, ale na posterunku defensywa, dokładnie Mustafi do spółki z Abdennourem.

6
    Rafael pokusił się o samodzielną akcję, ale został szybko zablokowany na połowie Valencii, jeszcze goście będą wznawiać od wrzutu z autu.

5
    Tolisso popisał się ładnym rajdem w głębi pola, spojrzał na Doménecha i huknął z dystansu, jednak niecelnie.

4
    Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu, autorem Mina, na posterunku Lopes.

3
    Szybki odbiór defensywy Valencii i teraz to Nietoperze będą chciały zaskoczyć obrońców OL.

3
    Lyon spokojnie rozgrywa swoją akcję w ataku pozycyjnym, a gospodarze przesuwają się tylko w liniach formacji.

2
    Ładną klepką pograli w środku boiska Danilo z Parejo, ale ostatecznie podanie nie trafiło pod nogi wychodzącego Alcacera.

1
    Z lekkim opóźnieniem, ale w końcu zaczynamy, przed pierwszym gwizdkiem była jeszcze minuta ciszy.

1

Zespoły już pojawiły się na zielonej murawie, pamiątkowe zdjęcie i za chwilkę startujemy.
    Tak prezentuje się stadion przed wieczorem z Ligą Mistrzów!

Valencia CF: Doménech – Cancelo, Mustafi, Abdennour, Gayá – Pérez, Parejo, Barbosa – Santi Mina, Alcácer, de Paul.

Rezerwowi: Santos, Negredo, Piatti, Fuego, Ryan, Tropi, Nacho Gil

Olympique Lyon: Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Morel, Bedimo – Gonalons – Tolisso, Grenier, Sergi Darder – Cornet, Lacazette.

Rezerwowi: Koné, Biševac, Beauvue, Ghezzal, Malbranque, Mvuemba, Gorgelin

Sędziowie: Jug – Žunič, Praprotnik – Vidali.
    A o to wyjściowa jedenastka gości.

Tak prezentuje się skład gospodarzy na to spotkanie.

Zapraszamy na to spotkanie już dziś od godziny 20:00 kiedy to zostaną udostępnione składy. 20:45 początek meczu, tylko na Lajfy.com! Gwarantujemy, to będzie dobre, pełne emocji widowisko!

To spotkanie poprowadzi trójka sędziowska ze Słowenii:

Sędzia Główny: Matej Jug
    Sędziowie asystenci:
    Matej Žunič – Jure Praprotnik

Sędzia techniczny: Manuel Vidali
    Kilka sekund ostatniego treningu Nietoperzy przed spotkaniem na płycie głównej Estadio Mestalla.

Champions League...

Nietoperze są w nie co lepszej sytuacji niż ich dzisiejsi rywale z Lyonu, bowiem gracze Garego Neville'a zajmują w tym momencie trzecią lokatę w grupie i z dorobkiem sześciu punktów będą liczyć na potknięcie KAA Gent, które podejmuje dzisiaj na własnym stadionie lidera z Petersburga, który już spokojnie myśli o losowaniu 1/8.

Primera Division...

Po świetnym początku Valencii w lidze przyszedł czas na lekki spadek formy i pasmo słabych spotkań. Blanquinegros w ostatniej kolejce La Liga uporało się z rozpędzoną Barceloną, remisując w ostatnich minutach za sprawą gola Santiego Miny. Czy kibice będą mieli tego wieczora powód do świętowania? Zobaczymy!
    Lyon wczoraj popołudniu wyleciał do Valencii.

Champions League…

Goście z Lyonu w tej edycji Ligi Mistrzów nie radzą sobie z poziomem prezentowanym na Europejskich arenach, do tej pory podopieczni Huberta Fourniera nie odnieśli zwycięstwa i już raczej na pewno pożegnają się nawet z Ligą Europy.

Ligue 1...

Les Olympiens w lidze nie błyszczą, ostatnie kilka kolejek było po prostu bardzo słabe, ostatnie zwycięstwo piłkarze z Lyonu zanotowali 8. listopada przeciwko Saint Étienne. W tym momencie OL plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 26. oczek.

Drugi dzień zmagań w Champions League na Lajfy.com czas zacząć! Tym razem serdecznie zapraszamy na spotkanie z Estadio Mestalla, gdzie to miejscowa Valencia podejmie Olympique Lyon.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Mateusz Zając

Gole: 37. Cornet, 76. A. Lacazette

Kartki:   25. Abdennour (VAL), 38. Mustafi (VAL), 45. Mina (VAL) – 69. Tolisso (LYO)

Strzały celne: 7:8. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 14:3. Spalone: 5:1. Foule: 16:15.
    Valencia CF: Doménech – Cancelo, Mustafi, Abdennour, Gayá – E. Pérez (24. Fuego), Parejo, Danilo (54. Negredo) – Mina, Alcácer, de Paul (79. Piatti).
    Zmiany: Ryan – Santos, Negredo, Piatti, Fuego, Tropi, Gil.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Morel, Bedimo – Gonalons – Darder (77. Koné), Tolisso – Cornet, Grenier (70. Ghezzal), A. Lacazette (77. Beauvue).
    Zmiany: Gorgelin – Koné, Biševac, Beauvue, Ghezzal, Mvuemba, Malbranque.

Sędziowie: Jug – Žunič, Praprotnik – Vidali