AZS AWF Warszawa – GAF Gliwice 4:13 (koniec) | Nowiny – AZS UŚ 4:5 (koniec) | Nasz Dom Ruda Śląska – Polkowice 10:3 (koniec)
GAP AZS UEK‎ Kraków – Rekord 2:9 (koniec) | Hel. Białystok – Lubawa 3:2 (po dogrywce) | Oborniki – Red Dragons 1:1 (4:5 po rz. karnych)
Warszawa – FC Toruń 2:4 (koniec)
GSM Nasz Dom Ruda Śląska
10:3 (1:2)
Górnik Polkowice
Sobota 09.01.2016, 18:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska. • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:30:50)

Byliśmy świadkami doprawdy niesamowitego spotkania. Bardzo długo wydawało się, że to Cuprum Polkowice awansuje do dalszej fazy rozgrywek, ale GSM Nasz Dom Ruda Śląska w drugiej odsłonie poprawił swoją skuteczność i ostatecznie wygrał aż 10:3! Najskuteczniejszy był dzisiaj zdecydowanie Artur Opeldus, autor pięciu bramek dla gospodarzy. Obyśmy mieli więcej takich spotkań w ramach Pucharu Polski!

39:28
    Gol dla GSM-u Nasz Dom Ruda Śląska!
    DARIUSZ SOBIECH również wpisuje się dzisiaj na listę strzelców!!! Pokonał on mocnym strzałem z bliskiej odległości próbującego interweniować Dudę!!!

38:40
    Uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Kamila Ciosa zostało wybronione w pięknym stylu przez Mercika!

38:24
    Co za kombinacja miejscowego zespołu!!! Po rozegraniu klepki z partnerem uderzeniem na wślizgu do bramki trafia rozpędzony ŁUKASZ SZCZYGIEŁ!!!

38:01
    Dawid Biały ładnie mijał teraz w środkowej części boiska kolejnych rywali, ale finalnie niecelnie przymierzył z dystansu.

37:35
    Do końca spotkania pozostało już jedynie niespełna trzy minuty. Goście już nie wierzą w korzystny rezultat.

37:00
    To jest prawdziwy popis skuteczności zespołu gospodarzy. Sytuacje sam na sam z kolei marnuje teraz piłkarz Cuprum.

36:37
    Goście nie mogą uwierzyć własnym oczom!!! Znowu bramkarza pokonuje TOMASZ HAJNC, a tym razem strzałem jeszcze z własnej połowy boiska!!!

36:21
    TOMASZ HAJNC również w końcówce wpisuje się na listę strzelców!!! Wynik jest już raczej sprawą rozstrzygniętą!!!

36:06
    To jest już niesamowite!!! W odpowiednim miejscu znalazł się teraz ARTUR OPELDUS i znowu trafia do siatki mierzonym uderzeniem!!!

36:00
    Kapitalnie zachował się teraz na własnej linii bramkowej Szczygieł! Wybija on piłkę wślizgiem i uchronił zespół przed utratą bramki!!!

35:41
    Prawdziwy "dzień konia" ma dzisiaj ARTUR OPELDUS!!! Tym razem pognał on do samego końca z kontrą i wbił piłkę do siatki już z najbliższej odległości!!!

35:40
    Cuprum teraz stara się wyjść z własnej połowy i wprowadzić do gry swojego bramkarza, jednak pod pressingiem nie udała im się ta sztuka.

35:03
    O czas prosi trener zespołu gości.

34:34
    Idealnie wyłożoną piłkę otrzymał Nieznal na dziesiątym metrze, ale jego strzał padł łatwym łupem bramkarza.

34:00
    Dwóch zawodników Cuprum wyszło z bardzo szybką kontrą, ale finalnie strzał z bardzo ostrego kąta trafia w boczną siatkę.

33:37
    Do końca spotkania nieco ponad sześć minut. Od autu na własnej połowie boiska grę wznawiać będą goście.

Dawid Czempisz

Gole: 20. Opeldus, 27. Opeldus, 27. Kasprzyk, 28. Opeldus, 36. Opeldus, 37. Opeldus, 37. Hajnc, 37. Hajnc, 39. Szczygieł, 40. Sobiech – 12. Cios, 16. Cios, 24. Kochman

Kartki:   9. Olszanowski (CUP), 26. Kochman (CUP)

GSM Nasz Dom Ruda Śląska: Mercik – Haase, Nieznal, Sobiech, Szczygieł, Opeldus, Wróblewski, Noga, Klimas, Hajnc, Kasprzyk.
    Górnik Polkowice: Duda – Biały, Olszanowski, Cios, Kochman, Żbik, Mierzwa, Cieśla.

Główny: Katarzyna Netkowska(Zabrze)
    Drugi: Henryk Bąk (Zabrze)
    Trzeci: Bogusław Wójcik (Jaworzno)