Lech P. – Ufa 0:0 (*11:00) | Ruch – FC Opava 2:1 (koniec) | Górnik Z. – MKS Kluczbork 1:1 (koniec)
Ołomuniec B – Jastrzębie 4:0 (koniec)
Ruch Chorzów
2:1 (1:0)
SFC Opava
Środa 13.01.2016, 15:00 • Rybnik-Kamień • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (16:41:19)

Na początek okresu przygotowań Ruch Chorzów pokonał przeciwnika z Czech po golach Lipskiego oraz Setli. FC Opava zdołał wbić bramkę kontaktową, ale na niewiele się to zdało w ostatecznym rozrachunku.

90

87
    Akcja dwójkowa Bargiela z Visnakovsem zakończyła się strzałem tego drugiego, młodziutkiego piłkarza. Zdążyli zablokować Czesi.

85
    Po zdobyciu gola kontaktowego drużyna z Opavy uwierzyła w swoje możliwości. Miała serię stałych fragmentów, ale jakoś poradzili sobie chorzowianie.

80
    Na boisko wbiegł Bargiel, a nie ma już na nim Lenartowskiego, który nie nagrał się dziś za szczególnie.

76
    Gol dla Opavy!
    Strzelcem bramki JAN SCHAFFARTZIK.

Bramka kontaktowa stała się faktem! Będzie jeszcze interesująco! Schaffartzik pokarał bezlitośnie chorzowian za błędy przed linią pola karnego.

73
    Gol dla Ruchu!
    Strzelcem bramki ADAM SETLA.

Niebiescy mają już dwa gole przewagi nad przeciwnikiem z Czech. Setla dostawił głowę do wrzutki Korczyńskiego, który ładnie przyspieszył na skrzydle. Piłka zatrzepotała w siatce FC Opava!

70
    Po godzinie meczu Schaffartzik postraszył Lecha. Było to ostatnie ostrzeżenie dla chorzowian, którzy od tego momentu sporadycznie opuszczają połowę przeciwnika.

67
    W 67. minucie Szewczyk nie tylko mógł, ale wręcz powinien podwoić przewagę Ruchu Chorzów. Po ataku Visnakovsa nie trafił jednak do pustej bramki. Co za spektakularne pudło!

63
    Waldemar Fornalik mocno zamieszał składem w tym sparingu. Wszystkie zmiany są dostępne w stopce po prawej stronie relacji. Mimo roszad Ruch Chorzów utrzymuje przewagę gola.

60
    To już godzina sparingu za kibicami! Z tej okazji Lech zainaugurował ostatnie 30 minut interwencją po strzale głową z bliska. Bramkarza Ruchu Chorzów przeegzaminował Shaffartzik!

55
    Do uderzenia złożył się Gilewicz po dynamicznym ataku Efira. Niestety dla chorzowian skończyło się tylko na rzucie rożnym.

51
    FC Opava widzi, że najlepiej wychodzą akcje oskrzydlające. Ponownie wymienił zgrabne podania na boku boiska, ale gdy trzeba było precyzyjnie, dośrodkować, zaczęły się schody.

48
    Natomiast FC Opava wystąpi po przerwie w następującym składzie:

Kveton – Helebrand, Pospech, Metelka, Celustka – Duda, Horka, Janetzky, Schaffartzik – Kuzmanović, Mrazek.

47
    Ruch Chorzów wyszedł na drugą połowę z czterema zmiennikami. Na murawie zameldowali się Lech, Cichocki, Trojak oraz Visnakovs.

46

Ruch Chorzów kontrolował sytuację w ostatnich minutach przed przerwą i prowadzi skromnie po golu Patryka Lipskiego. W pierwszej połowie nie było wiele sytuacji podbramkowych. Po trafieniu Niebiescy spisali się dobrze w obronie. Teraz chwila oddechu.

Gole: 7. Lipski, 73. Setla – 76. Schaffartzik

Ruch Chorzów: Putnocky (46' Lech) – Konczkowski (31' Szyndrowski, 61' Kawecki), Grodzicki (46' Cichocki), Koj (46' Trojak), Zieńczuk (31' Oleksy, 61' Korczyński) – Mazek (31' Podgórski, 61' Szewczyk), Surma (31' Iwański, 61' Lesik), Lipski (31' Hanzel, 61' Lenartowski, 80' Bargiel), Moneta (46' Visnakovs) – Stępiński (31' Efir, 61' Setla), Siedlik (31' Gilewicz, 61' Krakowski).

Zmiany: Lech – Szyndrowski, Kawecki, Cichocki, Trojak, Oleksy, Korczyński, Podgórski, Szewczyk, Iwański, Lesik, Hanzel, Lenartowski, Visnakovs, Efir, Setla, Gilewicz, Krakowski, Bargiel.

SFC Opava: Kveton – Vacek (46' Helebrand), Simersky (46' Pospech), Zidek (46' Metelka), Hrabina (46' Celustka) – Grussmann (46' Duda), Jursa (46' Horka), Mozol (46' Janetzky), Fiser (46' Schaffartzik) – Machalek (46' Kuzmanović), Pyclik (46' Mrazek).

Zmiany: Lasak – Pospech, Horka, Celustka, Schaffartzik, Janetzky, Machalek, Helebrand, Metelka, Mrazek, Duda.