Valencia – Rayo Vallecano 2:2 (koniec) | Real Madryt – Gijón 5:1 (koniec) | Las Palmas – Atletico 0:3 (koniec)
Getafe – RCD Espanyol 3:1 (koniec) | FC Barcelona – Bilbao 6:0 (koniec)
Real Madryt
5:1 (5:0)
Sporting Gijón
Niedziela 17.01.2016, 16:00 • Santiago Bernabéu, Madryt • Hiszpańska LaLiga • Runda 20

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (18:03:28)

Losy tego spotkania zostały ustalone już w dwunastej minucie, kiedy to Karim Benzema zdobył trzecie trafienie. Kilka chwil później Cristiano Ronaldo podwyższył prowadzenie "Królewskich". Wtenczas wszyscy wiedzieli, że gospodarze mają już triumf w kieszeni. Druga połowa była bardzo mało interesująca. Odnotowaliśmy podczas niej tylko jedno trafienie – autorstwa Ismy Lopeza.
    Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1.

90+2

90+1
    Arbiter doliczył do regulaminowego okresu rywalizacji dwie minuty. "Królewscy" próbowali jeszcze zaatakować, ale defensorzy Sportingu Gijon zdołali zażegnać zbliżające się niebezpieczeństwo. Rzut rożny.

89
    Pepe został sfaulowany przez przeciwnika. Zbliża się dziewięćdziesiąta minuta tego pojedynku. Już niebawem sędzia zakończy dzisiejszą potyczkę na Santiago Bernabeu.

88
    Isma López przegrał pojedynek z Marcelo. Przyjezdni egzekwowali rzut rożny, co nie przyniosło im żadnych korzyści. Sporting popełnił katastrofalne błędy w pierwszych minutach. Pomyłki te okazały się kluczowe.

86
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Na murawie nie dzieje się nic godnego uwagi. Dobrze, że za kilka chwil sędzia zakończy to spotkanie. Teraz zrobiło się trochę ciekawiej, jednak Jese trafił prosto w goalkeepera.

85
    Luka Modrić zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka trafiła prosto w jednego z obrońców Sportingu Gijon. Kiepska próba, cóż tu więcej dodawać. Goście rozpoczęli kreowanie kontrataku.

83
    Lora został zablokowany przez Marcelo. Przyjezdni egzekwowali rzut rożny, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Dobrze zachowali się defensorzy miejscowej drużyny.

82
    Gospodarze nie mają większego pomysłu na strzelenie kolejnej bramki. Kiepsko, kiepsko to wygląda. Atmosfera siadła wraz z degradacją tempa rywalizacji. Kibice wyrażają swoją dezaprobatę.

81
    Tymczasem inicjatywę przechwycili piłkarze Sportingu Gijon. Goście nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Przyjezdni z wielkim spokojem wymieniają się podaniami, tak, jakby prowadzili.

80
    Przed nami ostatnie dziesięć minut tego pojedynku. Aktualnie nie mamy czego komentować. Nie dzieje się nic godnego uwagi. Real znajduje się na połowie rywala, jednak nic z tego nie wynika.

78
    Gospodarze mogą już sobie pozwalać na jakieś eksperymenty. Prowadzenie "Królewskich" jest bardzo okazałe. Obecnie na murawie nie dzieje się praktycznie nic. Kiepska jest ta druga połowa.

76
    Potężne uderzenie Cristiano Ronaldo. Goalkeeper Sportingu Gijon interweniował z niemałymi problemami. Po chwili "Los Blancos" próbowali przeprowadzić kontratak, ale to się nie powiodło.

75
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Real nie potrafi skutecznie zaatakować, goście też zbytnio nie szarpią do przodu. Tempo rywalizacji zdecydowanie siadło. Oglądamy zupełnie inny futbol niż w pierwszej połowie.

74
    Zmiana w drużynie Sporting Gijón: z boiska schodzi Miguel Ángel Guerrero, na boisku pojawia się Antonio Sanabria.

73
    Real nie jest już skoncentrowany na atakach. Przed momentem dobrze interweniował Navas. Spotkanie powoli dobiega końca. Za moment będziemy mieli ostatnią zmianę w szeregach przyjezdnych.

Mateusz

Gole: 7. Bale, 9. Ronaldo, 12. Benzema, 18. Ronaldo, 41. Benzema – 62. Isma López

Kartki:   58. Modrić (REA) – 49. Guerrero (GIJ)

Real Madryt: Navas – Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo – Modrić, Kroos, Isco (60. James Rodríguez) – Bale (46. Jesé Rodríguez), Benzema (66. Kovačić), Ronaldo.
    Zmiany: Casilla – James Rodríguez, Casemiro, Kovačić, Arbeloa, Jesé Rodríguez, Danilo.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Meré, Isma López – S. Álvarez (61. Aït-Atmane), Cases – Jony, Halilović (46. Ndi), Menéndez – Guerrero (74. A. Sanabria).
    Zmiany: Alberto García – Guitián, Carmona, A. Sanabria, P. Pérez, Aït-Atmane, Ndi.

Sędziowie: Alberto Undiano – Roberto Díaz, Jesús Zancada – Julio Leo