Magnitogorsk – Czerepowiec 4:3 (koniec) | Czelabińsk – Niżny Nowogród 4:2 (koniec) | Saławat – CSKA Moskwa 1:0 (koniec)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po dogrywce) | Bars – Nowokuźnieck 3:1 (koniec) | Niżniekamsk – Din. Mińsk 3:2 (po dogrywce)
Dyn. Moskwa – Helsinki 5:2 (koniec) | Sankt Petersburg – Chanty-Mansyjsk 7:2 (koniec) | Soczi – Omsk 2:1 (2:0 po rz. karnych)
Sp. Moskwa – Jekaterynburg 2:4 (koniec) | Din. Ryga – Barys 2:3 (koniec)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Severstal Czerepowiec
Piątek 05.02.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Kontinental Hockey League

Serdecznie zapraszam na relację z KHL. Metallurg Magnitogorsk vs Severstal Czerepowiec

Gospodarze znajdują się na pierwszej lokacie w dywizji Charłamowa i na drugiej w konferencji wschodniej. W swoim dorobku mają 98 punktów, które wywalczyli za 36 wygranych, w tym dwanaście po regulaminowym czasie gry. Mają też dwie porażki po dogrywce

Ostatnio Metallurg przegrał u siebie z CSKA Moskwa 1:3 choć prowadził w tym spotkaniu. Bramkę w drugiej tercji zdobył Wiktor Antipin. Niemniej z ostatnich 15 meczów aż 11 było dla Magnitki zwycięskie

Goście w dywizji Tarasowa są na siódmej pozycji z 56 punktami na koncie. Daje to im ostatnie miejsce na zachodzie. Odnotowali do tej pory 19 zwycięstw, z czego siedem po dogrywkach. Oprócz tego przegrali sześć pojedynków w dodatkowym czasie gry

W poprzednim spotkaniu Severstal przegrał na wyjeździe z Saławatem Jułajew Ufą 0:3. Było to czwarta porażka z rzędu tego zespołu. Łącznie na terenach rywali przegrali ostatnich pięć pojedynków i tym razem także nie są faworytem

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 15:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Metallurg Magnitogorsk: Samsonow (Koszeczkin) – Antipin, Birjukow, Lee, Batyrszin, Osipow, Tereszczenko, Bereglazow – Mozjakin, Zaripow, Kovar – Wolski, Filippi, Osala – Sjomin, Kajgorodow, Potechin – Kaletnik, Żelezkow, Timkin – Platonow

Severstal Czerepowiec: Smirjagin (Gorjaczewski) – Sizow, Nemec, Chamidulin, Karlsson, Swijazow, Chochłow, Popow – Trubaczjow, Demagin, Wowczenko – Nikoncew, Berdnikow, Trunjow – Kagarlicki, Skorochodow, Czernow – Gimatow, Monachow, Kowyrszin – Worobjow

Główni: Rafael Kardyrow, Aleksander Soin
    Liniowi: Dmitrij Parfjonow, Aleksander Sysusjew.

00:01

01:23
    Pierwsza skuteczna interwencja Samsonowa

02:15
    Odważnie od początku grają przyjezdni. Golkiper gospodarzy najpierw zakrył krótki róg przy strzale z prawej strony Trubachjowa, a po chwili zakrył gumę

02:43
    Teraz zmuszony zakryć krążek był Smirjagin

03:15
    Gol dla Metallurga!

Ależ akcja na prawej flance DANISA ZARIPOWA! Najpierw zakręcił obrońcą, uwolnił się spod jego opieki i znalazł się w sytuacji sam na sam, którą zakończył strzałem z bliska w dalszy róg!
    03:15 Zaripov (MET) - 1:0

05:30
    Gol dla Severstalu!

Szybka odpowiedź gości! Wygrane wznowienie pod bramką Metallurga, krążek trafia pod niebieską blisko bandy do ILJI CHOCHŁOWA, a ten mocnym strzałem tuż przy słupku umieszcza krążek w siatce!
    05:30 Chochlov (CER) - 1:1

06:50
    Gospodarze utrzymują się od kilku chwil przy krążku, głównie w strefie neutralnej

07:10
    Próbował się przedostać się pod bramkę Wowczenko, ostatecznie guma pada łupem Samsonowa

13:17
    Zakotłowało się teraz pod bramką gości, ale ostatecznie udało im się wybronić przed uderzeniem

14:43
    Pewna interwencja łapaczką Smirjagina

15:53
    Samsonow skutecznie interweniuje po strzale z bliska z prawej strony Skorochodowa

18:43

Rozegrana guma między trzema graczami, na koniec po podaniu spod linii końcowej z bliska wbija ją do bramki JAN KOVAR!

19:00
    Minuta do końca pierwszej części gry

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Po 20 minutach gry na nieznacznym prowadzeniu znajduje się zespół gospodarzy po golach Zaripowa i Kovara. Wolski przebywał na lodzie 5:00 i oddał jeden celny strzał. Zapraszam po przerwie

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

21:45
    Dużo walki o krążek w środku tafli, brakuje nieco dokładności w grze obu ekipom

22:22
    Kara dla gości, zbyt dużo graczy na lodzie!

23:35
    Bronią się wybijaniem krążka przyjezdni, cały czas nie może stworzyć okazji strzeleckiej Metallurg

24:22
    Goście w pełnym składzie

25:40
    Wznowienie pod bramką Metallurga, wygrywają je miejscowi, po chwili spalony na niebieskiej

26:35
    Krążek niespodziewanie trafił na dobrą pozycję do Mozjakina, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie zdołał strzelić gola!

27:30
    Kolejny spalony gospodarzy

28:07
    Dwie skuteczne interwencje Samsonowa w krótkim czasie, próbował go pokonać Sizow

28:46
    Czernow ukarany za zahaczanie

30:00

30:30
    Zablokowane mocne uderzenie z prawego skrzydła Kaletnika, miał tam w pewnym momencie sporo wolnego miejsca

30:46

32:34
    Tereszczenko ukarany dwoma minutami za spowodowanie upadku przeciwnika

33:09
    Samsonow pewnie chwyta gumę w łapaczkę po strzale z lewej flanki Kagarlickiego

34:04
    Dobrze interweniuje golkiper Metallurga, po chwili guma wybita z połowy przez jednego z jego kolegów

34:34

34:53
    Zatrzymuje gumę Samsonow

36:36
    Teraz zmuszony do interwencji Smirjagin, zakryty krążek po akcji lewą flanką Wolskiego

37:27

Strzelcem bramki IGOR SKOROCHODOW, który popisał się precyzyjnym strzałem ze środka!
    37:27 Skorochodov (CER) - 2:2

38:16
    Indywidualna akcja środkiem Mozjakina, zbyt mocno wypuszczony krążek wybił Smirhagin

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

39:21
    Mrozi gumę Samsonow

40:00
    Druga tercja skończona.

Po 40 minutach gry mamy remis a to oznacza z pewnością emocje w ostatniej tercji! Wolski w drugiej tercji przebywam na lodzie 6:11 (łącznie 11:11) o oddał jeden celny strzał. Zapraszam po przerwie

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:10

Raptem kilka podań po wznowieniu gry i już sytuacji sam na sam znalazł się IGOR SKOROCHODOW i bez problemu pokonał Samsonowa! Ależ początek tej tercji!
    40:10 Skorochodov (CER) - 2:3

41:34
    Obustronne wykluczenie! Nikoncew ukarany za zahaczanie a Potechin za wymuszanie kary!