Bordeaux – Bastia 1:1 (koniec) | Nice – GFC Ajaccio 3:0 (koniec) | PSG – Monaco 0:2 (koniec)
Paris Saint-Germain
0:2 (0:0)
AS Monaco
Niedziela 20.03.2016, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 31

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:57:38)
    AS Monaco zagrało dzisiaj kapitalne spotkanie na Parc des Princes:

Za nami naprawdę interesujące spotkanie na szczycie francuskiej Ligue 1! PSG na własnym boisku przegrało w pełni zasłużenie z drugim w tabeli AS Monaco 0:2. Bramki po przerwie zdobywali Vagner Love oraz Fabinho z rzutu karnego. Gospodarze mieli więcej sytuacji podbramkowych w tym meczu, ale razili dzisiaj nieskutecznością. Wszystko dobrze podsumowała końcówka spotkania, kiedy dwie kapitalne okazje zmarnował Zlatan Ibrahimović. Finalnie bliżej zajęcia drugiego miejsca jest drużyna z Księstwa.

90+4

90+4
    Costa popisał się kapitalną indywidualną akcją, w której ominął dwóch rywali i świetnie przymierzył w kierunku okienka! Piłkę zablokował jednak Traore, który był na ofsajdzie!

90+3
    To już ostatnie fragmenty tego pojedynku. Rozsądnie starają się teraz grać goście, którzy dłużej utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

90+2
    Sędzia ostatecznie dolicza do spotkania cztery minuty. Już nic nie jest w stanie odebrać AS Monaco kompletu punktów.

90
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży to spotkanie. Nie mieliśmy jednak zbyt wielu przerw w grze.
    89. Zlatan Ibrahimović chybił z czystej pozycji:

89
    Subasić bardzo długo wznawia grę od własnej bramki. Indywidualnej akcji próbował jeszcze Augustin, jednak zatrzymał go doświadczony Toulalan.

88
    Cała drużyna Monaco broni się niemal we własnym polu karnym. Kolejne dośrodkowania w szesnastkę są wybijane. Teraz Ibra myli się fatalnie, gdyż chybił z czterech metrów niemal do pustej bramki!

87
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Vágner Love, na boisku pojawia się Lacina Traoré.

87
    Co za sytuację zmarnował Augustin! Ibra zgrał młodemu graczowi futbolówkę idealnie na siódmym metrze, ale ten fatalnie spudłował!

86
    Piłka nieźle krąży między graczami podopiecznych Laurenta Blanca, jednak im bliżej pola karnego, tym jest im trudniej o stwarzanie sytuacji.

85
    Coraz więcej długich piłek posyłają paryżanie do rosłego szwedzkiego napastnika. Nie wynika jednak z tego nic korzystnego.

83
    Piękną sytuację stworzył sobie Ibra, który opanował futbolówkę na klatkę piersiową i momentalnie chciał uderzać. Zablokował go jednak ofiarnie Raggi.

83
    Piłka zaczyna coraz szybciej krążyć pomiędzy kolejnymi zawodnikami PSG. Costa umiejętnie zablokował pod linią końcową Maxwella.

81
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ángel Di María, na boisku pojawia się Jean-Kévin Augustin.

81
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Kylian Mbappe Lottin, na boisku pojawia się Hélder Costa.

Dawid Czempisz

Gole: 65. Love, 68. Fabinho (kar.)

Kartki:   67. David Luiz (PSG) – 32. Jemerson (ASM)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 17:6. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 3:1. Foule: 7:6.
    Paris Saint-Germain: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva (C), David Luiz, Maxwell – Rabiot (66. Matuidi), Motta (81. Stambouli), Di María (81. Augustin) – Moura, Ibrahimović, Cavani.
    Zmiany: Sirigu – Georgen, Nkunku, Stambouli, Kimpembe, Augustin, Matuidi.

AS Monaco: Subašić – Raggi, Jemerson, R. Carvalho, Elderson Echiéjilé – Fabinho, Toulalan (C), Bakayoko – Lemar, Love (87. L. Traoré), Lottin (81. Costa).
    Zmiany: Nardi – Carrillo, Bahlouli, Tourè, Cavaleiro, Costa, L. Traoré.

Sędzia główny: A. Gautier
    Asystenci: M. Annonier, P. Jeanne
    Techniczny: O. Thual