Indykpol – Skra 0:3 (koniec) | Czarni – Jastrzębski 3:0 (koniec) | Projekt – BKS Visła 3:1 (koniec)

0:0
    Wszyscy spodziewali się zdecydowanie większej liczby emocji. Pomimo dosyć wyrównanej walki w pierwszym secie to rzeszowianie pod koniec każdego z setów odskakiwali na kilka punktów i dzięki temu są cały czas w grze o finał. Wszystko zależy od Skry. Za to gdańszczanie muszą wygrać z MKS-em Będzin by grać o brąz! (22:13:16)

20:25
    Trzeci set skończony.

20:25
    Koniec! Olieg Achrem udanie atakuje obok potrójnego bloku po skosie i to goście wygrywają bardzo pewnie to spotkanie.

20:24
    Jeszcze w polu serwisowym myli się Bartosz Kurek. Trafia zagrywką prosto w siatkę.

19:24
    Achrem na skrzydle trafia prosto w blok rywali, a piłka ląduje na aucie. Piłka meczowa dla zawodników z Rzeszowa!

19:23
    Na atak po prostej decyduje się Sebastian Schwarz i trafia idealnie w linię.

18:23
    Kąśliwa zagrywka Holmes'a i bez szans w przyjęciu Mateusz Mika. Coraz bliżej końca tego spotkania.

18:22
    Achrem dosyć szczęśliwie przeciska się przez potrójny blok i piłka spada po stronie gdańszczan.

18:21
    O proszę! Teraz asem serwisowym popisuje się Murphy Troy! Potężna zagrywka po prostej i goście bez szans w przyjęciu. Od razu o czas prosi Andrzej Kowal!

17:21
    Po przerwie efektowna akcja w wykonaniu gospodarzy. Rozegranie na środek do Miki, który bardzo pewnie uderza z drugiej linii.

16:21
    Kolejny raz w kontrze goście. Rozegranie w niej do Kurka, który bardzo pewnie uderza po skosie obok pojedynczego bloku. Jeszcze o czas prosi Andrea Anastasi.

16:20
    W ataku na skrzydle bardzo pewnie Olieg Achrem. Po skosie uderza na tyle mocno, że gdańszczanie bez szans w defensywie.

16:19
    Co prawda niezbyt udane przyjęcie po stronie gdańszczan, jednak przy ataku Jaeschke przekłada ręce na stronę gospodarzy.

15:19
    Teraz w polu serwisowym myli się Mika. Obija swoją zagrywką górną taśmę.

15:18
    Tym razem Mateusz skutecznie na pojedynczym bloku. Uderza bardzo pewnie w okolice 3 metra.

14:18
    Do tego teraz na skrzydle zablokowany Mateusz Mika. No cóż, tutaj już chyba pozamiatane.

14:17
    Paszycki udanie na środku siatki. Uderza obok pojedynczego bloku kompletnie nie do obrony.

14:16
    Po przerwie Troy na skrzydle nabija na ręce blokujących rywali i piłka na aucie.

13:16
    Było 13:10, jest 13:16. Jaeschke w kontrze obija ręce blokujących gospodarzy i to przyjezdni prowadzą bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej.

Piotr Grabowski

Trefl Gdańsk: Grzyb, Stępień, Falaschi, Behrendt, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Ratajczak, Mika, Hebda, Dębski libero: Gacek
    Asseco Resovia Rzeszów: Kurek, Jaeschke, Tichacek, Dryja, Achrem, Paszycki, Drzyzga, Perłowski, Śliwka, Penchev, Holmes, Witczak libero: Ignaczak, Wojtaszek