Sunderland – Arsenal 0:0 (koniec) | Leicester – Swansea 4:0 (koniec)
Sunderland A.F.C.
0:0 (0:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 24.04.2016, 15:05 • Stadium of Light, Sunderland • Angielska Premier League • Runda 35

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (17:00:38)
    Mecz kończy się bezbramkowym remisem:

Trzeba przyznać, że za nami bardzo dobry pojedynek. Nie doczekaliśmy się jednak bramek na Stadium of Light, ale z pewności fani miejscowego teamu przyjmą ten punkt z delikatnym zadowoleniem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w drugiej przeważali gospodarze. Nie udało im się jednak ani razu zaskoczyć świetnie dysponowanego Petra Cecha. Na uwagę zasługuje również wspaniała postawa defensorów Czarnych Kotów oraz ich bramkarza. Najbliższej wpisania na listę strzelców był z pewnością van Aanholt, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił jedynie w spojenie bramki gości.

90+4

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Wahbi Khazri (Sunderland A.F.C.).

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Laurent Koscielny (Arsenal F.C.).

90+1
    Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę próbującego uderzać przewrotką Kone. Pomylił się jednak zdecydowanie ten środkowy obrońca.

90+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć do tego spotkania cztery minuty. Kaboul przesunął się już do ataku i wywalczył rzut rożny.

90
    To już ostatnia minuta rywalizacji. Czarne Koty wspierane przez swoich fanów starają się odważniej zaatakować w końcówce.

89
    Tracą piłkę w ofensywnej akcji podopieczni Arsene'a Wengera. W efekcie to gospodarze mają okazję na wyjście z atakiem.

88
    Kone odpowiednio ustawił się we własnej strefie defensywnej i bez zastanowienia nabił przeciwnika.

87
    To jest właśnie cały Sanchez! Przez długi czas był kompletnie niewidoczny, ale teraz sam wypracował sobie pozycję strzelecką i jego mocne uderzenie paruje do boku Mannone!

87
    Kolejne dośrodkowania zmierzają w pole karne Czarnych Kotów, ale tam bezbłędnie spisują się defensorzy tego teamu.

86
    Piłkę w posiadaniu mają Kanonierzy, ale trudno im po przerwie dojść do sytuacji podbramkowej.

85
    Wydawało się, że z ofensywną akcją na skrzydle będą mogli wyjść goście, ale Sanchez był na ofsajdzie.

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Jack Wilshere.

82
    Dość przypadkowo do pozycji strzeleckiej doszedł Welbeck, a jego mocny strzał trafił wprost w dobrze ustawionego golkipera.

82
    Jack Wilshere jest już gotowy do wejścia na boisko. Zmieni on najprawdopodobniej zmęczonego już trochę Elneny'ego.

Dawid Czempisz

Gole:

Kartki:   58. Borini (SUN), 90+3. Khazri (SUN) – 40. Ramsey (ARS), 49. Bellerín (ARS), 76. Elneny (ARS), 90+2. Koscielny (ARS)

Posiadanie piłki: 30 % : 70 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 7:7. Spalone: 4:4. Foule: 10:8.
    Sunderland A.F.C.: Mannone – Yedlin, Kaboul, Koné, van Aanholt – Cattermole (C), M'Vila, Kirchhoff (78. Seb Larsson) – Borini (74. Watmore), Defoe, Khazri.
    Zmiany: Pickford – Jones, Seb Larsson, Rodwell, O'Shea, Watmore, N'Doye.

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Elneny, Ramsey – Iwobi (71. Walcott), Özil (84. Wilshere), Alexis Sanchez – Giroud (71. Welbeck).
    Zmiany: Ospina – Gabriel Paulista, Coquelin, Wilshere, Campbell, Walcott, Welbeck.

Sędzia główny: M. Dean
    Asystenci: S. Long, M. Salisbury
    Techniczny: M. Jones